MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chodźcie z nami, moherami! Alleluja i do przodu!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 15 kwietnia 2012, 16:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 8:14
Autor: RED
Fot. RED
Około dwóch tysięcy mieszkańców miasta, w deszczu i chłodzie, przemaszerowało w niedzielę w geście obrony mediów katolickich. – Nie pozwolimy na łamanie naszych praw! – wołano. – Brońcie krzyża i nie wstydźcie się go – usłyszeli uczestnicy Marszu poparcia dla Telewizji TRWAM i Radia Maryja od księdza Mariana Kopki, który odprawił w Kościele Łaski Podwyższenia Świętego Krzyża patriotyczną Mszę św.

Przedstawiciele środowisk niepodległościowych, prawicowych, NSZZ “Solidarność”, Prawa i Sprawiedliwości, a przede wszystkim widzowie TV TRWAM i słuchacze Radia Maryja zgromadzili się dziś w Kościele Łaski na uroczystej Mszy świętej, którą w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odprawił ksiądz Marian Kopko, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

- Nie zamykajcie się w wieczerniku, miejcie odwage głosić Chrystusa – mówił w homilii kapłan podkreślając, że ta postawa, do której wzywał sam Jezus, jest podstawą działania nie tylko każdego katolika, lecz także mediów opartych na nauczaniu Kościoła katolickiego.
Ks. Marian Kopko przypomniał o kampanii nienawiści rozkręconej przez środowiska nieprzychylne twórcom Radia Maryja i Telewizji TRWAM. - Tak po ludzku to tych rozgłośni już nie powinno być, ale jednak są i rozwijają się przyczyniając się do głoszenia Słowa Bożego a także do tworzenia ogromnej wspólnoty wiernych praktycznie wszędzie tam, gdzie na świecie są Polacy – mówił ksiądz M. Kopko.

Po Mszy świetej sprzed Kościoła Łaski Podwyższenia Świętego Krzyża ruszył marsz sformowany przez tych, którzy nie zgadzają się na odmowę miejsca dla Telewizji TRWAM na platormie cyfrowej. Była to także okazja do manifestacji niezadowolenia z polityki rządu, co maszerujący wyrażali w skandowanych hasłach. - Idę w tym marszu, bo uważam za skandaliczny fakt, że prawie dwumilionowej rzeszy ludzi odmawia się prawa do oglądania Telewizji TRWAM. W dobie pluralizmu mediów to jawna dyskryminacja, niezależnie od poglądów politycznych każdy Polak powinien mieć możliwość wyboru. Niedopuszczalne jest narzucanie propagandy jednej opcji. A tak jest nie tylko na poziomie krajowym, lecz także lokalnym – mówi Marek Tkacz, wydawca Jelonki.com

Maszerujący doszli – aleją Wojska Polskiego oraz ulicami Sudecką, Bankową i Długą, aż do placu Ratuszowego. Przed ratuszem posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek zapewniła o poparciu środowiska PiS dla mediów katolickich. - Nie oddamy wam Telewizji TRWAM – skandowano. - Rządzącym nie uda się wydrzeć religii ze szkół, czy też usunąć krzyże z przestrzeni publicznej, ze szkół i innych miejsc. Alleluja i do przodu! – mówiła parlamentarzystka. Wiceprzewodniczący rady miasta i szef miejskich struktur PiS Ireneusz Łojek przeczytał projekt uchwały rady miasta, w którym radni jeleniogórscy popierają wysiłki TV TRWAM, których celem jest umieszczenie tej stacji na nowej platformie cyfrowej. Mam nadzieję, że rada przyjmie tę uchwałę – mówił I. Łojek.

Przemawiał także Franciszek Kopeć, szef ZRJ NSZZ “Solidarność”. - Przez rządzących mamy powrót do czasów PRL. W Polsce żyje się coraz gorzej. Wraca się także do metod walki z Kościołem znanych w tamtej epoce, z którą wydawało się, że już się pożegnaliśmy – mówił Franciszek Kopeć. Zarzucił rządzącym zdradę ideałów nie tylko Solidarności, lecz także sprzeniewierzanie się dobru Rzeczospolitej oraz kampanię kłamstw, zwłaszcza w odniesieniu do Katastrofy Smoleńskiej.

Z racji przypadającej dziś Niedzieli Miłosierdzia uczestnicy Marszu zmówili pod ratuszem Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Śpiewano pieśni religijne, zabrzmiał hymn narodowy. - Zachęcam wszystkich do odwiedzenia kościoła i adoracji Najświętszego Sakramentu. Warto przyklęknąć, zastanowić się nad samym sobą: jakim jestem Polakiem, jakim katolikiem? Czy tylko potrafię krzyczeć? Czy naprawdę w tę Wielkanoc zmartwychstał we mnie Chrystus? – mówił ksiądz Bogdan Żygadło, dziekan jeleniogórski i proboszcz parafii śś. Erazma i Pankracego.

