MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Chuligani i wandale zmorą dzierżawców

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 10 lipca 2008, 15:07
Aktualizacja: Piątek, 11 lipca 2008, 15:59
Autor: Angela
Fot. Angela
Wczoraj wieczorem nieznani sprawcy podpalili dwa jałowce tuż pod oknami Przedszkola Kacperek przy ul. Różyckiego. To nie jedyna sprawka chuliganów, którzy codziennie dewastują mienie miejskie dzierżawione przez państwo Frankowskich. – Czy musi spłonąć cały budynek by straż miejska i policja potraktowały problem poważnie? – pytają dzierżawcy.

Chuligańskie wybryki okolicznych pijaków w okolicach biedronki i przedszkola dają się we znaki od niepamiętnych czasów. Od czterech lat, kiedy placówkę wraz z przyległym do niej pół hektarowym ogrodem przejęli Frankowscy, rozpoczęli bezskuteczną walkę o zażegnanie bezkarności dewastujących meneli. Dzierżawcy liczyli na pomoc straży miejskiej. Ale i ta nie mogła sobie poradzić grupą pijaków.

Przez lata państwo Frankowscy niemal codziennie naprawiali na własny koszt szkody, jakie wyrządzili im bezkarni wandale. Wczoraj wieczorem około godziny 22.00 pod dwa jałowce rosnące na posesji przedszkola, tuż obok okien budynku podłożono ogień. Krzewy spłonęły niemal doszczętnie.

Kto jest sprawcą tych chuligańskich wybryków oraz jak komentuje to straż miejska i policja, a także jakie kroki zostaną w tej sprawie podjęte przez służby bezpieczeństwa przeczytacie w najbliższym wydaniu tygodnika Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mały Strażak dla jednostek OSP

Komentarze (48) Dodaj komentarz

piipi 10-07-2008 16:12
~Maleństwo 10-07-2008 16:33
Proponuję zaczaić się na nich, dorwać i wywieźć do lasu, spuścić porządny wpier*** i połamać nogi by ciężko się do domu wracało. Z chęcią bym w tym uczestniczył, bo jak widzę jak bezkarne gnoje demolują to nasze miasto to mnie krew zalewa że są tay bezkarni...
~sposób 10-07-2008 17:05
Może zainstalować jedną lub dwie małe ukryte kamerki albo wynająć firmę ochroniarską żeby monitorowała posesję a rachunki wysyłać do Policji lub Straży Miejskiej niech płacą jak sami nie potrafią chuliganów utemperować.
~ 10-07-2008 17:24
na Zabobrzu plona jalowce a na mieście śmietniki są tak słabe że "same" sie przewracają i wyjeżdzają na środek ulicy!! a gdzie straz miejska?
piipi 10-07-2008 17:38
<i> to nie jest pisane z hosta właścicielki nicka - :-) </i>
~Paweł 10-07-2008 18:14
Dokładnie, nie mamy państwa prawa! Nikomu się tu chyba nic nie chce.Jak Policja i Straz Miejska ma to w 5 literach to dajcie mieszkańcom prawo skopania ryji tym wandalom. Wiecej juz tego nie zrobią gwarantuję.
~onalboona 10-07-2008 18:46
Teren prywatny, wywieszki ochrony.... jeszcze chcą policji i straży do pilnowania pewnie rzuca wszystko i będą pełnić warte przed budynkiem... co tam inne miejsca w mieście
~PijMleko 10-07-2008 19:44
W Jezowie Sudeckim ! Pala Domy i Prokuratura Wraz Z Policja ! Nie Moze Przesluchac Swiadka ! A Swiadek Wiekowy ....... i Trwa To Juz ponad Rok !!! Wstyd ! Dla Policji i Prokuratory ! Wspolczuje Dzierzawca :(
~Łowca byków 10-07-2008 20:05
Do "~Paweł", chyba w 4 literach. Do Redakcji - Frankowscy czy Frakowscy? Raz w tekście jest tak, a raz tak.
