MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Ciaśniej już nie można…

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 6 października 2008, 15:25
Aktualizacja: 15:25
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Samochody parkujące na chodniku przed starostwem przy ulicy Kochanowskiego uniemożliwiają swobodne przejście pieszym.

Tłok spowodowany jest pracami remontowymi, które właśnie trwają wzdłuż ulicy Kochanowskiego i sąsiednich. Pojazdy, które z reguły tam stają, mają mniej miejsca. Dlatego tłoczą się przed wejściem do samego urzędu.

– Zupełnie zapominają, że przecież to jest chodnik. Którędy mamy chodzić? – pyta pani Agata, która z trudem przeciskała się pomiędzy karoseriami. Na miejscu nie było patrolu straży miejskiej, który upomniałby wygodnickich kierowców. – Gdyby się dało, to wjechaliby na sam hol – zgryźliwie komentowała jeleniogórzanka.

Sama ulica Kochanowskiego to prawdziwe „parkingowe” centrum. Zostawiają tam auta nie tylko mieszkańcy, urzędnicy i petenci starostwa, lecz zwłaszcza pracownicy i coraz częściej uczniowie pobliskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~jak zwykle w Jelonce ;((( 6-10-2008 17:35
to jak zwykle w Jeleniej przyjedzie straz wiejska i pozaklada blokady na koa bol w tym sa dobrzy (a jak trzeba pomoc to sie boja) albo postawia znak "zakaz zatrzymywania sie". A moze by tak jakis parking wydzielic - myslalby kto ze mohery jezdza autobusami i chodza na piechote. Mamy XXI wiek. Ludzie czasy bryczek i furmanek sie skonczyly.
kazimierzp 6-10-2008 18:04
Kodeks Drogowy dokładnie określa jaka winna być szerokość chodnika po zaparkowaniu na nim auta. Uważam, że w takim przypadku powinno się od razu odholować auto na parking np. w Sobieszowie i obciążyć (oprócz mandatu) kosztami odholowania! Auto każdego łamiącego przepis, bez względu na pozycję, czy stanowisko. Nic nie stoi na przeszkodzie aby: starostwo, energetyka, szkoła zrobiło parkingi dla swoich na lub pod swym terenem - tak jak mówi obecne prawo o zagospodarowaniu przestrzennym: parkowanie załatwia się na własnej działce!
~az71 6-10-2008 18:27
A może urzędy niech otworzą okienko dla zmotoryzowanych tak zwany "urząddrive" :-) A tak poważnie to dawno urzędy miały się wynieść na tereny byłej jednostki wojskowej gdzie petent mógłby załatwić prawie wszystkie sprawy w jednym miejscu. Z wielkiego "placu apelowego" mógłby być parking. A pani na zdjęciu powinna przejść po masce tego auta i iść dalej. Ciekawe co by zrobił ów kierowca?
~a 6-10-2008 18:45
a także studenci akademii ekonomicznej i mieszkańcy pobliskich domów. chociaż podczas robót drogowych jest to uciążliwe to bez przesady normalnie wcale nie jest tak źle
~er 6-10-2008 20:16
wlepić odholować zablokować
~dzidek 6-10-2008 20:26
policja nie reaguje na znki poco i tak ma dużo pracy tylko niewiadomo nad czym proponuję wysłac ich do Niemiec to może coś z tej mauki wyjdzie
~zero szacunku 6-10-2008 21:13
egoiści i socjopaci- żeby sobie dogodzić, zaparkują nawet wbrew przepisom i z utrudnieniem dla innych- "bo liczę się JA, JA, JA!"- i jeszcze gadają bzdury, ze nie ma miejsc- a jedź sobie 500 czy 1000 metrów dalej i parkuj po ludzku- zero szacunku dla postojowych chamów
~Sabath 6-10-2008 21:30
podwórko to ja mam całe zaparkowane że trzeba po samochodach przechodzić
~bolass 6-10-2008 22:11
I tak to nic nie zmieni, w całym miescie ludziska staja jak chcą bo nikt nie egzekwuje tych wykroczeń.
~ktos 7-10-2008 7:47
Gdzie jest policja i SM - darmozjady
~_ojdiridirachciach___ 7-10-2008 9:31
Za kilka dni będzie po remoncie i wszystko wroci do normy. Wystarczy odrobina normalności. Ja pozwalam nawet na moim priv parkować jak inne miejsca zajęte :)
~aaa 7-10-2008 12:16
zapraszam straż miejską do ustawienia autek przy ulicy Wrońskiego...trzeba chodzić slalomem środkiem nowej ulicy,bo chodniki są do parkowania jakby kto pytał....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Bałaganiarz zapłaci

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
646
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%