MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Ciemna strona Uzdrowiska Cieplice

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 15:50
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Uliczni żebracy przeszkadzają kuracjuszom.

– To nie do pomyślenia, aby nie można było normalnie przejść przez centrum Cieplic, bez zaczepienia przez narkomanów czy żebraków. Dlaczego służby miejskie ich nie przeganiają. Przyjechaliśmy tutaj odpocząć i nie chcemy być nagabywani przez tych ludzi – narzekają ciepliccy kuracjusze

Do uzdrowisk w Cieplicach przyjeżdża wielu kuracjuszy z Polski i zagranicy. Wszyscy cenią wysoką jakość wykonywanych zabiegów i chętnie tutaj wracają lub też polecają to miejsce znajomym. Niestety, wśród tych wszystkich pozytywnych opinii, zdarzają się także narzekania. Nie można spokojnie przejść przez główny plac Cieplic oraz przez park. Przechodnie są tam zaczepiani przez żebrzących o pieniądze narkomanów i pijaków.
– Cieplice to piękne miejsce, zabiegi w uzdrowisku są naprawdę na wysokim poziomie. Centrum turystyczne działa bardzo dobrze i wielu rzeczy mogłem się tutaj dowiedzieć. Chętnie mogę ten teren polecać znajomym, ale ogromnym defektem jest plaga narkomanów, którzy po kilka razy dziennie zaczepiają ludzi w centrum miasta – mówi Andrzej Grzegorczyk z Warszawy. – Zostaliśmy zaczepieni przez jednego człowieka, daliśmy pieniądze,a wieczorem zobaczyliśmy, jak leży pijany na murku – opowiadają Lotar i Hildegard Bednarkowie z Niemiec.
– To rzeczywiście duży problem. Staramy się reagować, ale narkomani odchodzą i zaraz wracają – mówi Roman Jałako, prezes uzdrowiska.
Kłopot z żebrzącymi mają też pracownicy pobliskich kawiarni, sklepów i restauracji. Codziennie muszą przeganiać nieproszonych gości, którzy przeszkadzają turystom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Bartus 13-04-2005 10:47
To juz jest raczej zorganizowana grupa od wyludzania pieniedzy. Zajmuja najbardziej newraligiczne miejsca na Placu Piastowskim i rozpoczynaja lowy. Idac od strony poczty w kierunku Kosciola mozna byc nagabywanym po kilka razy. Podobnie w parku nastapil wsysyp pijakow. Co kilka lawek siedzi grupa ktora ma problem ze stanie a nawet problem z utrzymaniem sie w pozycji siedzacej na lawce. Coz za piekna wizytowka no i jakze wspaniala atrakcja dla turystow.
~Gość 7-02-2020 18:59
Byłem w sanatorium Cieplicach w 1979 roku i żadnych narkomanów i pijaków nie było.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Politycy komentują wynik wyborów

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
667
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%