Na koniec radny Oliwer Kubicki podziękował organizatorom Marszu, a także policjantom i strażnikom miejskim, którzy ochraniali jego uczestników. Tych zachęcano także do udziału w Ogólnopolskim Marszu poparcia dla TV TRWAM, który odbędzie się 21 kwietnia w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Od jutra kolejny Lidl w Jeleniej Górze

Dyski do remontu

Chojnik pięknieje

Komentarze (186) Dodaj komentarz

rymcycymcy 15-04-2012 16:39
Ale w zasadzie to o co chodzi z tą "obroną" telewizji Trwam ? :) Grozi jej zamknięcie ? ...za małe datki, czy wpływy z reklam ? ...nie do końca rozumiem dlaczego należy bronić ten program ? :) Artykuł składa się z siedmiu akapitów, a nie ma ani jednego zdania co tak na prawdę może zagrażać tej fajnej telewizji ? :) Poproszę o uświadomienie ! Alleluja ...! :)
~ 15-04-2012 16:49
ja tu czegoś chyba nie rozumiem.. o co chodzi z tą platformą cyfrową?? przecież chyba nikt im nie każe mieć akurat tej której nie ma TV Trwam... przecież jest wybór
~Chodzi o to 15-04-2012 16:50
Że nie przydzielono TV Trwam miejsca na platformie cyfrowej, miejsca nie zabrakło dla takich g.... Jak TV disco polo,albo TV rozrywki atm,która nie ma nawet programów własnych co jest niezgodne z zasadami platformy, ale to nic w państwie bezprawia. Ja TV Trwam nie oglądam, ale nie rozumiem dlaczego dyskryminuje się katolików w państwie, gdzie podobno jest ich większość....
~Więc nie 15-04-2012 16:52
Wyboru nie ma, przydzielają ci miejsce albo nie odbierają cię w nowym cyfrowym porządku telewizyjnym
~ 15-04-2012 16:52
Taelewizja Trwam sluzy do powiekszania imperium Rydzyka,a ksieza czujac ze ich ,,dojenie"panstwa i zycie na koszt narodu konczy sie ujadaja,zamiast troszczyc sie o dusze ludzi mieszaja sie do polityki.Panowie radni z PiS lacznie z pania ktora zostala wybrana do Parlamentu zamiast zajmowac sie naszymi przyziemnymi sprawami,lata po wszystkich wiecach/Warszawa/albo urzadza w Jeleniej pochody,czy za to bierze te 11.000 tys.miesiecznie.
Piipek Jelonkowy 15-04-2012 16:53
***---*** Moherki zmokły , o kurczątko , szkoda ***---***---** Bum parara bumk bum bum +++---+++---+++****////****////***
~ 15-04-2012 16:54
od kiedy Trwam to telewizja katolicka,sekciarska,katolik nie powinien szczuć drugiego katolika a Trwam jest mistrzem w tej dziedzinie
~krzychu to ja 15-04-2012 16:56
W Polsce nie ma miejsca na media, które mają inne zdanie niż jedyna słuszna partia. Wolność słowa w tym kraju jest tylko na papierze. Ja sam nie oglądam TV TRWAM, ale nie zgadzam się na zamykanie dostępu tym co chcieliby ja oglądać. Ale trzeba wpajać ludziom tylko to co TVN, POLSAT, czy TVP (telewizja już niepubliczna) uważa za słuszne i co jest w zgodzie z propaganda PO.
~krzychu to ja 15-04-2012 17:01
W Polsce nie ma miejsca na media, które mają inne zdanie niż jedyna słuszna partia. Wolność słowa w tym kraju jest tylko na papierze. Ja sam nie oglądam TV TRWAM, ale nie zgadzam się na zamykanie dostępu tym co chcieliby ja oglądać. Ale trzeba wpajać ludziom tylko to co TVN, POLSAT, czy TVP (telewizja już niepubliczna) uważa za słuszne i co jest w zgodzie z propaganda PO.
~ 15-04-2012 17:02
ja tu czegoś chyba nie rozumiem.. o co chodzi z tą platformą cyfrową?? przecież chyba nikt im nie każe mieć akurat tej której nie ma TV Trwam... przecież jest wybór
~AleŻeJak? 15-04-2012 17:02
Nooo nieee... 3 zdjęcia :/ Żenada
~Do ~ 15-04-2012 17:03
Tutaj nie chodzi o platforę typy CYFRA+, czy CYFROWY POLSAT, ale o cyfrową telewizje naziemna, dostepna dla kazdego i za darmo!
~ 15-04-2012 17:06
ja tu czegoś chyba nie rozumiem.. o co chodzi z tą platformą cyfrową?? przecież chyba nikt im nie każe mieć akurat tej której nie ma TV Trwam... przecież jest wybór
~plaformm 15-04-2012 17:09
Ale jaja , wszyscy się nabijają z tych moherów, a Oni się szczycą tym nakryciem banii
~ronal 15-04-2012 17:14
chyba 200 a nie 2000 :D
~radiomaybach 15-04-2012 17:14
Ale siara,akcja jak w jakimś pierdziszewie na wschodniej ścianie;)
~Do ~ 15-04-2012 17:16
Tutaj nie chodzi o platforę typy CYFRA+, czy CYFROWY POLSAT, ale o cyfrową telewizje naziemna, dostepna dla kazdego i za darmo!
~waldek_a 15-04-2012 17:17
Co to jest "msza patriotyczna". Byłem kiedyś ministrantem (niestety), a nie wiem. Tragedia ten PiS. Znam tam nawet jednego człowieka, ale musi mówić tak jak nakazuje "prezesek". Niech już to PO da im miejsce na "cyfrówce" - ja tego i tak nie oglądam, bo się nie da.
~kasperio 15-04-2012 17:21
dlaczego "Katastrofy Smoleńskiej"? Czy to jakaś nazwa własna wydarzenia? W języku polskim rzeczowniki i przymiotniki pisze się małą literą.