~iwona k 10-07-2008 20:26
moje dziecko chodzi do tego przedszkola i wiem jaką zmorą są okoliczni menele potocznie nazywani kwiatem polskiej młodzierzy. przedszkole utrzymywane jest w czystosci a graniczy to z cudem codzień w piaskownicy niedopałki .można by ogrodzić teren wyższym płotem,ale wtedy przedszkole wyglądało by jak więzienie. nie wiem czy normalny stróż nocny nie zdał by egzaminu w tej sytuacji? na nasza policję nie ma co liczyć?
~Mocherowa 10-07-2008 21:33
a może ich namierzymy i podpalimy jak on drzewka!!!!!!!!!Chętnie bym popatrzyła jak płoną!!!!!
~Iza 10-07-2008 21:45
Każdy właściciel/dzierżawca zdewastowanej posesji powinien wysyłać rachunki tym, którzy nie wywiązali się z obowiązków - SM i Policji. Najlepiej wspólnie, żeby w razie czego niezbicie wykazać przed sądem, że to nie jest jednostkowy przypadek, tylko totalne olewactwo służb, które trzeba nareszcie wyrwać z błogiego snu.
piipi 10-07-2008 23:30
..do - [~Mocherowa..]..~Skad u Ciebie TYLE zaru ?.~Co z piekla wrocilas..
~Łowca byków 11-07-2008 0:03
A dziękujemy to gdzie?
~przecież 11-07-2008 9:10
to przedszkole ochrania firma do tego powołana. Jest nawet wywieszka - tylko czemu ona ma służyć? Odstraszeniu? Swoją drogą z artykułu można wyczytać, że właściciele są w konflikcie z menelami, a ci im robią co rusz na złość. Nie zmienia to faktu, że jeżeli policja lub straż gminna złapie wandala, a o takie wyczyny sądy będą orzekać jako "O MAŁEJ SZKODLIWOŚCI SPOŁECZNEJ" to w naszym mieście (i nie tylko) chuliganeria będzie się czuła bezkarna i nie pozostanie nic innego - jak to się popularnie mówi - sprawę wziąć w swoje ręce i w pier....niczyć takiemu chłystkowi.
~PijMleko 11-07-2008 10:26
W Sprawie Podpalen w Jezowie Policja Ma Swiadka I Nie Przesluch...je Go !!! To Dopiero Klika Wraz z Oligarcha W.
~sobieszów 11-07-2008 10:58
W Sobieszowie wandale i złodzieje też sobie nieźle poczynają. Ostatnio dwa razy ukradli kable energetyczne w okolicach starej Bajki (dzisiejszy KPN). Mieszkańcy pisali nawet petycję do Policji i Prezydenta Miasta w sprawie zwiększenia patroli. Może się coś wreszcie ruszy???
~postulator 11-07-2008 15:15
Prościej i mniej kłopotliwie jest zakuć koło samochodu niż wandala. Czas zmienić priorytety SM.
~Baca 11-07-2008 15:53
do Piiipi Skąd u ciebie tyle głupoty? Z Bolesławca wróciłaś i masz żółte papiery, że tak często stajesz w obronioe tych, którzy lekceaża prawo i zasady współżycia międzyludzkiego??!! Mam na myśłi Twój respons do Moherowej. Tak przeciez myśłi wiekszośc ludzi, którech majątek jest niszczony przez tych ZAPIJACZONYCH d...lNYCH OSIŁKÓW!!! Dziwi mnie Twoja reakcja w wielu s[prawach... Pozwól, ze przypomne tylko część!!! Zachwyt graficiarzami, dawcami nerek( jadącymi z nadmierną szybkościa) niemcami śłubujacymi nad grobami pomordowanych przez ich dziadków, innymi samobójcami... - teraz podpalaczmi krzewów, koszy na śmieci itp menelami niszczącymi wszystko to co daje nam poczucie estetyki. Opamietaj się dziewczyno!!!Taka sympatyczna. a tak Ją ciągnie - jak żabe błoto!!! Podobno masz korzenie KRESOWE - a to obowiązuje...równie jak szlachectwo!!!
