MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chyba będzie PO PiS

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Czy w radzie miasta zawiąże się prawicowa koalicja?

Wiele wskazuje, że to, co nie udało się w Warszawie w parlamencie, dojdzie do skutku w stolicy Karkonoszy.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie umowę koalicyjną mają zawrzeć kluby Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie z PiS-u miałby pochodzić drugi zastępca prezydenta Jeleniej Góry, choć jego nazwisko nie jest jeszcze znane.

Po zawarciu umowy, koalicja PO PiS i tak nie będzie miała większości głosów wśród rajców. Do klubu Platformy należy siedmiu radnych, do PiS-u – czterech, a rada liczy 23 rajców. Ewentualni koalicjanci liczą jednak na wsparcie rajczyń z „Naszego domu” (Zofia Czernow i Dorota Dobek), którym chyba bliżej do prawej strony niż do lewej.

Nawet w przypadku, kiedy D. Dobek utraciłaby mandat radnej po orzeczeniu sądu o złym przeliczeniu głosów w jednej z komisji (ma to zostać ogłoszone 29 grudnia), nowa koalicja i tak będzie w dość komfortowej, choć nie luksusowej sytuacji. W radzie zasiądzie wówczas Grażyna Malczuk (SLD), a klub Lewica i Demokraci stanie się drugą siłą (sześć mandatów).

Jednak PO nie bierze pod uwagę wejścia w sojusz z radnymi lewicy. Zawarcie umów z PO i PiS podobno wyklucza też Wspólne Miasto, które dąży do bycia twardą opozycją.
Jeśli scenariusz taki się sprawdzi, opozycja też zostanie podzielona, bo WM nie wyobraża sobie współpracy z klubem Lewica i Demokraci, w którym zasiada niezbyt lubiany przez liderów Wspólnego Miasta były prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak.

Czy wszystko okaże się 29 grudnia, na kiedy zwołano kolejną sesję rady miasta? Raczej tak: radni nie będą chcieli zostawiać na przyszły rok decyzji związanych z wyborem wiceprzewodniczących rady oraz odwołaniem Ewy Bajurny ze stanowiska sekretarza miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Proces sprawców tragedii drogowej