Bluszcz 15-04-2012 17:21
Nie skomentuję tych słów obrońców krzyża i telewizji trwam bo dziś jest niedziela miłosierdzia. Zadam tylko takie jedno pytanie. Czy uważacie że Krzyż jako znak Zbawiciela jest tak słaby w swej symbolice że trzeba go bronić z taką wrzawa? Ja mam w sobie wiarę w to ze On sam doskonale sie obroni w swym znaczeniu dla ludzi dobrej woli a szarganie Nim przy każdej nadarzającej okazji wydaje mi sie jakąś obsesją.
~ja 15-04-2012 17:21
Ja bardzo proszę , aby stosowne instytucje zajęły się wreszcie tymi, którzy bezczeszczą nasze barwy narodowe, przecież Flaga Państwowa ma kolor biało- czerwony, a mohery , pisowcy uparli się aby nasza flagę bezcześcić , bazgrać co im się podoba,i robić z niej kawałek szmatek bazgrany "prawdą" według nich. Skandal na cały świat i nikt nic z tym nic nie robi,przecież na to jest paragraf.Od najmłodszych lat uczy się dzieci szacunku dla flagi, godła.Czy ktoś zrobi z tym porządek?
~ab 15-04-2012 17:31
telewizja TRWAM jest w tej chwili jedyną telewizją niezależną w której można posłuchać opini ludzi mądrych i nie poddających się ogłupiającej propagandzie lansowanej przez media podległe Tuskowi.Tam są głoszone PRAWDY niewygodne dla Tuska.Tusk jest najsłabszym premierem od 89r.jego polityka prowadzi do katastrofy tak gospodarczej jak i politycznej i kulturowej,jego dewizą jest obłuda,fałsz i zakłamanie oraz nie liczeniem się z dobrem człowieka.
~Paweł fm 15-04-2012 17:34
Nie wiedziałem że jeleniogórzan stać na taki zryw patriotyczny. To była jeden, żywy, polski organizm. Ulice Jeleniej Góry zobaczyły to, czego już od dawna te miasto nie widziało. To było bardzo poruszające, tak jak napisał wybitny polak - myśląc ojczyzna.
~do ~ab 15-04-2012 17:36
"jego dewizą jest obłuda,fałsz i zakłamanie oraz nie liczeniem się z dobrem człowieka" < piszesz o Rydzyku?
~TATADeusz 15-04-2012 17:50
3/4 wiary to pewnie przyjezdni a proPiSiorowska jelonka nie umie liczyć albo się przeliczyła :P
~Obywatel 15-04-2012 17:57
Wiara to tylko pretekst do coraz większej zachłanności ludzkiej.
~Ja 15-04-2012 17:59
Teraz wiadomo kto za PiSem........buuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
~Obywatel 15-04-2012 18:04
Jedynie ks. Piotr Natanek głosi prawdziwe słowo boże a nie TV Trwam i radio Maryja. ks. Natanka można obejrzeć na jego oficjalnej stronie internetowej http://www.piotrnatanek.pl
~j/g 15-04-2012 18:06
no dobrze ale co do tego wszystkiego mają związki zawodowe Solidarność
~pazurek 15-04-2012 18:06
Nawiązując do tematu, uważnie przeczytajcie: Właściciel biura rachunkowego w Jeleniej G., który miał ,,zrobić,,PITy, samowolnie przekazał 1% podatku na instytucję kościelną! Zrobił to bez wiedzy, a tym bardziej zgody tego, który usługę zlecił - mojemu mężowi, mnie i synowi. Sprawdzajcie PITy zrobione odpłatnie, zwłaszcza w biurach rachunkowych!
~apostoł 15-04-2012 18:07
Panie wybacz im bo nie wiedzą co czynią - niech to będzie komentarz do wszystkich działań obrońców ojca dyktatora i jego antysemickiej, homofobicznej tv
~ 15-04-2012 18:09
TO SZCZYT HYOPKRYZJI ORGANIZOWAC MANIFESTACJE PT.OBRONA KRZYZA ORAZ TV.TRWAM!!!A TRANSPARENTY ORAZ OKRZYKI UDERZAJA W RZAD ORAZ LUDZI,KTÓRZY MAJA ODMIENNE POGLADY!!! NAWET KOSCIÓŁ IM SPRZYJA I SIEJE ZAMET TAK JAK ONI!!! JESLI KTOS CHCE KATOLICKIEJ TV TO JEST TAKI KANAŁ NA TV.N JAK RELIGIA.TV I TAM NIE MOWI SIE O POLITYCE TYLKO O RELIGII!!! BRZYDZE SIE TYM CAŁYM PISEM I INKWIZYTOREM RYDZYKIEM A NAJBARDZIEJ TYMI WSZYSTKIMI LUDZMI CO IM PRZYKLASKUJA!!!
~DANKA1 15-04-2012 18:10
co wy wygadujecie- czarna sotnia dość już dostała i niech siedzą cicho i się modlą a nie rwą co się da i ile się da
~o co kaman? 15-04-2012 18:10
Przyznają tym, którzy przedstawią dokumenty min finansowe , a że Ojciec Rydz nie pokazuje jaką kaske łoi to i nie dadzą ot formalnie sie sami załatwili.
~bobas 15-04-2012 18:13
Na zdjeciach nie widzialem zdzicha j i marysi p.