~akt 11-07-2008 16:18
"..Służby Bezpieczeństwa" brzmi znajomo hehe
piipi 11-07-2008 16:46
piipi 12-07-2008 16:11
..do - [~Baca..]...a ty ciagle przypominasz i pouczasz !!.~To jest forum i kazdy ma tutaj PRAWO swoja napisac.~Baca,a to pamietasz: "Bogurodzica Dziewica / Bogiem Slawiena Maryja !.~U Twego Syna Gospodzina / Matko zwolena Maryja / Zisci nam,spusci nam / kyrie eleison/.~Ta piesn z okresu sredniowiecza pamietam,a takze mam ja w sercu !.~ATY ?.
~Sjacmur 13-07-2008 3:08
Masz piipi wyjątkową pamięć do modlitw i pieśni religijnych. Szkoda jednak, że zapomniałaś treść drugiego Przykazania Bożego...
piipi 13-07-2008 10:40
..do - [~Sjacmur..]..Nie bedziesz bral Imienia Pana Boga nadaremnie. ~Pouczenie:Swiete imie Boze otaczamy szacunkiem,GDY uzywamy go po to,by je blogoslawic,WYCHWALAC,uwielbiac.~Zakazane jest wiec jego naduzywanie w celu popelnienia zbrodni i wszelkie nieodpowiednie uzywanie imienia Bozego,jak bluznierstwo,ktore jest z natury grzechem ciezkim,przeklenstwa i niewiernosci wobec przyzeczen dawanych w imie Boze.
~Sjacmur 13-07-2008 14:31
Do piipi - ze znajomości katechizmu piątka! Ale z jego interpretacją znacznie gorzej. Jeśli wypisujesz słowa modlitw czy pieśni religijnych w nieodpowiednim kontekście, ni z gruszki ni z pietruszki, to tylko ośmieszasz w ten sposób religię i Boga, karykaturujesz go i urządzasz publiczną błazenadę. Chyba nie sądzisz, że ktokolwiek z forumowiczów traktuje Twoje cytaty poważnie, a skoro tak jest, to nie spełniają one swojego celu, czyli - mówiąc inaczej - są używane nadaremnie. Jeśli uważasz inaczej, podaj choć jeden przykład, że ktoś z czytelników "Jelonki" potraktował jako argument wypisywane przez Ciebie modlitwy, odniósł się do nich na forum lub też wywarły one jakiś widoczny skutek na przebieg dyskusji. Wtedy dopiero wykażesz, że nie używasz ich nadaremnie.
piipi 13-07-2008 16:02
...do - [~Sajacmur..]...~Baca napisal:"..podobno masz korzenie kresowe, a to obowiazuje..rownie jak szlachectwo"...~Chcialam w moim poscie do ~Bacy ..TYLKO moj patrotyzm ukazac !!.~Czy tak bedzie lepie ?..."Litwo Ojczyzno moja !.~Ty jestes jak zdrowie.Jle cie trzeba cenic,ten tylko sie dowie,..KTO CIE STRACIL ".
piipi 13-07-2008 16:22
C.d.."Dzis pieknosc twa w calej ozdobie widze i opisuje,bo tesknie za toba Panno Swieta,co Jasnej bronisz Czestochowy i w Ostrej swiecisz Bramie !. Ty,co grod zamkowy Nowogrodzki ochraniasz z jego wiernym ludem !. Jak mnie dziecko do zdrowia powrocilas cudem (Gdy od placzacej matki pod Twoja opieke / Ofiarowany martwa podnioslem powieke i zaraz moglem pieszo do Twych swiatyn progu / isc za wrocone zycie podziekowac Bogu / Ty nas powrocisz cudem na Ojczyzny lono / Tymczasem przenies moja dusze uteskniona / Do tych pagorkow lesnych,do tych lak zielonych szeroko nad blekitnym niebem rozciagnionych"...Adam Mickiewicz ukazal tu patriotyzm.~Ja rowniez KOCHAM !!.
piipi 13-07-2008 16:35
C.d...Jest cos,co kocham najbardziej,cos od czego oddalil mnie czas ..Tam gdzie Cudowne Zrodelko woda tryska.~Gdzie Jelonkowicze chodza na spacery i zapasy tej wody szlachetnej robia.~Tam troche wyzej za bukowym lasem jest takie miejsce...pola,a na skraju lasu "staruszek" dab ..Tam moge Was widziec i gdzie myslami wracam najczesciej.~*Piipi.
