MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Chroń środowisko, pozbądź się elektrośmieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 lipca 2012, 14:44
Aktualizacja: 14:44
Autor: Angela
Fot. Archiwum
14 lipca br. (sobota) na terenie miasta Jelenia Góra zostanie przeprowadzony bezpłatny odbiór zużytego sprzętu AGD i RTV. W tym dniu będzie można oddać m.in.: komputery, monitory, drukarki, sprzęt radiowy i telewizyjny, lodówki, zamrażarki, kuchenki, pralki, urządzenia kuchenne itp., sprzęt zasilany na prąd i baterie czy akumulatory samochodowe. Nie będą przyjmowane rozbite telewizory i same kineskopy.

Miejsca zbiórki to Centrum Handlowe ECHO przy al. Jana Pawła II 51 i Netto Jelenia Góra przy ul. Cieplickiej 81. Akcję przeprowadzi Miasto Jelenia Góra wraz ze specjalistyczną firmą zbierającą tego typu odpady – AG-EKO z Lubina.
Odpady zbierane będą do dwóch oznakowanych kontenerów ustawionych w miejscu zbiórki. W zamian za elektrośmieci mieszkańcy otrzymają drobne upominki.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~Wild Darius 2-07-2012 15:39
To nie są śmieci, tylko wartościowy złom! Miasto w ogóle nie robi łaski, tylko zbija grubą kasę na takich akcjach. Dlaczego nie chcą przyjmować rozbitych telewizorów i samych kineskopów? Przecież to też ma swoją wartość nawet bez tej miedzi, którą już ktoś wybebeszył, tylko miasto jest wybredne i leci na łatwiznę, drobiazgami się nie zajmują, lepiej niech rtęć z kinoli idzie w glebę. Rtęć też jest wartościowa, tylko mało jej jest w kinolu, a kinol wielki. W każdym mieście powinno być miejsce do składowania rzeczy zawierających rtęć i gdy już nazbiera się tego dość dużo, na miejscu powinien być recykling takich rzeczy. Ludzie nie zanoście im nic, widzę ogłoszenia w jelonce, gdzie ogłaszają się, że zabiorą i zapłacą za takie fanty.
~Wild Darius 2-07-2012 15:47
Napiszę jeszcze, że w ogóle im nie zależy na ochronie środowiska, ponieważ te kineskopy są największym zagrożeniem właśnie dla środowiska. Tą sprawą powinien zająć się prokurator jak i partia zielonych, czy jak im tam? Tu się liczy tylko kabza!!! Jak miastu tak zależy na ochronie środowiska to, czemu nie dadzą mi dotacji na założenie firmy zajmującej się utylizacją sprzętu AGD, RTV? Bo zabrałbym im całkiem niezły dochód!!!
~Wyindywidual 2-07-2012 16:47
W kineskopach W OGÓLE nie ma rtęci! Są za to tlenki metali ziem rzadkich (luminofor, działa elektrn.) równie szkodliwe! Natomiast rtęć znajduje się i to w niemałych ilościach we wszystkich świetlówkach i tzw. energo-oszczędnych żarówkach, które to po "wyświetleniu" wyrzuca się do śmietnika i tu jest właśnie wyraźne zagrożenie środowiska! Właśnie takie odpady powinny być ze szczególną troską utylizowane. Oczywiście mocno popieram takie akcje!
~colors 2-07-2012 17:19
Jak ktoś jest bardziej kumaty i ma starą pralkę czy inny złom to sam go może wywieźć do skupu i dostanie za to kilkanascie-czy nawet kilkadziesiąt złotych;)
~Wild Darius 2-07-2012 17:40
A w skład luminoforu wchodzą ciężkie metale, w tym rtęć i ołów, więc nie rób ludziom wody z mózgu! Kim ty jesteś, pierdzistołkiem ratuszowym? Ja popieram ochronę środowiska, a nie nabijanie kabzy złodziejom rządowym. O właśnie ze starej pralki można wyciągnąć nawet 100zł. oby nie miała betonowej przeciwwagi tylko żeliwną, a na sto procent 40zł. jest w kieszeni z każdej automatycznej pralki.
