MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Chwała małym zwycięzcom igrzysk bezpieczeństwa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 25 kwietnia 2009, 14:14
Aktualizacja: Niedziela, 26 kwietnia 2009, 7:20
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Przy ogłuszającym dopingu i w międzynarodowej obsadzie odbyła się dziś III Olimpiada Bezpieczeństwa Malucha. Dzieci rywalizowały w kilku konkurencjach głośno wspomagani przez rodziców i sympatyków poszczególnych przedszkoli w sali Miejskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Złotniczej.

Na starcie stanęło 16 drużyn reprezentujących niemal wszystkie jeleniogórskie przedszkola. Specjalnym gościem imprezy była ekipa naszych południowych sąsiadów: Materská škola Kamarádka z czeskich Jimelic. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej, jeden z pomysłodawców tych nietypowych igrzysk.

Dzieci dopingowane były przez rodziców z barwnych trybun. Ci skandowali: „Dzie-sią-tka!”, „Pro-my-czek!”, „Sto-kro-tka!”. Przedszkolaki musiały wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, lecz także umiejętnością logicznego myślenia i znajomością przepisów ruchu drogowego. Przyjaciołom z Czech pomagała tłumaczka Helena Jankowska. Zresztą wiele poleceń nasi mali południowi sąsiedzi rozumieli bez konieczności przekładu.

Najmłodsi układali znaki drogowe, wybierali przedmioty potrzebne w podręcznej apteczce, zwijali węża strażackiego i „gasili” pożar za pomocą podawanych z rąk do rąk wiader w piłeczkami zamiast wody. W tej konkurencji najlepsi okazali się mali Czesi, którzy zresztą wystąpili w czarnych strażackich koszulkach z logiem jimelickiej straży pożarnej. Danuta Razmysłowicz z policji zadawała dzieciom pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego. Odpowiedzi były prawidłowe.

W przerwie między konkurencjami swoim quadem pochwaliła się straż graniczna, która jest – obok policji i straży pożarnej – współorganizatorem Olimpiady Bezpieczeństwa Malucha. Pogranicznicy mogli się też przekonać, że przedszkolakom nie są obce zasady zachowania się w przypadku ataku psa. Dzieci umieją przybierać bezpieczne pozycje, które łagodzą agresję zwierzęcia. Były też pokazy umiejętności tanecznych młodych jeleniogórzan.

Kiedy Roman Kuty, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ogłosił wyniki zawodów, wszystkie dzieci podniosły ręce w geście zwycięstwa. – W tym turnieju nie ma przegranych. Startujące drużyny wszystkie stanęły na najwyższym podium i wywalczyły złote medale. A do tego torby pełne prezentów od straży miejskiej i licznych sponsorów.

Wielkie brawa dla organizatorów tego święta, które jest kolejną wielką lekcją bezpieczeństwa dla najmłodszych, jak się okazało, nie tylko jeleniogórzan, lecz także naszych sąsiadów z południa. Bezpieczeństwo nie zna bowiem granic.

Startowały:
Przedszkole z Jilemnic Czechy
Miejskie Przedszkole Nr 11 (ul. Chopina 4)
Miejskie Przedszkole Nr 13 (ul. Karłowicza 13)
Miejskie Przedszkole Nr 14 (ul. Junaków 2)
Miejskie Przedszkole Nr 19 (ul. Kurpińskiego 2)
Miejskie Przedszkole Nr 2 (ul. Piłsudskiego 32)
Miejskie Przedszkole Nr 4 (ul. Krasickiego 6)
Miejskie Przedszkole Nr 27 (ul. Tuwima 12)
Miejskie Przedszkole Nr 10 (ul. Zjednoczenia Narodowego 13)
Niepubliczne Przedszkole "Piątka 5" (ul. Mickiewicza 19)
Niepubliczne Przedszkole "Promyczek " (ul. Kolberga 5)
Niepubliczne Przedszkole "Tuptuś" (ul. Morcinka 11)
Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Parasol” (ul. Fabryczna 1a)
Niepubliczne Przedszkole „Stokrotka” (ul. Noskowskiego 2)
Niepubliczne Przedszkole „Bajka” (ul. Piłsudskiego 15)
Niepubliczne Przedszkole „Kacperek” (ul. Ogińskiego)

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (11) Dodaj komentarz

piipi 25-04-2009 14:59
..Bohaterzy Pana Grzegorza Rybarczyka..to w ZAPEWNIONA przyszlosc w dobrych kierowcow !.
~ila 25-04-2009 16:51
Piękne zdjęcia i bardzo dynamiczne! I fajnie, że jest ich tak wiele. Widać, że bardzo dużo się tam działo! Pogratulować organizatorom pomysłu na świetną imprezę!
~Cień 25-04-2009 20:07
Jestem pod wrażeniem :-o
~pomocniczka 25-04-2009 20:49
szkoda, że nie napisano, ze było jeszcze ponad 20 wolontarisuszy którzy od 7.00 rano pomagali to wszystko zorganizować... Ale fajnie było ;]
~zubry 25-04-2009 21:13
ogromne brawa dla organizatorów!!! oby więcej takich imprez!!!
~fryzjer 26-04-2009 9:18
Oliwia i Oskar dali czadu : ) ,kochane dzieciaczki : ) ,imprezka naprawdę fajna,podziękowania dla organizatorów i osób które pomagały dzieciaczkom !!!
~malinka 26-04-2009 22:01
Przedszkole "Bajka" rewelka .Brawo Julia i Mikolaj , brawo wszystkie dzieciaczki - bylyscie wspaniale za sprawa wychowawczyni Pani Gieni . Bardzo dziekujemy.
~editka 26-04-2009 23:27
brawa dla przedszkola ''BAJKA" byliście super aż miło było wam dopingować..
~Gość 27-04-2009 22:42
Brawo dla wszystkich dzieci za starania, brawo dla nauczycieli za ogromny wkład pracy, brawo dla wspaniałych kibiców za doping i ogromne brawa dla organizatorów. Brawo Grzegorz- Jesteś wielki!!!
~mama :) 28-04-2009 14:39
Super impreza !!! Coś wspaniałego - a dzieci zachwycone i pełne wrażeń do dziś !!! Wielki szacunek :)) Przedszkole " BAJKA" - to dopiero była " BAJKA" .....
~Uczestnik 29-04-2009 19:34
Organizatorem tej imprezy jest przede wszystkim Pan Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Nie tylko zorganizował imprezę i nagrody ale róenież sam ją poprowadził. Wielkie brawa dla Grzegorza Rybarczyka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czarnoborska telewizja

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Przez Izery po trójkącie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1338
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%