Piipek Jelonkowy 15-04-2012 18:17
***---*** Boże zlituj się nad tymi zbłąkanymi owieczkami które maszerują w moherowych beretach w strugach deszczu traktem miejskim, im potrzebna jest pomoc psychologiczna a nie spacery w strugach deszczu ... Boże widzisz a nie grzmisz ... bum parara bum bum bum ***---***
rymcycymcy 15-04-2012 18:22
Dzięki za wyjaśnienie :) ...teraz już rozumiem problem. Jestem za wolnością dla wszystkich telewizji niszowych ....i dla Trwam i dla Disco Polo i Redtube. Tylko te telewizje zapewniają wolny przekaz !!! :) ...bez wpływu oficjalnej PrOpagandy/ Jak będzie jeszcze jakaś fajna manifa ...to poproszę o info ! :)
~s. 15-04-2012 18:31
Nie chcą TV Trwam ? Może bliżej im do dzieł Lenina, Marksa i Engelsa.
~Ja 15-04-2012 18:31
WIĘCEJ ZDJĘĆ,WIĘCEJ ZDJĘĆ.........HAHHAHAHA
~Wojtu 15-04-2012 18:41
Fotka nr.3 Już Sępy zataczają kręgi nad mocherami
~koronka 15-04-2012 18:47
A to ciekawe! Nowe miejsce kultu i modlitw: plac ratuszowy! Za mało miejsca w kosciele????
~antyPiS 15-04-2012 18:47
popaprańcy:)
~pisiorec 15-04-2012 18:49
BRAWO DLA BIORĄCYCH UDZIAŁ W MARSZU. JEST NAS WIĘCEJ NIŻ LEMINGÓW W CZERWONYM KOTLE! BRAWO
~ 15-04-2012 19:02
nie przepadam za moherami ale tuska nienawidzę z całego serca więc wróg jeszcze gorszego wroga mym przyjacielem
~solidny 15-04-2012 19:03
Franciszku! nie przeginaj i nie daj się manewrować klechom. Nie po to jest Solidarność, by cwaniaka Rydzyka bronić. On to właśnie oszukując naiwnych wyłudzał datki na ratowanie Stoczni Gdańskiej. Nie rozliczył się z tego do dzisiaj ,a Ty go bronisz? Żal mi ,jak widzę tych wszystkich, którzy poddali się praniu mózgu przez Radio Maryja.Posłanki Marzeny zresztą też.
~emerytka 15-04-2012 19:03
Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom za to wspaniałe przeżycie jakim była uroczysta Msza św. i ten przemarsz ulicami miasta.Dzięki także Redakcji "Jelonki" za prawdziwe i rzetelne przekazanie tego co się dziś odbyło.Rzadko się zdarza,żeby dziennikarze tak obiektywnie przedstawiali wydarzenia.Wróciliśmy w Polsce do czasów ,które wydawało się,że odejdą do lamusa historii.Spotkałam wiele osób,które brały udział w spotkaniach i manifestacjach o wolną Polskę w latach 70 i 80 tych.Jak miło jest być w grupie,która to samo czuje.Rzadko się to teraz zdarza.Szkoda ,ze tak mało zdjęć,bo nawet nie da się zobaczyć ile nas było osób.Dzięki naszym drogim KAPŁANOM,którzy byli z nami. Cieszy obecność tylu młodych wspaniałych ludzi,kochających Polskę i wolność.Mimo deszczu to był wspaniały dzień!
~Ja 15-04-2012 19:08
Do ~wiem kto; widzę gniew w twych słowach śpij spokojnie i meliska na sen jest świetna na nerwicę:):)
~Ja 15-04-2012 19:11
Do ~wiem kto; widzę gniew w twych słowach śpij spokojnie i meliska na sen jest świetna na nerwicę:):)
~do pipi 15-04-2012 19:19
Wiesz wpółczuję Ci dziewczyno bo ty chyba naprawdę jsteś pusta jak murzyński bęben. Przez Ciebie przemawia totalny brak poszanowania dla innych - starszych którzy myślą inaczej. Czy to ładnie tak naśmiewać się ze starszych? A może wśród nich była twoja babcia, dziadek lub starsza sąsiadka? Dumna jesteś z siebie? No jesteś na topie prawdziwe pokolenie JP... puste z totalnym brakiem szacunku. W żeby ewentualne pytanie wyprzedzić to ja nie oglądam TV Trwam ale szanuję tych co mają inne poglądy niż ja i raczej staram się ich zrozumieć niż wyśmiać i zelżyć ...
~sorry pipi 15-04-2012 19:22
sorry miało być do piipek jelonkowy
~Ja 15-04-2012 19:24
do 19:19 pusta jak murzyński bęben. Przez Ciebie przemawia totalny brak poszanowania dla innych - starszych którzy myślą inaczej ( murzyński bęben to twoje słowa) oj tolerancja........
~ 15-04-2012 19:37
Postwamy bierdronke dla upamiętnienia tej chwili !
~ulek 15-04-2012 19:37
Na fladze protestujących napisali "Żadamy równe prawa". pobożni patrioci nie potrafią napisać poprawnie po polsku? Powinno być: Żądamy równych praw. Czasownik żądać łączy się z dopełniaczem. Polacy...
~sr - aka 15-04-2012 19:42
tez miałem iśc z transparentem - Boże broń nas od TV Trwam,Rydzyka i nawiedzonych z RM,
Piipi Jelonkowa 15-04-2012 19:42
..do - [~Rymcycymcy] .. nie spodziewalam sie *tego po Tobie ! ~Pomysl ! .. Telewizja "Trwam" ma za zadanie przetrwanie i dlatego tak sie nazywa !
