MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Ciąg dalszy "Certyfikatu Bezpieczeństwa"

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 10 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:52
Autor: kmp
W dniu 8 czerwca br o godzinie 10.00 z inicjatywy Zastępcy Burmistrza Miasta Karpacza - Pana Ryszarda Rzepczyńskiego odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli uczestniczących w realizacji programu „Certyfikat Bezpieczeństwa”.

W spotkaniu tym udział wzięli: Zastępca Burmistrza Miasta Karpacz - Pan Ryszard Rzepczyński, Prezes Karkonoskiej Organizacji Turystycznej - Jarosław Pol, Przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej programu „Certyfikat Bezpieczeństwa” - Grzegorz Fryc, Komendant Komisariatu Policji w Karpaczu - podkom. Damian Gałek, Komendant Straży Granicznej w Karpaczu - mjr Kazimierz Mierzwa, Komendant Straży Miejskiej w Karpaczu - Tomasz Kabelis, Dyrektor Nadleśnictwa „Śnieżka” - Bogdan Szumowski.

Spotkanie to miało na celu wytypowanie miejsc na terenie Karpacza, gdzie konieczne jest z założenia poprawy poczucia bezpieczeństwa wykonanie podkrzewiania i porządkowego przycinania terenów zielonych, gdyż z założenia realizowanego programu wynika, że Karpacz ma być miastem bezpiecznym pod każdym względem.

Podczas tego spotkania wytypowano 15 miejsc w Karpaczu, które traktowane będą jako, tzw. „miejsca strachu” i będą również obejmowane trasami stałych patroli Policji i Straży Miejskiej.

Wytypowane miejsca to między innymi:
1. Ulica Wielkopolska – przycięcie żywopłotu w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego;
2. park przy „lipie sądowej” przy ul. Kościelnej - przycięcie żywopłotu od strony ulic, przycięcie drzew od dołu do wysokości 2 metrów ( grupowanie się młodzieży) i wiele innych miejsc , które począwszy od 8 czerwca br będą objęte szczególnym nadzorem przez władze miasta i Policję.
Wytypowane, tzw. „miejsca strachu” nie oznaczają, że są to miejsca zagrożone pod względem przestępczości, ale przede wszystkim pod względem poczucia bezpieczeństwa ( zarośnięte, brak oświetlenia). Te miejsca przestaną być „miejscami strachu”, gdy drzewa zostaną przycięte, a ulice będą oświetlone.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna zarośnięta

Czyżby Andrzej Duda?

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przetarg na kolejną stację

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Politycy komentują wynik wyborów

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
674
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%