MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chwycił mróz: ślizgawka na drogach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 grudnia 2007, 19:15
Aktualizacja: Sobota, 15 grudnia 2007, 7:28
Autor: TEJO
Na niektórych chodnikach w mieście łatwo o upadek. Okolice kościoła garnizonowego przed godz. 17
Fot. TEJO
Bus wylądował w rowie między Siedlęcinem i Jeżowem Sudeckim. Powód: bardzo śliskie nawierzchnie jezdni.

O ile w mieście drogi są czarne i mokre, o tyle poza Jelenią Górą bywa z tym różnie. Najtrudniej jest w gminie Stara Kamienica oraz, tradycyjnie – w rejonie Dziwiszowa.

Przed godz. 19 jazdę na śliskiej jezdni zakończył w rowie bus. Na miejsce udała się policja i pogotowie. Nie są jeszcze znane skutki zdarzenia.

Policjanci apelują o bardzo ostrożną jazdę. W Jeleniej Górze, z kolei, śliskie są chodniki. Na niektórych tworzy się prawdziwe lodowisko i nie trzeba jeździć do Cieplic, aby się… poślizgać. Szklanka jest, między innymi, na garbatym mostku między Zabobrzem a centrum miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sukces naszych poszukiwaczy

PiS ujawnił listy kandydatów

Drzymały do remontu

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~qrzech 14-12-2007 19:32
Koło 17 był niezły dzwon na skrzyżowaniu koło Aniluxu. Cinquecento dostało niezłego strzała w bok, a wszystko według mnie przez troszkę nieudolnie ustawione światła i kierowców, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie na tak zwanym "późnym żółtym" nie bacząc na to, że ktoś z boku może ruszyć na "wczesnym zielonym" :)
piipi 14-12-2007 20:36
.....a ja myslalam,ze slizgawka jest tylko w cieplickim parku zdrojowym, ufundowana przez Wladze Ratuszowa.Czy nie lepiej bylo poczekac i slizgawke by nam ufundowal "Dziadek Mroz"......
Agajg 14-12-2007 20:55
Dp piipi ....a ja myslałam,że czasy "Dziadka Mroza" już dawno minęły...wg mnie lepsza jest już "Królowa Śniegu" przecież ma być w końcu to równouprawnienie... zresztą ...Dziadek Mróz juz od dawna nie jest trandy...;-)
~olewator 14-12-2007 21:20
Siły natury w służbie człowieka! Jak się ociepli , to nie będzie ślisko . Trochę cierpliwości !
piipi 14-12-2007 21:54
...wiesz agajg..te inne slizgawki to chyba ich dzieci.....
~edek 14-12-2007 22:13
Około 21:30 jechałem przez kapele do jelonki, droga raczej śliska więc jechałem dość spokojnie aż tu nagle wyprzedza mnie auto w takim miejscu, że ja nawet na suchej drodze w dzień autem osobowym tam nie wyprzedzam a tutaj niespodzianka autobus PKS TOUR Jelenia Góra. Wyprzedził i mimo zdecydowanie niekorzystnych warunków radośnie poleciał dajej. Szkoda tylko, że pan kierowca realizując własne chore rządze narażał życie nie tylko innych urzytkowników dróg ale również pasarzerów. Życzymy panu kierowcy z PKSu jak najmniej ryzykownych sytuacji i wiele szczęścia:)
~Edek 14-12-2007 23:11
Mylicie się teraz są czasy Kaczora i Donalda.
~_rymcycymcy____ 15-12-2007 1:03
Edek ...przyznaj, że trochę przyblokowałeś ;) Żeby autobus dał radę ... no wiesz ! Też wieczorkiem wracałem przez Dziwiszów i droga całkiem dobrze utrzymana. Biała, sucha i bez lodu. W takich warunkach można spokojnie jechać, a po wyłączeniu trakcji nawet troszkę poserfować ;)
~kmam 15-12-2007 1:07
do edek: rozumiem, że w Twojej klawiaturze zabrakło "ż".
~bodex 15-12-2007 5:43
I przez takich nierozważnych kierowców jak opisał edek do chodzi do wypadków, a potem winni drogowcy bo zima ich zaskoczyła.
marl 15-12-2007 10:02
Niestety dużo jest takich "kierowców" którzy nie sprawdzą czy jest slisko czy nie, ale jest śnieg na polach czy zima w kalendarzu - więc MUSI byc ślisko i tak jada - 20-30/h - tworza się korki i normalny doświadczony kierowca wyprzedza. Sam w ubiegłym roku jechałem rano do Legnicy przez kapelę - było trochę ślisko-śnieg ubity ale jechalo sie spokojnie, po dojechaniu do Legnicy usłyszalem w radiu komentarz że zadzwonił jakis "doświadczony" kierowca że kapela jest nieprzejezdna. Tragedia - jak ktoś nie potrafi jeździć i się boi to niech używa nog lub autobusow.
henijo 15-12-2007 23:31
Dlaczego miasto nie posypuje chodników!!!Jeżeli już tak się dzieje to tylko rano a póżniej mają nas przechodniów głęboko w d...!Inna sytuacja panuje przy hotelu europa!Tam od kilku lat obserwuję bardzo pozytywne zjawisko! Tam porządek jest zawsze,nawet w święta,każde najmniejsze nawet opady śniegu są natychmiast usuwane-wiem to bo mieszkam obok i widzę jak to wygląda!No tak ale tym zajmują się pracownicy hotelu a miasto ma swoich! A może by tak tych pierwszych zatrudnić do pracy w mieście?? Może ludzie nie wiedzą ale po np złamaniu nogi na śliskim chodniku,można a nawet trzeba dochodzić odszkodowania od właściciela przyległej nieruchomości!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

PiS zaprezentował kandydatów

Mandaty pod "garnizonem"

Wakacje okiem służb  

Termy zapraszają na coś pysznego...  

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
605
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%