MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Chopin na jazzowo

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Konrad
Fot. Konrad
W piątek wieczorem w małej sali Filharmonii Dolnośląskiej wystąpiła formacja znanego jazzowego muzyka Leszka Kułakowskiego. Ten koncert to kolejna część zaplanowanego na cały rok projektu Fryderyk Chopin – 12 spojrzeń.

Muzyka Fryderyka od lat inspiruje twórców jazzu. Pierwszy raz muzycy wystąpili w Jeleniej Górze w listopadzie ubiegłego roku. Przed nami jeszcze kilka koncertów. W tym czerwcowy hit, czyli występ Leszka Możdżera, kolejnej sławy polskiego jazzu, który wspaniale interpretuje muzykę Chopina.

Leszek Kułakowski Trio w przeciwieństwie do wcześniej występujących formacji z dużo większym szacunkiem potraktowali kompozycje mistrza i linia melodyczna była łatwo rozpoznawalna, mimo nowoczesnej aranżacji.

Kułakowski pokazał jak można grać jazzowo na fortepianie, a Piotr Kułakowski – jak ważny jest kontrabas w jazzowych interpretacjach.
Osobna pochwała należy się Jackowi Pelcowi, który na instrumentach pekusyjnych wyczyniał takie rzeczy, że widzowie kilkakrotnie dawali się porywać jego solówkom.

Koncert jak zwykle skończył się za wcześnie, a do następnego cały miesiąc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Alicja 9-04-2006 17:56
Kolejny świetny koncert! Wydawać by się mogło, że znowu trio, ten sam zestaw instrumentów, będzie podobnie jak na poprzednich a tu każdy koncert zupełnie inny. I chwała za to kolejnym autorom interpretacji muzyki Chopina. Pan Leszek Kułakowski zachwycił mnie nie tylko wyobraźnią w przerabianiu muzyki Chopina ale i wirtuozerią gry na fortepianie, oryginalnym podejściem do instrumentu. A pan Jacek Pelc na perkusji! Te solówki, to cacuszko! Podobało mi się brzmienie "krowich dzwonków". Pan Piotr nie miał okazji do indywidualnych "popisów" ale kontrabas był cały czas zauważalny i bardzo dużo dobrego wnoszący do ogólnego odbioru muzyki. Piękne dzięki za całość! A co do następnych koncertów, to pewnie pan Możdżer jest postacią najbardziej medialną i znając jego interpretacje Chopina z wielką przyjemnością wybiorę się na jego czerwcowy koncert ale równie chętnie posłucham wszystkich pozostałych. I jeszcze wielkie podziękowania dla organizatorów, że możemy tych koncertów w Jeleniej Górze posłuchać! Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagrody wręczone

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zobacz eksponaty z Muzeum Zabawek

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
339
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%