~Ja 15-04-2012 19:53
10 już był trochu się spóżniliście ,a 1 maja niedługo to za wcześnie ....a 10 niedługo,niekrótko......
~;/ 15-04-2012 19:56
Jelonka. zmiencie tytul tego artykułu bo to chyba troche przesada, hmmm? cos mi sie zdaje ze media powinny byc bezstronnicze. nie jestem moherem, mam kilkanascie lat, nie wstydze sie krzyza, bronie go, a, o dziwo, z moherami nie mam nic wspolnego. Prosze szanowac swoich czytelnikow, pozdrawiam.
~Ja 15-04-2012 19:59
do19:56 | ~;/ to lulu i spać po dobranocce .....
~Mohalkowa 15-04-2012 20:04
Chcecie Trwac to sobie Trwajcie Wasz problem Ale poslanka Machalek nie miala fotki Jarka na tej zabawie to skandal Jarek jak sie dowie to pomacha machalkowej No i te moherki niektore za ciasne i nie dopasowane.
~ 15-04-2012 20:04
Wielki szacun dla uczestników. Jestem z Wami.
~agnes92 15-04-2012 20:04
"Kochaj bliżniego swego jak siebie samego" ...marsz prawdziwych katolików hahaha a gdyby tak do tłumu wyszedł premier Tusk to pewnie by go zlinczowano . Smutne to , organizuje się marsz w obronie wiary i Kościoła a niesie się hasła ziejące nienawiścią
~ 15-04-2012 20:07
Do Iron. Tu nie o moralność dziecko chodzi, ale o prawdę.
~Ja 15-04-2012 20:09
do 20:07 | ~ |widać tą całą prawdę nienawiści
goscniedzielny 15-04-2012 20:19
Ten świat, na łbie stanął! Solidarność zamiast bronić pracowników, wstawia się za jakąś telewizją. Nie rozumiem o co tyle hałasu? to że Rydzyk nie dostał koncesji na nadawanie w DVBT, wcale nie oznacza, że musi zaprzestać nadawania w ogóle. W dalszym ciągu mogą być na satelitach, bądź w kablówkach - czyli dokładnie tak jak jest teraz. Kolejnym absurdem jest to, że organizuje się taki protest tam, gdzie telewizja cyfrowa wkroczy najpóźniej na dwóch MUXach. Myślę że ci którzy wyszli w tym marszu nawet nie mieli o tym pojęcia. Odnoszę wrażenie, że mieszkańcy tutejszego miasta to popadają ze skrajności w skrajność, była czerwona dolina, a teraz jest czarna dolina... albo inaczej, dosadniej,... Ciemnogród.
~ 15-04-2012 20:22
Ja nigdy bym nie dopuscila do tego zeby moja ,babcia,sasiadka lub znajoma tak sie wyglupila.Obrona TVTrwam a co ona nam daje pluje na innych,uczy nienawisci zamiast tolerancji.Jedyna stacja ktora uczy religii jest audycja Religia.Rydzyk najwiekszy kretacz i cynik,wyludzacz pieniedzy a ciemny lud go slucha ,i cos takiego dzieje sie XXI wieku,na calym swiecie ludzie sa swietli,a w Polsce sredniowiecze.
~ali 15-04-2012 20:24
zal wam du.e ściska że mohery mogą się zmówić i protestować a reszta niezadowolonych np. kierowców narzekają i płaczą no i płacą w wszyscy rządzący mają was gdzieś CIENIASY
~do 19:37 15-04-2012 20:30
Nie dziw się że robią błędy na transparentach skoro 90% tej ekipy ma skończone może 8 klas.Robią tym prostym ludziom wodę z mózgu historyjkami o zdrajcach ,spiskach itp.Wciska im kit że tylko oni sa prawdziwymi polakami.Obiecuje obniżenie podatków,paliwo po 2 złote,zerowe bezrobocie i tym podobne pierdoły a oni idą jak w dym,kupują to niczym babcia zrobiona na "wnuczka".
~zz 15-04-2012 20:30
te wszystkie idiotyczne wpisy krytykujące marsz (WSPANIAŁY AUTENTYCZNY ZRYW SPOŁECZEŃSTWA ,NIE GODZĄCEGO SIĘ ZE ZŁEM,ZAKŁAMANIEM Tuska) to piszą albo głupcy albo byli ubole albo ich dzieci ,albo ludzie całkowicie nieświadomi tego co się aktualnie dzieje
~Paweł fm 15-04-2012 20:37
Brawo dla wszystkich uczestników marszu. Wielki podziw. Jeszcze Polska nie zginęła.
~ 15-04-2012 20:42
Moim skromnym zdaniem, telewizja TRWAM za wiele wspolnego z wiara nie ma. To biznes i tyle
~:D 15-04-2012 20:45
ha ha ha ha ha żenada, wstyd, brak słów.... aaaaaaaa i już na bank nie kupie ani nie spojrze na jelonke.com!!!!!!!!! szkoda gadać!!!!
Piipek Jelonkowy 15-04-2012 20:56
***---*** do 19.19 : to ty jestes psychiczny , nie obrażaj mnie, zastanów się nad sobą , odmów zdrowaśki i spać a nie grzeszniku na internecie po nocach siedzieć ***---***---*** Bum parara bum parara bum bum bum ***---***
~HD 15-04-2012 20:56
Najdziwniejsze jest to, że ten całty cyrk, pod patronatem Kościoła Katolickiego, odbył się w Święto Miłosierdzia Bożego. Kto zabrał Telewizję Trwam lub Radio Maryja ? Kto ogranicza wolność mediów ? Pod sztandarami zakłamania obchodzono w Jeleniej Górze Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
~Andzela 15-04-2012 20:59
Chyba prawdziwie w obronie wolnych mediów to był tyko Kongres Nowej Prawicy. Nie widziałam aby mieli jakieś trwamowskie slogany :P
~waldiii 15-04-2012 21:05
nie czepiajcie sie tych ludzi oni bronią swojego!