~jelgór 2-07-2012 18:16
jasne, dariuszu, wszyscy wiemy, że prezydent zawiła wieczorami ze starych pralek podstępnie zebranych od naiwnych mieszkańców w swoim gabinecie w ratuszu wyciąga żeliwo, potem sprzedaje i pieniądze transferuje za wschodnią granicę... dobrze, że ktoś dostrzega cały ten spisek! nasze życie stanie się lepsze, gdy przejrzymy, co się dzieje z naszymi starymi telewizorami i odkurzaczami
opera-mini.nеt 2-07-2012 18:18
Zanieść sprzęt do kontenera... A może firma by się tak sama po ten sprzęt pofatygowała?? Podobno u Vikusi z Niemiec porzadni ludzie w porzadnym kraju tak mają... Vikusia Viki Viktorio van den Bergowa, wypowiedz się!! Co ci się stało, że ty już smutnych polaków nie wyzywasz i nie pouczasz o tym, co jest dobre, a co złe?? I jak to jest w ciebie w Niemczech... :-) Vikusia została przegoniona z forum. Wstyd jej?? :-)
~Wyindywidual 2-07-2012 18:51
Do ~Wild Darius. Właśnie "wychodzą" braki obecnej edukacj, wejdź Kolego w GOOGLE i wpisz hasło - luminofor i przekonasz się, kto komu robi wodę...
~andree 2-07-2012 20:02
z tym zagrozeniem srodowiska to wielki kit.Na osiedlach pojemniki na tworzywa sztuczne zastepuje sie pojemnikami na butelki z tworzyw folie nalezy wrzucac do pojemnikow na organiczne .Gdzie tu logika moze butelki łatwiej spieniezyc ale co z ekologią folie na wysypisko niech sie inni martwiąza kila,kilkadziesiąt lat to jest stanowisko służb oczyszczania miasta żałosne ,ale prawdziwe
~Wild Darius 2-07-2012 20:28
Chłopcze! O telewizorach czytałem i je naprawiałem, jak chodziłem do szkoły podstawowej. Masz te swoje google, na szybko wpisałem jedno hasło na pierwszej stronie wyników z pięciu wybranych trafne trzy a z jednej nietrafnej dowiedziałem się, że rozbieranie komputera jest szkodliwe dla zdrowia i za demontaż takiego sprzętu grozi kara grzywny. Bardzo mnie to rozbawiło, ponieważ z komputerów odzyskuje się cenne kruszce, na które mają ochotę rządowe hieny. Czy król Salomon machał kilofem by cieszyć się bogactwem? Nie miał swoich niewolników i wygląda na to, że my też dajemy się zniewolić, a może w ogóle nie jesteśmy wolni? Chcesz zrobić zemnie głupka? Typowa zagrywka urzędasa.
~doWild Dar 2-07-2012 20:35
Ciężki to ty masz ale rozum. Zamiast pisać głupoty poszukaj najpierw informacji na temat. Piszesz " Chcesz zrobić zemnie głupka?" Nikt nie chce robić z ciebie głupka bo sam z siebie już zrobiłeś/ Kłania się fizyka
~Wild Darius 2-07-2012 20:38
Zapomniałem o linkach, proszę: http://www.electro-system.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=146&Itemid=107&lang=pl http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1473523.html http://www.forum.akordeon.pl/printview.php?t=1019&start=0&sid=ed7a14e04ddd8be59750a36a80a2f32a
~doWild Dar 2-07-2012 20:42
A ty dalej swoje?
~Wild Darius 2-07-2012 22:00
A Ty wciąż trolujesz? Masz jeszcze jedną ciekawostkę.: http://supermozg.gazeta.pl/supermozg/1,108341,8312226,Albo_recykling_elektrosmieci__albo_picie_skazonej.html
~ 2-07-2012 22:20
upominek w postaci nie piszącego długopisu buhahahaha
~_K 2-07-2012 22:23
do Wild Darius, proponuję Ci abyś przejął rynek zużytego sprzętu RTV i AGD w Jeleniej Górze i zgarniał kasę ... może nawet zatrudnisz kilka osób i przyczynisz się do zmniejszenia bezrobocia ...
