MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

„Chwastek” wybuduje Jeleniej Górze dwa nowe parkingi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 grudnia 2010, 8:24
Aktualizacja: 9:27
Autor: Angela
Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „Chwastek” z Ptaszkowa koło Kamiennej Góry zajmie się budową dwóch nowych parkingów w Jeleniej Górze przy ul. Oskara Langego oraz Podgórzyńskiej, które wraz z infokioskami i zapleczem sanitarnym powstaną w ramach projektu Południowego – Zachodniego Szlaku Cysterskiego. Koszt budowy to po przetargu niecałe 2 mln zł.

Firma „Chwastek” wygrała z 11 konkurentami. Na przetarg dotyczący budowy dwóch nowych parkingów zgłosiło się bowiem aż 12 przedsiębiorców. Oferta zwycięskiej firmy okazała się jednak o połowę niższa od szacowanych kosztów.

Według szacunkowych kosztorysów budowa parkingu przy ulicy Oskara Langego, gdzie powstanie 10 miejsc postojowych dla autobusów i 60 dla samochodów, miała kosztować ponad 3,5 mln zł. 614 tys. zł miało natomiast kosztować przystosowanie i poszerzenie istniejącego parkingu przy Podgórzyńskiej, mieszczącego się przy Parku Norweskim, gdzie w przyszłości powstanie kilka miejsc dla autobusów i 40 dla samochodów. Wykonawca poza budową parkingów będzie musiał też wyburzyć przy ul. Langego istniejące baraki i garaże.

– Firma „Chwastek” z Ptaszkowa jest nam dobrze znana. W latach poprzednich wykonywała już dla Jeleniej Góry sporo inwestycji i zawsze się sprawdzała. Będziemy oczywiście bacznie przyglądać się postępom prac i jakości ich wykonywania, ale wierzymy, że realizacja powierzonego zadania jest za te pieniądze możliwa – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Umowa z wyłonionym wykonawcą ma zostać podpisana na dniach. Przekazanie wykonawcy terenów pod budowę nastąpi w styczniu 2011 roku. Termin wybudowania obydwóch parkingów określono na koniec września przyszłego roku.

Większość pieniędzy na tę inwestycję będzie pochodziło z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 Priorytetu 6 „Polska gospodarka na rynku międzynarodowym” Działania 6.4. „Inwestycje w projekty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym”. Miasto do tej inwestycji dołoży zaledwie kilkanaście procent jej wartości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Synoptycy: burze, deszcz i silny wiatr