~Sipyc 13-07-2008 17:13
Ale piipi z ciebie świrnięta istota. Powiedz mi, czy jest na świecie, chociaż jedna osoba, która jest w stanie dogadac się z tobą??? Zachowujesz się, jakbyś siedziała całymi dniami w szpitalu dla czubków i jedyna rzecz, jaką miała do dyspozycji, był komputer z podłączeniem do internetu (tylko, na Boga, dlaczego musiałas trafić akurat na stronę Jelonki?). Napisz proszę, skąd się biorą tacy jak ty i czy jesteś taka od dzieciństwa, czy tylko od któregoś momentu???
piipi 13-07-2008 23:26
....ja TYLKO tesknie !!.
~do piipi 14-07-2008 0:00
Za chlopakiem czy Panem Bogiem ??? A pisałaś, że jesteś szczęśliwa... Nie dość że katoliczka, to jeszcze kłamczucha, choc prawdę mówiąc, trudno, żeby było inaczej...
piipi 14-07-2008 9:39
..do - [~postu z godz.00:00..]...~Tesknie za moja Ojczyzna !!.~Tesknie za moja ulubiona piekarnia przy ul.Poznanskiej !!.~Tesknie za "moim staruszkiem" debem i za laskiem brzozowym !!.~Tesknie za WAMI !!!!.
~Sjacmur 14-07-2008 17:01
Ale fajnie! Szkoda tylko, że my za tobą nie tęsknimy. Gdyby jeszcze ktoś ci zabrał ten nieszczęsny komputer z internetem, to już byłoby całkiem fajnie...
piipi 14-07-2008 19:18
..do - [~Sjacmur..]...TO JUZ BYLO !!.~Przeczytaj: ..Tesciowa mnie od Was od izolowala i computer w piwniczce schowala.~Klucz w nurt Bobru wrzucila i tym mnie okrutnie zalatwila !!.. => instrukcja uwolnienia mojego computera: Wytryszka sprowadzilam i computer z niewoli wydobylam. ...~Badz spokojna,bo wszystko z czasem przyjdzie.
~Sjacmur 14-07-2008 21:51
Nie ściemniaj piipi, ty nie masz żadnej teściowej !!! (podobnie jak wielu innych rzeczy, które - jak można bez trudu wywnioskować z twoich postów - żyją tylko w twojej wybujałej wyobraźni). Taka jest, niestety, prawda: jesteś nieszczęśliwa, opuszczona, pełna żalu do świata, a jedyne, co posiadasz, to jest właśnie ta twoja nadmierna wyobraźnia, która w połączeniu z komputerem podłączonym do internetu skutkuje tym, co mamy okazję obserwować od długiego czasu na forum jelonkowym. Wybierz się piipi w końcu do psychologa - to zrobi dobrze zarówno ci, jak i innym forumowiczom, którym bez przerwy zatruwasz życie, a twój narcystyczny charakter nawet nie pozwala ci dostrzec, jak bardzo jestes uciążliwa dla innych.
piipi 14-07-2008 22:54
..~Diagnoza psychiatry brzmi:..zawsze znajdzie u Ciebie jakies zaburzenia. Jezeli nie znajdzie,to napisze "ukryte".~Tak bylam u lekarza,ale INNEGO dostalam zastrzyk z ferrlecit i jest mi lepiej...
