MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ciąg dalszy "Certyfikatu Bezpieczeństwa"

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 10 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:52
Autor: kmp
W dniu 8 czerwca br o godzinie 10.00 z inicjatywy Zastępcy Burmistrza Miasta Karpacza - Pana Ryszarda Rzepczyńskiego odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli uczestniczących w realizacji programu „Certyfikat Bezpieczeństwa”.

W spotkaniu tym udział wzięli: Zastępca Burmistrza Miasta Karpacz - Pan Ryszard Rzepczyński, Prezes Karkonoskiej Organizacji Turystycznej - Jarosław Pol, Przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej programu „Certyfikat Bezpieczeństwa” - Grzegorz Fryc, Komendant Komisariatu Policji w Karpaczu - podkom. Damian Gałek, Komendant Straży Granicznej w Karpaczu - mjr Kazimierz Mierzwa, Komendant Straży Miejskiej w Karpaczu - Tomasz Kabelis, Dyrektor Nadleśnictwa „Śnieżka” - Bogdan Szumowski.

Spotkanie to miało na celu wytypowanie miejsc na terenie Karpacza, gdzie konieczne jest z założenia poprawy poczucia bezpieczeństwa wykonanie podkrzewiania i porządkowego przycinania terenów zielonych, gdyż z założenia realizowanego programu wynika, że Karpacz ma być miastem bezpiecznym pod każdym względem.

Podczas tego spotkania wytypowano 15 miejsc w Karpaczu, które traktowane będą jako, tzw. „miejsca strachu” i będą również obejmowane trasami stałych patroli Policji i Straży Miejskiej.

Wytypowane miejsca to między innymi:
1. Ulica Wielkopolska – przycięcie żywopłotu w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego;
2. park przy „lipie sądowej” przy ul. Kościelnej - przycięcie żywopłotu od strony ulic, przycięcie drzew od dołu do wysokości 2 metrów ( grupowanie się młodzieży) i wiele innych miejsc , które począwszy od 8 czerwca br będą objęte szczególnym nadzorem przez władze miasta i Policję.
Wytypowane, tzw. „miejsca strachu” nie oznaczają, że są to miejsca zagrożone pod względem przestępczości, ale przede wszystkim pod względem poczucia bezpieczeństwa ( zarośnięte, brak oświetlenia). Te miejsca przestaną być „miejscami strachu”, gdy drzewa zostaną przycięte, a ulice będą oświetlone.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tu też ryzykują życie?

Wielkie sprzątanie – dołącz do tej akcji!

Wyniki budżetu obywatelskiego pod Szrenicą

Strajk, a co z maluchami?

ZNP do maturzysty: "Proszę zmienić szkołę"

Kowary: Debiut budżetu obywatelskiego

List Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Jerzego Łużniaka do jeleniogórskich pedagogów

Naprawiają kładkę przy Perle Zachodu

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
803
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%