Zalogowanych: 5

Skotniki: Chojnik walczył z uznanymi piłkarskimi markami

Środa, 30 listopada 2011, 14:54
Aktualizacja: Czwartek, 1 grudnia 2011, 1:37
Młodzi piłkarze Chojnika Jelenia Góra wzięli udział w miniony weekend w Skotnikach w kolejnej turze dwudniowego turnieju For BG Cup 2011, w którym zaprezentowało się 16 zespołów trampkarzy.

W pierwszym dniu rozegrano tradycyjnie mecze grupowe, a w niedzielę odbyły się spotkania finałowe. Zwycięzcą turnieju okazała się ekipa Szczecińskiej A.P. Pogoń, która w finale pokonała Motor Lublin 2:1.Trampkarze Chojnika zajęli siódme miejsce. W pierwszym dniu turnieju ciepliczanie rozegrali 3 spotkania: z Pogonią Szczecin 1:1, z Wisłą Kraków 1:1 i z BKS-em Lublin wygrane 2:1. Wyprzedzając w tabeli Wisłę Kraków, Chojnik zakwalifikował się do finału A.

Drugiego dnia zawodów w pierwszym meczu ciepliczanie zremisowali bezbramkowo z Hutnikiem Kraków. O awansie do półfinału decydowały rzuty karne, w których Chojnik przegrał 0:2. Kolejnym przeciwnikiem był Górnik Zabrze, który stosunkiem 2:1 pokonał ciepliczan. Pomimo porażki zespół z Parku Norweskiego rozegrał bardzo dobre spotkanie. W meczu o miejsce siódme nasi zawodnicy pokonali 2:1 Wybrzeże Rewalskie Rewal.

Michał Krzysztofiak zaliczył cztery trafienia, tyle samo co nagrodzony król strzelców z Pogoni Szczecin.

To bardzo udany turniej, chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony. Walczyli jak równy z równym, choć nasz zespół liczył tylko 9 zawodników. Markowe zespoły to selekcja zawodników, bardzo szeroka ławka rezerwowych, chłopcy z klas i akademii sportowych. Na takich turniejach widać jak daleko jesteśmy organizacyjnie w naszym mieście i klubach. Cieszy mnie postawa i profesjonalne podejście moich podopiecznych, jestem z nich bardzo, bardzo dumny. Szkoda, że zaproszeni zawodnicy z innych klubów naszego miasta nie chcieli zwiększyć siły jeleniogórskiej reprezentacji. Choć nie jest łatwo i koszty turnieju są wysokie warto jeździć i konfrontować się z dobrymi zespołami, taki turniej to dobry materiał szkoleniowy. Serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja Buklarewicza, w dużym stopniu, to dzięki niemu mogliśmy dotrzeć na turniej – ocenił start Artur Seta, trener zespołu.

Skład Chojnika:Bartosz Szyrwiel, Michał Krzysztofiak, Dominik Banaś, Wiktor Staszak, Dominik Jończy, Patryk Michałek, Kirył Pietruczuk, Kacper Sutor, Robert Lekszycki.