MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chopin dla dzieci zabrzmiał w filharmonii

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 września 2010, 17:09
Aktualizacja: 17:12
Autor: Gabi
Fot. gabi
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina uczestniczyły w koncercie zorganizowanym w ramach obchodów 200 rocznicy urodzin znakomitego kompozytora w Jeleniej Górze.

Wystąpił przed nimi Radosław Sobczak, który ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie i jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Zaprezentował zebranym Mazurka a-moll, Walc cis-moll, Nokturn F-dur, Polonezy A-dur i As-dur. Artysta włożył sporo ekspresji w swoją grę, dlatego też młodzi ludzie nagrodzili go brawami. Momentami niektórzy trochę się nudzili i rozmawiali, ale i tak większość wysłuchała koncertu w spokoju.

Po utworach Chopina przyszedł czas na IV część Kwartetu fortepianowego c-moll Roberta Schumanna. Warto wspomnieć, że ów kompozytor był zachwycony talentem Fryderyka i nawet w jednej z recenzji przyznał, że objawił się talent. Jednak były to zachwyty jednostronne, ponieważ Chopin nie cenił twórczości Schumanna zbyt wysoko.

Jego Kwartet fortepianowy zaprezentowały panie związane z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze i tworzące zespół kameralny. Były to: Ewa Antosik- skrzypce, Anna Stagenalska- altówka, Maria Koralewska- wiolonczela i Anna Szulia- fortepian. Dzięki całkiem innemu charakterowi utworu mali melomani wytrzymali na swoich miejscach. Koncert poprowadziła Katarzyna Kucharska, która poinformowała uczniów o porankach muzycznych i Akademii Małego Melomana.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Hubert Papaj nowym prezesem KARR–u

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

Vouchery od starosty

Połączą MOS i MDK?

Tydzień pomocy ofiarom przestępstw

KOD czeka na prezydenta Dudę

Zmiana szefa KSWiK

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
299
Tak
52%
Nie
43%
Nie wiem
5%