MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chudszy rozkład jazdy

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 24 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 24 maja 2007, 8:28
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Kolejne ograniczenia w kursowaniu pociągów lokalnych.

„Niespodziankę” dla podróżnych szykują Polskie Koleje Państwowe. Od 1 czerwca z rozkładu jazdy znikają dalsze połączenia. Tym razem region jeleniogórski straci pociągi relacji Jelenia Góra – Węgliniec i z powrotem.

Połączenie to będzie zlikwidowane na całym odcinku trasy. Przypominamy, że do 1 czerwca pociąg ten wyjeżdża z Jeleniej Góry do Węglińca o godz. 12. 37, a w relacji odwrotnej – o godz. 12. 24.
– Po zawieszeniu kursowania pociągów lokalnych do Szklarskiej Poręby nie bardzo jest u nas co likwidować – komentują złośliwi klienci PKP.

Większe cięcia dotkną inne obaszary Dolnego Śląska: zostanie zlikwidowane, między innymi, połączenie kolejowe Wrocławia z Legnicą oraz kilka kursów na innych, lokalnych trasach.

Na otarcie łez kolejarze uruchomią dodatkowe składy, ale nie w regionie jeleniogórskim: połączą Wrocław z Międzylesiem i Kłodzkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie opłatkowe w Mysłakowicach  