~antymoher 15-04-2012 21:07
ciekawe, ile TRWAM zaplacila za takie akcje... co oni maja w ogole wspolnego z krzyzem... mniej wiecej tyle, co sam kk dzisiaj. To jest dopiero wstyd, robic sobie z krzyza sztandar, zeby sie dorobic na biednych glupich staruszkach... Ale moze dobrze im tak, w koncu kazdy glupi ma swoj rozum...
~Kfm 15-04-2012 21:17
Do osób z: 21:07 - nic nam nie płacono, przykro nam:) 19:56 - Chodźcie z nami, moherami! - to jedno z haseł, które skandowaliśmy. Marsz był dobrze zorganizowany, wszystko super! Naprawdę wspaniale było na nim być.
~gery 15-04-2012 21:20
Krzyż jest sztandarem ludzi cierpiących !!!Krzyż Jest sztandarem wartości moralnych!!!Krzyż jest wrogiem SZATANA!!!
~i-moher 15-04-2012 21:25
Ten marsz to było wspaniałe przeżycie a Wy, przeciwnicy, pewnie zazdrościcie, że nie jesteście w takim samym stopniu pewni swojej "prawdy". Wolicie bezimiennie szkalować "moherów", oczywiście też z błędami w pisowni... Czy Wasza prawda sama się nie obroni?
~katolik 15-04-2012 21:41
Rydzykowi mało..takiego majątku tylko pozazdrościc..ludzie na chleb nie mają wstyd...A babcie zamiast dać wnukom to wysyłaja emerytury dla Rydzyka, jeszcze telewizja za darmoche, ja płace abonament i nic nie mam za darmo. pozdrawiam ..
~j/g 15-04-2012 22:04
do Piipek Jelonkowy - Obraza wchodzi w zakres tego, co nazywamy godnością człowieka, tylko że nie wszyscy zdają sobie sprawę, że może mieć ona miejsce tylko tam, gdzie sięgają jeszcze granice ludzkich wartości, których u ciebie brakuje.
~wiera 15-04-2012 22:06
Radny Łojek z PiS jak widzę się przebudził. Widać wiosna blisko, bo śpi już drugą kadencję...
~adaś 15-04-2012 22:09
i tak to kościół do polityki się nie miesza.......
~ 15-04-2012 22:35
do: gość niedzielny; bardzo nie ładnie się zachowujesz,ponieważ gdy dzisiaj maszerowałeś razem z nami w moherowym pochodzie,o żadnym ciemnogrodzie nie wspominałeś,naprawdę jesteś nie fer, i mógłbyś się w końcu określić!!!
Piipek Jelonkowy 15-04-2012 22:48
***---*** Na otwarcie Biedronki w Maciejowej zorganizować przemarsz z Ratusza ul.Jana Pawła II,ścieżką pieszo-rowerową , fajna wycieczka i mohery nie będą się nudzić !!! ***---***---*** bum parara bum parara bum bum bum ****---*****
~karen 15-04-2012 22:53
Szkoda ,że czerwona dolina(tak nazwano to miejsce dawno temu)nadal ma się dobrze.Organizatorom i uczestnikom marszu wielkie Bóg Zapłać.Szęść Boże!
~avo 15-04-2012 22:57
OGRANICZYC WLADZE KLEROWI !!!!!! RELIGIA ZE SZKOL DO KOSCIOLOW !!!!! Jestem katolikiem ale wszystko powinno byc na swoim miejscu i w okreslonych normach ,wtedy bedziemy sie szanowac . Transparenty z haslami nienawisci w obronie krzyza.?????? . Ta nienawiscia poraz kolejny KRZYZUJECIE JEZUSA .!!!!!
~asd 15-04-2012 23:03
napiszę to jeszcze raz bo widzę, że już zaczynają znikać komentarze: za komuny to były pochody pierwszomajowe a teraz są marsze w obronie mediów ojca odwierta. jak widzę to od czasów komuny niewiele się zmieniło bo wtedy była i teraz jest cenzura.
~antymoher 15-04-2012 23:04
do karen- tak dolina jest czerwona, pro PO i na pewno promoherowa. To nie jest normalne, ale co sie dziwic, kiedy wiekszosc mlodych inteligentnych ludzi nie uzywa mozgu.
misiekjg(konto usuniete) 15-04-2012 23:12
Do "pazurek" z 18:06 - chyba do końca kwietnia można jeszcze dokonać korekty takiego "trefnego" PIT-u. Swoją drogą to tupet tego kolesia z biura rachunkowego powinien skończyć się w sądzie.
~oj,oj 15-04-2012 23:14
A ,jakiez te moherki zdrowe , silne nawet nie potrzebowaly tabletek i zimno i deszcz im nie przeszkadzal , chyba nawet sluzyl . Pewnie adrenalina dodala checi Zycia i Pokrzykiwania.