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~diabelek 8-12-2010 8:39
skoro zwycieska oferta jest o połowe nizsza od szacowanych kosztów, to jakość też bedzie o połowe niższa?, czy później poza przetargiem reszta zostanie dopłacona na zasadzie "domiaru" powykonawczego? wg mnie, rozsądek podpowiada, iż oferta zwycięska powinna byc najniższa, ale mieszczaca sie powyżej progu wykonalności, czyli szacunkowych kosztów (oczywiście powinna byc to firma z "referencjami") no, ale jak bedzie, zobaczymy ...
~Mati 8-12-2010 8:46
Jeśli wykonawca wygrywa przetarg dając cenę o połowę niższą od zakładanej, to nawet laik będzie wiedzieć, że czeka nas ,,bardzo wysoka jakość wykonanych prac". No, chyba że wykonawca jest tak wielkim miłośnikiem Cieplic, że w dobrym geście dołoży do inwestycji, haha. Zobaczymy jak długo będą funkcjonawać parkingi bez remontów, bo Panie dyrektorze MZDiM najniższą ofertę odrazu należało odrzucić, bo jak potraficie wybierać jakość wykonywanych robót widać po niedawno oddanych po remoncie drogach np. Lubańska.
~clown 8-12-2010 8:57
Zapamiętajcie ten artykuł:) za 4 lata nowy prezydent będzie się chwalił, że wybudował parkingi:)
~do clown 8-12-2010 9:09
... słuchaj, za 4 lata, to tych parkingów juz nie bedzie ...
~mm 8-12-2010 9:12
Skoro była aż taka różnica w cenie to ewidentnie wykonawca liczy na resztę pieniędzy w innych formach, jeszcze skoro jest dobrze znany,po zakończeniu okaże sie że cena nie była taka jak w ofercie, na 100% napotka przeszkody nie do obejścia albo dodatkowe zleconka.
~Osc 8-12-2010 9:20
"Zaadoptowac" mozna dziecko, parking "zaadaptowac" i "dziennikarze" powinni o tym wiedziec.
~kto_s 8-12-2010 10:02
Pewnie ta inwestycje przypisze sobie nowy Prezydent. Ja tak jak clown wiem, ze ta inwestycja powstala jeszcze za prezydetury Pan Marka. Niestety wszystkie poczynione inwestycje pewnie pojda na konto nowego Prezydenta :(
~lokatorka 8-12-2010 10:43
Czy naprawdę dla jeleniogórzan liczy się tylko nazwisko firmujące inwestycje a nie jakość wykonania i wygoda mieszkańców?
~Greg 8-12-2010 10:52
"I wyrwałem Chwastka"
~kizior 8-12-2010 11:43
Widzę, że co niektórym to ciężko dogodzić. Albo za wysoka cena albo za niska. A jaka kwota jest odpowiednia??
~diabelek 8-12-2010 12:42
http://demotywatory.pl/2375839/Mistrz-cietej-riposty
~ehm.. 8-12-2010 12:47
"....bedziemy bacznie przygladac sie postepom prac i jakosci ich wykonania..." ehm.. dobre :)
ebee 8-12-2010 13:13
Realna cena na poziomie 50% szacunkowych kosztów, to pewność fuszerki. Niestety jeleniogórscy urzędnicy od dróg myślą liczydłem, a realna ocena skutków pseudooszczędności przekracza poziom ich kompetencji. Efekty tych działań już są widoczne w postaci dziur na nowo wyremontowanych drogach i ulicach miasta.
~ 8-12-2010 13:31
wystarczy kupić w tesco kiełbase za 3,50 zł/kg i od razu przekonać się, co oznacza wykonanie produktu za ulamek "ceny szacunkowej" ...
~ehm.. 8-12-2010 13:50
ebee, no i jak tu sie z toba nie zgodzic..no, nie da sie :) Ogolnie wiadomo ze te, jak je nazwales, pseudooszczednosci powoduja dodatkowo wydane nasze (sic!) pieniadze na poprawki, remonty i naprawe naszych "rumakow"..no a nerwy..coz, nieprzeliczalne. Dlatego wlasnie licze na to, ze w tepie autostradowym rada i prezio zrobia z tymi sprawami porzadek :)
~Greg 8-12-2010 17:37
Zgadzam się z ebee i ehm w całej rozciągłości. Należy także zwrócić uwagę, jakich wspaniałych mamy urzędników jesli chodzi o przetargi na min.: odsniezanie, sprzątanie i przebudowywanie skrzyzowań. Szczególnie widać to na ulicy Sygietyńskiego (bo pogoda nie sprzyja - dziwne że ścieżkę rowerową robią nawet jak pada śnieg), przebudowa koło Castoramy: wspaniały popis zakorkowania miasta i robienia czegoś co na zachodzie zajmuje kilka dni w czasie " " - no ile moje małe urzedaski ? :) Ile to miesięcy ? Odsniezanie ? Tez super ekipa: nie znają 90% ulic w Jeleniej Górze. Mamy super fajną kadre w Urzedzie Miasta - Na prawdę szacun. Chciałbym tylko wiedzieć jakie trzeba skończyć szkoły, żeby zgadzać się na robienie takiego szajsu ? "Wyższa Szkoła WOjownicza imienia Van Damme'a Mickiewicza" ? Czy może technikum mięsne ?
~ZABOBRZANIN 8-12-2010 20:28
Ci co przegrali przetarg jest coś takiego jak rażąco niska cena i to jest jeden z powodów wszczęcia postepowania chyba że w opisie przetargu się za wczasu ubezpieczyli na ten fakt. Czy to jakaś kpina ? Z kąd i jak można tak zejść z ceny ? Ludki pracuja na czarno czy za miskę ryżu ? Ewentualnie można poza gatunkiem kupic niecertyfikowany produkt, bez parametrów lub ukraść ! Jak można wciskać ludziom taki ciemnogród ? PORAŻKA ! Kupcie sobie PRYNCYPAŁY kaszankę i mówcie przy jedzeniu jaka to super podwawelska ! Uchroń nas PANIE od takich bezmózgowców !
~do Kizior 8-12-2010 20:33
Czy braleś kiedyś udzial w przetargu czy tylko z bajek poczytaj mi mamo i z opowieści ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
713
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%