~GośćJG 3-07-2012 7:22
do Wild Darius, niestety drogi Panie powielasz mit o rtęci w kineskopie. Jakbyś dokładniej poszukał dowiedziałbyś się, że takie coś "walnął" jeden z redaktorów CHIP'a za co potem został "zjechany" także na forum elektrody. Owszem telewizor jako taki może zawierać jakieś sladowe ilości rtęci (np w przekaźnikach) ale w kineskipie ich nie uświadczysz. Zresztą jak jeden z poprzednich komentujących napisał w tej chwili większym problemem są te "zdrowe" świetlówki energooszczędne. Czyli stara "świetlówa" w nowej formie, niestety nie mniej niebezpieczna.
~naodwrót 3-07-2012 7:25
Zgodnie z unijnymi dyrektywami, to PRODUCENCI sprzętu AGD są zobowiązani do wycofywania z rynku zużytego sprzętu. Dyrektywa określa procentowo ile "złomu" producent musi odzyskać, żeby utrzymać limity produkcji i nie płacić kar. Koncernom nie opłaca się bawić w odzyskiwanie złomu. Zlecają to lokalnym firmom, a te przekazują kwity do centrali. Elektrośmieciowe firmy lepiej, lub gorzej zagospodarowują pozyskany złom. Najczęściej odzyskują to, co się opłaca. Reszta trafia na wysypisko. Dyrektywie staje się zadość, producent występuje o nagrodę np. Lidera Ekologii, elektrośmieciarze zarabiają jakieś pieniążki, a płaci za to wszystko ... Kto? Klient! Bowiem koszt tych wszystkich operacji jest wliczony w cenę nowego sprzętu zakupionego przez niego.
opera-mini.nеt 3-07-2012 7:51
A Vikusia Viki Viktoria van s...m den Bergowa milczy...
~wyborca 1 3-07-2012 8:12
Po co tyle filozofii w prostej sprawie ? Masz sprzęt elektroniczny, którego chcesz się pozbyć , to przynieś na miejsce wyznaczone powyżej. I tyle. Czy lepiej jest jak ląduje on w lesie lub zalega tygodniami pod kontenerami na odpady komunalne ? Czy wy juz nie macie poważniejszych problemów ?
~roboo 3-07-2012 9:23
A z komputerów z płyt głównych odzyskuje się złoto . To jest biznes. Zapraszam na allegro i na kategorie złom komputerowy i samemu się przekonać ..
~jood 3-07-2012 9:35
@ Wild Darius - dzieciątko, nie zajmuj się sprawami, o których nie masz zielonego pojęcia, i których nie rozumiesz. Chcesz, to składuj zużyty sprzęt w domu, twoja sprawa, ale wymyślaj do tego bzdurnych teorii. @ naodwrót - to nie do końca tak. Jeśli firma odbiera zużyty sprzęt, to ma obowiązek zutylizować jego całość.
~psychiatra 3-07-2012 9:46
do opera-mini.nеt - czy możesz opowiedzieć nam szerzej o swoim problemie???
~Wild Darius 3-07-2012 11:56
Do_K. Zdziwiłbyś się ile kasy można na tym zarobić, jak wspomniałem wyżej już dawno pytałem o dotację na ten cel, niestety nie dla psa kiełbasa. Normalnie jestem w szoku! Ludzie mają internet, a nic nie wiedzą, tylko jelonka im w głowie. A co do kineskopów to kij z tą rtęcią i tak wiadomo, że pełno w nim syfu szkodzącego środowisku ludziom i zwierzętom, a wasze odwracanie kota ogonem nic nie da. Mądry zrozumie, głupi będzie dalej głupi. Do Gość JG. Niestety czytałem na ten temat bardzo dawno jakąś książkę o naprawie telewizorów i było to w dziale BHP.
~emeryt 3-07-2012 12:18
miasto przeprowadzi akcje zbierania ekośmieci totalna porażka , kto i za ile taką imprezke organizuje????? , jeśli MPKG przyjmuje za darmo ten cały brud
~ 4-07-2012 17:09
na miedź każdy chętny bo jest droga
~ 28-03-2013 23:33
Nie będą przyjmowane rozbite telewizory i same kineskopy.!!!!!!!!!!!! pogieło was??? i zużyte baterie też? a lodówka ma być zaopatrzona? a w pralce żeby proszek był ??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sytuacja w spółce Sanikom

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Porównaj ceny z Jelonką.com

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2082
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%