Likwidacja szlaku w Jakuszycach

Barbórkowa feta

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Mr.T 20-12-2006 16:53
Ktoś ma za długi język, ale może to i dobrze.
~Aszta 20-12-2006 17:35
Mam tylko nadzięję, że nie będzie to SAMOPIS PO. ;-))))
~tomek.jg 20-12-2006 18:02
DO ROBOTY! Zacznie się coś w końcu pozytywnego dziać. Mam nadzieje, że szybko się z tym uporają i beda efektywnie współpracować!
~Zenek 20-12-2006 18:48
Jestem za koalicją POPIS.Tak trzymać.
~politolog 20-12-2006 19:13
Według mnie to Wspólne Miasto powinno trochę złagodzić swoją postawę i spróbować dogadać się z PO i ewentualnie PiS'em jak będą chcieli. Nie po to wszyscy szliśmy na wybory (no jednak nie wszyscy) aby teraz tylko czekać na kolejne opluwanie się w kuluarach ratusza i na łamach gazet i portali internetowych. Pora zabrać się do pracy. Postulaty WM, PO i PiS'u są w dużej mierze zbierzne. Jeleniej Górze potrzebna jest silna koalicja a paniom i panom a SLD i okolic już dziękujemy. Nie ma co się obrażać na siebie. Jeśli tak ma wyglądać praca Rady przez kolejne lata to ja stąd wyjeżdżam...
~Zibi 20-12-2006 19:40
Uczestniczac w pracach Rady Miasta jest sie odpowiedzialnym za losy Jeleniej Gory. Moze W.M. boi sie pomoc PO i PIS-owi w wykonczeniu resztek komuny w naszym miescie. Panie Miloszu wiecej samodzielnosci, a radni W.M.wiecej odwagi przeciez Was wybrano, aby sprawowac wladze, a nie politykowac. Jelenia Gora stracila juz 8 lat na nastepne 4 juz niema czasu.
~Marek 20-12-2006 19:42
Politolog - wyjedz wreszcie.
~Bąbel 20-12-2006 19:42
To może wytypujmy wice , bo ja juz wiem :)
~politolog 20-12-2006 21:00
No ja mogę bez problemu wyjechać za granicę. I tam przynajmniej skończy się moja gechenna za 900 zl miesięcznie. Ale nie po to wybierałem takie studia żeby teraz czuć się jak zwykły pastuch opluwany przez społeczeństwo, które nie wie co ma ze sobą zrobić.
~Barbara 20-12-2006 21:26
Niech jednak WM trochę stonuje i interes mieszkańców,którzy wreszcie chcieliby dobrych rządów w mieście,weźmie górę.Od wyborów trochę czasu już upłynęło i pora by zacząć realizować to,co wobec wyborców zostało zadeklarowane.Nic mnie tak nie denerwuje,jak bezmyślne trwonienie czasu.
~Bezrobotny 21-12-2006 9:19
Do politologa. Nikt nie trzyma ciebie w kraju i możesz śmiało wyjechac na zachód,chociaż tam jako politolog raczej pracy nie znajdziesz chyba że, przy myciu garów.
~Zb. 21-12-2006 9:33
No wreszcie wszyscy na to czekają!!! Panowie do roboty po to was wybraliśmy. Zostawcie partyjniactwo w klubach tu trzeba pracować. Bo za cztery lata Was może nie być.!!!
~Irasiad 21-12-2006 10:06
Jestem sympatykiem Wspólnego Miasta . Panie Miłoszu i Panie Robercie ,co wy robicie?!!! Jaka twarda opozycja ? Taką opozycją macie byc z PO w stosunku do tych nieudaczników Kusiaka .Nie sprawdził się szeptany scenariusz( i dzięki Bogu!) o wyborze Kusiaka na Vice Prezydenta. Przestańcie się obrażać za przegrane wybory i RAZEM Z PO ZMIENIAJCIE TO MIASTO .
~Marzyciel 21-12-2006 10:08
Sama PO ma tylko 7 mandatów w 23 osobowej Radzie Miejskiej. Chcąc realizować swój program i wspierać Prezydenta potrzebuje jeszcze conajmniej 5 głosów ( tyle ma WM ) . PiS to 4 radnych , a więc potrzebne dodatkowe wsparcie . A może spróbować dla dobra miasta większej koalicji tj. PO - PiS - WM . Trzymam kciuki !!!!
~ed 21-12-2006 10:52
nawet nie chce mi sie komentować postawy WM, mam nadzieje że ludzie im to zapamiętają. na marginesie do WM - czy taka była strategia prystroma żeby teraz być po jednej stronie z SLD, czy po to przyjmowaliście i obiecywaliście stanowiska dzialaczom SLD w czasie kampanii, kiedy rozliczycie sie z kampanii, czy nie wstyd wam brać diety nic nie robiąć a jedynie negując wszystko? pytania retoryczne
~WIEM!!!>. 21-12-2006 11:18