piipi 14-07-2008 23:22
..C.d ~Strasznie dziwne,bo moja lekarka inaczej moja chorobe widzi. Ty masz dziwna metode szpiegowania i moze mi pomozesz rozwiazac to zadanie:..ktos wydzwania do Jelonki i podaje sie za mni,KTOS wysyla do moich znajomych e-mail z moim adresem inter.~KTOS nawet dal ogloszenie do Jelonki,a ktorego ja nie podawalam.~Ten KTOS jest NO fair i jest chory z nienawisci !!.~Smutni ludzie ,a ktorzy LUBIA tylko dokuczyc.
piipi 14-07-2008 23:29
~Szkoda,ze przeszkadzam Tobie i INNYM tutaj na tym forum.~Jezeli Nasz Tejo,..powie tylko slowo - odejde.
piipi 15-07-2008 0:23
~C.d...~Dobrze..jezeli jestes lekarzem psychiatra z CUDOWNYM meskim brzuszkiem....PRZYLECE !!.~Lubie mezczyzn z brzuszkiem.~Honorar otrzymasz duze,bo jestem ubezpieczona prywatnie.~Tylko NIE przytyj,bo mam swoje fantazje !!.~PA*piipi.
~Sjacmur 15-07-2008 1:41
Rozwiązanie tej zagadki jest proste i aż się dziwię piipi, że jego nie dostrzegłaś. Zadzierasz ze wszystkimi, jestes nadaktywna na forum, nie przejmujesz się opiniami innych, to nic dziwnego, że narobiłaś sobie wrogów. Z tego co zauważyłem, wiele osób ci w dość ostrych słowach zwracało uwagi, które ty sobie, mówiąc kolokwialnie, "olewasz", więc nie dziw się, że niektórzy z nich sięgnęli po inne metody. Sama podajesz mnóstwo faktów o sobie i wcale nie trzeba cię szpiegować, aby dużo o tobie wiedzieć (i - nawiasem mówiąc - zauważyć, jak bardzo są one sprzeczne). Nawet gdybyś była aniołem, to przez fakt, że tak intensywnie udzielasz się na forum, powoduje, że zawsze znajdą się osoby, które w jakiś sposób zechcą ci dokuczyć i musisz się z tym liczyć. A co do tego psychiatry, to nic dziwnego, że stwierdził, że "zawsze znajdzie u ciebie jakieś zaburzenia" - masz ich tyle, że żaden zastrzyk ci nie pomoże, a z tego co widzę na forum, to że jest ci lepiej, to kolejne twoje złudzenie...
~Sjacmur 15-07-2008 1:52
I jeszcze na koniec dodam, że nie trzeba mieć jakiejś dużej wiedzy psychologicznej, żeby zauważyć, ze poprzez swoją nadaktywną i przy tym bezsensowną pisaninę na forum kompensujesz sobie pewne poważne braki natury psychologicznej. Jesteś piipi samotna, nieszczęśliwa, czujesz się opuszczona, masz żal do świata i ludzi, dręczą cię różne dolegliwości psychiczne i aż mi ciebie żal. W twojej pisaninie nie ma w ogóle sensu i treści, bo ty szukasz w ten sposób tylko towarzystwa (którego ci brakuje), zabijasz pustkę, która cię dręczy, i czas, którego - jak widać - masz aż nadto. Gdybys potrafiła być szczera wobec siebie i innych, byłoby ci łatwiej i byłabys mniej uciążliwa dla ludzi, ale ty nie potrafisz tego i przez to toczysz się po równi pochyłej - coraz bardziej w dół i w dół. I niestety nie wiesz, że na końcu tej drogi jest coś przeciwnego niż to, do czego wydaje ci się, że dążysz - tam jest piekło !!!
