MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Ciekawska sobota w "Dwójce"

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 18 września 2016, 8:10
Aktualizacja: 8:19
Autor: Koło Redakcyjne „Chrobrówka”/Maksymilian Deja
Fot. Joanna Bialuk/Agata Deja
Wczoraj (17.09) odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Ciekawska sobota”, pod hasłem: „Podwórkowe wspomnienia wychodzą z cienia”, czyli gry i zabawy z dzieciństwa naszych rodziców. W wydarzeniu udział wzięli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, uczniowie, rodzice, a także absolwenci i przyjaciele szkoły.

Obecnie dzieci i młodzież inaczej organizują sobie czas wolny, często w sposób niezdrowy, przy monitorze komputera lub ekranie telewizora. Dlatego nauczyciele wychowania fizycznego i rodzice chcieli pokazać uczniom, jak kiedyś bawiono się na podwórku.

Na boisku szkolnym oraz w sali gimnastycznej „Dwójki” nauczyciele przygotowali szereg gier i zabaw zręcznościowych, np. król skoczków, strzelanie z procy, grę „w kolanko”, „głupiego Jasia” czy grę w kamyki, której uczniowie nie znali. Pojawiały się również zabawy, które wciąż cieszą się popularnością lub przeżywają swoje odrodzenie, np.: gra w gumę, kręconego, palanta, badmintona, państwa – miasta, czy zbijaka.

Wszyscy doskonale bawili się i każdy znalazł tu coś dla siebie. Spożytkowaną energię można było uzupełnić w plenerowym bufecie. Na głodomorów czekał pan Jacek z pieczonymi kiełbaskami.

Sobotnim zabawom towarzyszyła bardzo przyjemna, rodzinna atmosfera. Wspólne sportowe zabawy zintegrowały ich uczestników. Interesujących wydarzeń w tym roku szkolnym będzie zdecydowanie więcej, ponieważ grono pedagogiczne „Dwójki” planuje raz w miesiącu „Ciekawską sobotę”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Rodzice Ali 18-09-2016 8:39
Super pomysl!!!!Fajnie ze w Dwojce ciagle cos sie dzieje nie tylki dla dzieci ale i rodzicow.Ta sobota i zabawy gry sprawily ze wszyscy poczulismy sie malymu dziecmi.Moja corka byla szczesliwa a my z wielka radoscia bawilismy sie razem z dziecmi.Bylo supet !!!Juz czekamy na nastepna ciekawska sobote.Brawo Dwojka!!!!Dziekujemy!!!!
~JG 18-09-2016 21:13
Brawo !!! Tylko brać przykład :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Znowu auto na chodniku

Przedszkole po remoncie

Stypendia dla najzdolniejszych

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
774
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%