NIKT NIE BEDZIE REALIZOWAL PROGRAMU<KTORY BYL PROGRAMEM SLD SKONSTRUOWANYM PRZEZ OBECNEGO PREZYDENTA DLA POTRZEB KUSIAKA>.I CO KTOS MYSLACY BEDZIE TO ROBIL A SLDowcy SIEDZACY Z TYLU BEDA KRYTYKOWALI I KOMENTOWALI POCZYNANIA RADNYCH KTORZY NIE MIELI ZADNEGO WPLYWU NA KONSTRUKCJE BUDRZETU.??.Wymagacie od WM realizacji gloszonego przez nich programu,zgoda ale jaka maja mozliwosc nie majac wladzy wykonawczej!.Mozna realizowac program , ale czy on bedzie zgodny ze swoim sumieniem wobec wyborcy???.Uwazam, dopoki interes partyjny przewyrzsza interes mieszkancow, nigdy radni bez partyjni nie zrealizuja oczekiwania swoich wyborcow .Dlatego RADY MIASTA musza uwolnic sie od lobbistow i gremiow PARTYJNYCH, stac sie sumieniem WYBORCOW,wtedy bedziemy mieli prawdziwa SAMORZADNOSC!!!.A nie jak teraz ,kto z kim przeciw komu ,walka o stolki stanowiska R.NADZORCZE o KASE .TO jest CHORE!!!.Nigdy nie uwolnimy sie od PARTYJNIACTWA,BO polityka przewyrzsza w nas od ROZSADKU!!!!.
~REALISTKA -NIE MARZYCIELKA 21-12-2006 11:51
PANIE I PANOWIE RADNI PROSZę BRAć SIę DO PRACY -PO 4 LATACH WAS ROZLICZYMY. SZKODA CZASU .POTRZEBUJEMY ZMIAN W TYM ZAśCIANKOWYM MIEśCIE.POSTAWCIE NA MłODZIEż.TO ONI MOGą COś ZROBIć DLA TEGO MIASTA . ZATRZYMAJCIE ICH W MIEśCIE BO WAM WYJADą I BęDZIE MIASTO EMERYTOW I RENCISTOW.ONI JUż MAJą DOść TEJ STAGNACJI.MłODA PANI POSEł SAWICKA Z P O WłAśNIE TO OBIECYWAłA NA WIECACH PRZEDWYBORCZYCH. P.O. WYGRAłO I DALEJ NIC SIę NIE DZIEJE.SZKODA CZASU
~mariolka 21-12-2006 13:53
czemu komentujący wprowadzaja dezinformację? przecież to Wspólne Miasto jako pierwsze proponowało szeroką koalicję PoWm PiS? I z tego co wiem to taka wola jest...To raczej Wm jest spychane i marginalizowane do roli opozycji...szkoda bo była by to dobra koalicja i stabilna
~pawel 21-12-2006 16:10
o ile pamietam to WM juz ostatnio zapowiedzialo ze bedzie "kontestatorem" dzialan rady, wczesniej mowili o szerokiej prawicowej koalicji ale oni najlepiej sie czuja na pozycji opluwaczy, tych co pisza platne felietony i licza ze moze za 4 lata zgarna cala pule. zreszta WM i tak blizej do lewej niz do prawej, program wyborczy z cyklu "wszystko dla wszystkich za darmo i po równo" oraz lewackie postacie
~Bed Bojs 21-12-2006 16:20
Przeciez wszystko jest już ułożone. PO dogadało się z PiS, zastępcą wiceprezydenta będzie Ireneusz Łojek a Krzysztof Mróz zostanie prezesem MPGK. Pan Kwaśny prezesem PEC, wydział oświaty dla żony Pana Łojka a ojciec Pana Leszczyka na Prezesa Wodnika. W urzędzie miasta wylatuje Wach, spada Wójcik, leci głowa Janochy. Sekretarzem Stasik z Bolesławca, Marceniuk rzecznikiem prasowym prezydenta. Młody Łużniak wchodzi do wydziału rozwoju. Zostaje Jaskólski niestety i część kolesi z SLD... Reszta stanowisk po 18 bo właśnie wtedy będą rozmowy PiS z PO i ostateczne ustalenie pozostałych stanowisk. O czym nie zapomnimy poinformować... BB
~Ciepliczanka 21-12-2006 16:32
Cieszę się z udziału Pani Zofii Czernow w Radzie. Myślę, że ta "dziewczyna" mając wieloletnie doświadczenie w pracy Urzędu, będzie chciała pomóc.Wszyscy poza tym to nowicjusze. Czy nie posłuchać czasem doświadczonej? Przecież była "prawicówką" - wcześniej. Ej młodzi, czy nie warto słuchać czasem doświadczonego? Szkoda, że nie wystartowała na Prezydenta.
~Gocha 21-12-2006 16:39
Skończmy z partiami, weźmy pod uwagę doświadczenie a może nowe działania nowych członków Rady dobre dla całego społeczństwa miasta Jeleniej Góry. Przestańmy PO lub PIS. Przecież to nie jest ważne.Ważne abyśmy się rozwijali. Nie potrzebujemy karierowiczów partyjnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ten etap remontu na Zamku Chojnik już zakończony

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Zimowe Kaczawy

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Nowa dyrektor w Starostwie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%