~Sjacmur 15-07-2008 1:55
A na końcu jeszcze jedna rada, naprawdę życzliwa i kto wie, czy nie najwazniejsza: postaraj się piipi być bardziej szczera - wobec siebie, mnie i innych forumowiczów.
piipi 15-07-2008 13:44
..Co mam robic,aby byc przez ludzi lubiana ?.~Moja rodzina mnie odrzucila, bo im finansowo nie pomoglam !!.~Co mam robic ?.~Pieniadze ma moj maz a ktorego musze nawet o pozwolenie Carefree pytac !.~Nie mam nikogo i to jest prawda,ale mam meza...a zreszta !.~Ty wszystko wiesz,ale prawda kazdy inaczej widzi.~Czas mam i chetnie go z Wami spedzam.~Wiesz o mnie malo,a co ktos o mnie powiedzial - to jest jego opinia.~Napisz,gdzie jest moje klamstwo ..~Lubie ludzi,ale NIE mam pieniedzy dla nich. ~Chcialabym bardzo,aby im moja obecnosc wystarczyly.~Zycie pokazalo,ze jest inaczej....
piipi 15-07-2008 14:20
..jezeli kogos tutaj na tym forum obrazilam,to moze on napisze..przyjde osobiscie do niego z przeprosinami i nawet pocaluje !.
~Sjacmur 15-07-2008 20:40
Chcesz, abym napisał, gdzie kłamiesz. Proszę bardzo - przykład z ostatniej ręki. Piszesz, że masz męża, a w innym miejscu pisałaś, że żyjesz bez związku małżeńskiego. Jeszcze kiedy indziej pisałaś, że nie masz i nigdy nie miałaś teściowych - czyżby 'twój mąż" był sierotą? Jak mam w takim razie ja (i inni też) wierzyć, że reszta jest prawdą. A takich sprzeczności w twoich postach jest mnóstwo. Czy to, że ktoś się podszywa pod ciebie, jak piszesz, też jest tylko wytworem twojego umysłu??? Rozumiem, że masz bujna wyobraźnię, ale postaw się w sytuacji tych, którzy czytają twoje posty i nie wiedzą, co mysleć. Nie uważasz, że możesz ich w ten sposób ranić, a przede wszystkim okazujesz im swoje lekceważenie? Pytasz, co zrobić, aby ludzie cię lubili... Jeszcze raz powtarzam: bądź szczera i szanuj swoich rozmówców. Skupiasz się wyłącznie nad swoimi uczuciami (np. pisząc ciągle, że to, co wypisujesz, to "wołanie" o coś, pewnie pomoc), ale czy zastanowiasz się nad uczuciami osób, z którymi wchodzisz w kontakt? Sama obecność, piipi, to nie wszystko - liczy się przede wszystkim to, co ktoś ma do zaoferowania swoją obecnością. Towarzystwo drugiego człowieka może być zarówno niczym, jak i czymś bardzo znaczącym - chyba nie muszę ci wyjaśniać, co o tym decyduje. A o twój pocałunek pierwszy bym poprosił (i wcale nie chodzi mi o żadne przeprosiny), pod warunkiem, że nie będzie to "pocałunek Judasza" (no i oczywiście też pod warunkiem, że nie śmierdzi ci - jak pisze Baca - z gęby:-))
~Sjacmur 15-07-2008 20:46
A przeprosiny - jak pewnie piipi wiesz - to nie tylko żal za to, co się zrobilo, ale także obietnica poprawy. Bo cóż warte jest słowo "przepraszam", jeśli nie pociąga za soba tego zobowiązania? Mam nadzieję, że deklarując gotowość do przeprosin, masz świadomość zobowiązania, jakie one za soba niesie. Jeśli weźmiesz je sobie głęboko do serca, na pewno będzie w przyszłości dużo lepiej.
~Sjacmur 15-07-2008 20:49
piipi 15-07-2008 21:34
..Judaszem nie jestem,ale dziewczynka ..przepraszam - kobieta !.~Wiesz,ja musze koniecznie cos w moim zyciu zmienic.~Myslalam,ze ty jestes KOBIETA......musze kupic okulary,bo z czytaniem mam juz duzy problem. ~Papierosow nie pale i uzywam dobrych past do zebow...z PRZEPROSINAMI,a takze pozdrowieniami .*piipi...(...a ktora zrozumiala ). ~Fajny jestes !.~*PA.piipi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policyjna akcja "Pieszy"

Podgórna zarośnięta!

Mina na Zabobrzu

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
108
Tak
48%
Nie
41%
Nie wiem
11%