Nowy dyrektor WORD

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~adi 24-05-2007 9:27
zaorać tory. niech zdycha deficytowe PKP
~TGV 24-05-2007 9:36
nasze władze powinny uczynić taki krok jak w Kujawsko–Pomorskim , rozpisali przetarg na świadczenie usług transportowych i zgłosiły się 2 firmy zagraniczne (angielska i francuska) . teraz to PKP zatrzęsie "portkami" , koniec czasów kiedy to PKP monopolistą jest chodz jeszcze długa droga ale wkońcu coś ruszyło
~LK 24-05-2007 9:44
Nie likwidujcie PKP! Kto bardziej zachęci klientów do korzystania z oferty prywatnych przewoźników i PKS, jak nie ONI.
~ebe 24-05-2007 9:49
Draństwo, draństwo, draństwo
~gl0dny 24-05-2007 9:59
Moment, pkp zlikwiduje polaczenie z Wroclawia do Legnicy? A czy tamtedy nie jedzie intercity Berlin–Krakow? Skad te informacje?
~Sobieszowianin 24-05-2007 10:06
Szkoda, że te pajace z PKP nie zlikwidują wszystkich połączeń. To są barany i chluje...
~karioka 24-05-2007 10:08
dlaczego zaorać. zrobić trasy rowerowe, na pewno chętnych do korzystania nie zabraknie.
~spółka 24-05-2007 10:12
sprywatyzować PKP i wszystko się zmieni!!
~KrzychuJG 24-05-2007 10:14
Niech w końcu powołują spółkę "koleje dolnośląskie", kupia szynobusy, to w tedy będzie się opłacało. Koszt uruchomienia normalnego pociągu PKP (lokomotywa + dwa, trzy wagony) jest tak duży, że nawet pełny skaład ledwo na siebie zarobia.To samo dotyczy "kibli". Na odpowiednie linie można kupic odpowiedni tabor, np szynobusy o pojemności 70, 100 czy 150 osób.
~bolo 24-05-2007 11:25
Problem leży jeszcze gdzie indziej. Nawet po prywatyzacji musi być biznes, bo nikt nie dołoży z własnej kieszeni. Musi się rozwijać cała Kotlina musi być dobrobyt, musi być turystyka masowa i na najwyższym poziomie, muszą być miejsca pracy, itd,itd.. Ale jak to realizować, kiedy większośc wypowiadających się jest przeciw budowie: Castoramy, hotelu Gołębiewski, nowych zakładów pracy (bo za 900 zł nie bedą pracować), nowych obwodnic, itd.itd. Ma być swojsko, biednie i po naszemu i już!
~Iza 24-05-2007 11:46
Czy z tej Jeleniej w ogóle jeszcze ktoś wyjeżdża pociągiem? Do Wrocławia chyba juz wcale – chyba, że z potwornym bagażem, którego autobus nie zmieści. O PKP słyszę tylko w kontekście kolejnych likwidacji ... mamy jeszcze w ogóle jakieś przewozy osobowe?
~Pazury pkp 24-05-2007 12:52
PKP pazurami trzyma się torów. Bo tory to panowanie nad komunikacją. Część torów jest zastawem za długi PKP. To jest dopiero paranmoja. Ale kto ruszy te kolejowe spółki, które żerują na majątku kolei. Ważniejsze jest, by lokomotywą nie jeździł agent SB. Donosiciel, ale Policji już może.
~ciufcia 24-05-2007 15:40
Tak jest, bo macie takich samorzadowcow i burmistrza, ktory nie walczy. Sami sobie wybraliscie takich ludzi to teraz na siebie sie zloscie. A oto dobre wiesci: Luban–Wroclaw zyska 3 nowe, bezposrednie polczenia z Wroclawiem przez nowa wyremontowana trase. Zgorzelec bedzie mial bezposredni pociag do Warszawy i Krakowa. A w Jeleniej Gorze, nic nie bedziecie miec, bo macie takich samorzadowcow, co jaj nie maja :P
~exxon 24-05-2007 16:15
a te głąby sokiści dalej stoją pod estakadą
~qba 24-05-2007 19:15
exxon – z czegos musza miec pensje
~jeden 24-05-2007 19:28
exxon byłeś tym co został skrzywdzony,jesteś śmieszny! to ty popełniłeś błąd,raz dałeś się złapać czytaj popełniłeś wykroczenie,dwa pisząc bzdury się ośmieszasz~nie wiesz że temat jest ciut inny!
~rak71 24-05-2007 20:46
No!ludzie,podobno na początku czerwca z Jeleniej wyjedzie pociąg retro do Lwówka. To chyba na zakończenie panowania PKP w Jeleniej Górze.Heheh
~Ilona 24-05-2007 20:54
A może tak przyciągnąć kogoś z kasą na tory do Jeleniej? Bracia angole siedzą np. w Wolsztynie, mają firmę, która za ciężkie funty wozi czerwonych z wrażenia angoli z Wolsztyna do Poznania i z powrotem zabytkowymi wagonami. Przecież tu w Jelonce żyła złota leży na wierzchu, tak piękne tereny, zabytki, tylko zacząć działać. Dopiero jak ktoś zacznie – to będzie – a nie mówiłem...
~jeleniogórzanka 24-05-2007 21:15
A kiedy nastąpi "uroczyste" zamkniecie dworca jeleniogórskiego i likwidacja ostatniego połączenie dokądkolwiek
~Mirek 24-05-2007 23:06
Całe polskie PKP powinno być sprzedane już 15 lat temu. Dzisiaj byłby porządek. państwo nie dopłacałoby do kolei jak dzisiaj. I pewnie jeździłyby lokalne pociągo a dalekobieżne miałyb lepsze czasy przejazdów i większe obłożenie. Jesli ja mam jechać do stolicy Polski 11 godzin to ja serdecznie mam w d...ie. Wolę wybrać auto i dojechać tam poniżej 6. Ale skoro mam w kraju takie rządy co ciagle litują się nad PKP to dalej będziemy wszyscy do tego g..a dopłacać!
~QQłka 24-05-2007 23:23
Ilona– wszystko piękne co piszesz, ale aby takie coś wprowadzić w życie to trzeba mieć mózg, niestety pracownikom pkp, jak i wszystkim rządzącym brakuje tegoż organu.. :/
~kolejarz 25-05-2007 5:28
Dlaczego wszyscy płaczecie że likwidują połączenia kolejowe, przecież wszyscy jeżdżą własnymi samochodami do pracy, szkoły, na wycieczki? Wsiądżcie do pociągu, choćby raz do roku!
~KDR–Karpacz 25-05-2007 8:35
Oj ponarzekać, to my lubimy. Ale jak zapraszamy do podpisania petycji w sprawie przekazania majątku PKP w ręce samorządów, to juz chetnych mniej.Za duży wysiłek. Najlepiej, żeby przyszedł Niemiec, Czech lub Anglik i zrobił... Zapraszam na stronę www.drezyny.karpacz.pl, zakładka PETYCJA–można się wykazać. TEJA przepraszam za spam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Komentują budżet miasta

Wielka Orkiestra zagrała już w sobotę

Kolejny etap inwestycji przy Kruszwickiej  

Orszak Trzech Króli

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
87
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
6%