~Jurando 15-04-2012 23:19
Ale kompromitacja narodu i państwa w Europie takie próżne biznesowo-polityczne zbiorowiszcza - prawie wszyscy to poza produkcyjni utrzymankowie budżetu , nakręceni wspieraja cudzy biznes tj. tv Trwam , kapitał polityczny PIS , Machałek i stojącego przy niej sobowtóra Leppera - człapią spudłowani senatorowie ,którzy niczego pożytecznego nie dokanali dla spoleczeństwa oprócz kasy dla siebie.Miasto brudne , smierdzące zaniedbane ,bezrobocie ogromne a oni sie ciągaja całą kupą po centrum miasta - dobrze byłoby opodatkować to kościelne towarzystwo aby dowiedzieć sie wreszcie prawdy jaka kasą dysponują a ile wyciągają z budżetu. Dlaczego przed procesja nie katuje sie po plecach , nogach jakiś niewolnik biczami i kamieniami do krwi na znak cierpień PIS , TV Trwam i w obronie krzyża. .
~ahhaha 15-04-2012 23:24
a ja mam gdzies wasz katoland! gdzie nie ma pracy, perspektyw i jeszcze MOHERY! NARA!
~ 15-04-2012 23:33
MiŁość bliźniego....
~ 15-04-2012 23:35
Ludzie co za cyrk! PogieŁo PIsuarów!
misiekjg(konto usuniete) 15-04-2012 23:37
Fotka nr 8 "przemyciła" się z innej uroczystości w "garnizonowym".
Piipi Jelonkowa 15-04-2012 23:44
.. a *ja lubię ludzi pochodzenia moherowego ! .. bo oni wierzą w Tego,który był tutaj naprawdę na Ziemi !
~fiki 16-04-2012 0:16
jesteś pusta jak butelka po winie....;) precz z komuną..............!!!!!!!!!!!!!!!! niech żyje TV TRWAM .... TEŻ NIE OGLĄDAM ALE UWAŻAM ,ŻE MAJĄ PRAWO A RACZEJ ,ŻE NIKT NIE MA PRAWA JAJ BLOKOWAĆ......!!!!!!!! W MORDĘ ...ZNOWU CENZURA???,czy w tym kraju nie umiemy już żyć bez cugli na pysku???
~??? 16-04-2012 0:21
--antymoher--...".wiekszosc mlodych , inteligentnych ludzi nie uzywa mozgu" ... Wiec , czego uzywa ???? Czekam na odpowiedz --ja.
~ateista 16-04-2012 0:28
Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać nad głupotą ludzką. Mamy XXI wiek, a mam wrażenie, że Polska wróciła do po komunie do Średniowiecza. Że też ludzie dali się otumanić Rydzykowi, a on tylko ze szczęścia rączki zaciera, bo mocherki zapewniają mu dostatnie życie. Na szczęście mnie ten problem nie dotyczy, ja mam własny trzeźwy rozum.
~Young Master 16-04-2012 1:15
Byłem. I jestem z tego dumny.
~xyzII 16-04-2012 2:46
Oj niebezpiecznie się robi.Czy kler chce doprowadzić do takiej konfrontacji jak byłej Jugosławii ?Nic to dobrego nie wróży ,rewolucja SOCJALNA jest nieuchronna .
~oko 16-04-2012 4:52
BRAWO dosc tej tuskowej falszywej propagandy !!!
krkonos 16-04-2012 6:04
Ech, SzanPanRedaktor pisze o jakimś nowym kościele w Jeleniej Górze? Czytam oto o mszy w "Kościele Łaski Podwyższenia Świętego Krzyża". Już myślałem, że ks. dr pułkownik zdążył błyskawicznie zmienić nazwę świątyni, ale póki co na stronie kościoła o "Łasce Podwyższenia" słowa nie ma [ http://www.kosciolgarnizonowy.pl/index.html ].
~Maciejjg 16-04-2012 6:09
przeciez oni juz wygrali, zobaczcie ile komentarzy pod tym artykulem...
~lxx 16-04-2012 6:53
a ja myślę, ze rydzyk kupil juz kilka kontenerów z chrl z dekoderami DVB z zamiarem opylenia ich starszym ludziom- a wszystko w imię wiary do pieniądza :)
~Kohinor 16-04-2012 6:54
Współczuje ludziom,którzy nie zauważają zagrożenia demokracji w mediach.Koncesje na nadawanie otrzymują tylko monopoliści i ich klony.Telewizję Trwam wcale nie jest tak prosto odebrać,szczególnie gdy nie posiada się tzw.satelity,lub platformy cyfrowej/nie każdy chce i go stać na inwestowanie w sprzęt/Co z 2 mln podpisów o obronie tej telewizji?Do kosza?Tak oczywiście!!Jego Tuskowość kompletnie ignoruje głos tzw.''moherów"Dosyć już propagandy prorządowej w stacjach typu Polsat,TVN,TVP/ich wersji informacyjnych/Później ludzie się dziwią,że wybiera się do partie typu PO lub "normalnych inaczej" z Ruchu Palikota
~wbb 16-04-2012 7:37
Ireneusz Łojek,przeczytał,tylko tyle?Zresztą co możę silnie przestraszony człowiek,w KRUS w Szklarskiej Porębie jest i jakoby by go nie było.Niby pracuje niby nie,odpowiada za wszystko i za nic.-Specjalista d/s zresztą chyba niepotrzebnych a może wie dlaczego pracownicy nie otrzy mali w tym roku \"13\"?Jak tacy ludzie rządzątakie są efekty ekonomiczne.Członek Pis,ścisłe kierownictwo KRUS w Szklarskiej Porębie i czy w opozycji czy w ekipie rządzącej efekty \"cieniutkie\",nie ma sie czym chwalić,wiec Panie Łojek,zamista łazić po wiecach wykszesz Pan wiecej energii w miejscu pracy,by tym którym zależy na Radiu M,żyło sie lepiej,na codzień.
~jerry 16-04-2012 7:39
popieram ten marsz-mam 35 lat wyzsze wyksztalcenie, prace na tzw stanowisku, nie nosze moherowego beretu-ale wiem co to tolerancja-dla w s z y s t k i c h. pozdrawiam mieszkancow JG:)
Bluszcz 16-04-2012 8:03
Miałem nie pisać komentarza w tym temacie bo i po co dolewać oliwy do ognia który i tak bardzo mocno zapłonął w ludzkich umysłach i sercach. Przecież i tak nie można liczyć na sukces w przekonywaniu już przekonanych jednakże po przeczytaniu wszystkich komentarzy jeden szczególnie pokrył sie z moimi spostrzeżeniami. Chodzi tu o ten z godziny 06 53. Pamiętam jak kilka lat temu moja matka przyniosła z kościoła radioodbiornik sprzedawany przez zakonnice jako ten specjalny do odbioru Radyjka M. Nie przeszkadzało mi to bo bardzo kochałem swoją matkę pomimo tych naszych bardzo odmiennych światopoglądów. Sfinansowałem jej nawet ten zakup. Po kilku dniach poszedłem do mieszkania w którym spędzała swoje dni. Pokazała ten swój nowy nabytek. Byłem niemile zaskoczony. To radyjko to najzwyklejszy CDN
Bluszcz 16-04-2012 8:16
radiobudzik sprzedawany wtedy w niemieckich hipermarketach za kilka marek a ona zapłaciła za niego kilka krotność tej ceny. Pomyślałem sobie że to w końcu nic takiego bo przecież ja nie zbiednieję a oni sie aż nadto nie wzbogacą. Przeszło. Jednak pewien niesmak pozostał do dziś. Potem była wielka akcja w kościele gdy TV Trwam wchodziła na Astrę. Znowu w kościołach pojawiły sie zestawy satelitarne ,, specjalne,, do odbioru tejże stacji. Kłopot w tym że wtedy już u nas też działały markety i podobne lub takie same zestawy można było kupić na wolnym rynku. Jednakże po odpowiedniej zachęcie z ambony wierni przepłacali w zakrystii około 200% za ten specjalny sprzęt. Smutne Ale przecież każdy ma wony wybór miejsca gdzie dokonuje zakupu. Przykre jest tylko wykorzystywanie stanowiska CDN
Bluszcz 16-04-2012 8:29
dla zdobycia kilku ,, srebrników ,, Podejrzewam że i tym razem może być podobnie. Zastanawiam sie też często nad tym co kieruje ludźmi którzy w czasie takich manifestacji ustawiają w jednym szeregu i krzyż i sztandary w barwach Naszej Najjaśniejszej Rzeczpospolitej z wymalowanymi na nich szubienicami czy też hasłami potwornej nienawiści. Jak ma się do siebie miłosierdzie z tą potworną wrogością???? Nie oskarżam nikogo bo ani ze mnie sędzia ani prokurator. Nie mam żadnego prawa robić tego. Jedyne co mam prawo i nakaz uczynić to kochać tych wszystkich moich bliźnich zgodnie z nakazem. ....,,Nie sztuką jest miłować tych którzy nas miłują czyż nie czynią tego wszyscy?...,, Miłujcie nieprzyjaciół swoich...,,
~Zły 16-04-2012 8:34
"Psy szczekają, a karawana idzie dalej." Co wymagać od zakłamanych komentarzy inspirowanych przez zło, przez głupotę i przewrotność? Odebranie rozumu to jedna z łagodniejszych kar Pana Boga, który nierychliwy, ale sprawiedliwy. Jednak - przecież nie na ludzką miarę, tylko- według Miłosierdzia Swego...
Bluszcz 16-04-2012 8:34
znowu wypiłem oczami piołun cudzego żalu obudzone wspomnienia szczypią myśli zapach stęchłego umysłu podchodzi do gardła sumienie wypala brunatne znaki na świadomości szalone myśli błędne kręgi szukające odkupienia drewniany krzyż w ogniu pierwszych promieni nie odpuści win. nikt nie powie wstań i idź Łazarzu powracająca pogarda czynów spełnionych a Ty patrzysz jak przebudowują świątynie w tani komis układają na półkach sakramenty w promocyjnych cenach i złote cielce monstrancje dla wybranych ludzie w kupieckich kitlach sutann. mają też niebo w ofercie ale to zbyt drogi luksus dla szukających wsparcia. oskar591@interia.pl
~cjdry 16-04-2012 8:39
Jejku nawet pani Marzena jest
~ 16-04-2012 8:55
Same mohery, po co wy manifestujecie i tak nie wiele już wam zostało !!!
~Keport 16-04-2012 8:55
No cóż - dojrzeliśmy - Rydzyk na króla ! - naród do pańszczyzny , wybrańcy na sprawiedliwych śędziów , podatki do watykanu, wiecej misjonarzy a wynalazców prądu, atomu, penicyliny , samolotu i innych trzymających z diablem twórców na stos -spalić , ziemie odebrać dla św. kościola- poddańców nauczyć pokory pod pręgieżem. Dzisiaj należy nosić szubienice, słowa Boże , i krzyże nieszczęścia ustawiać gdzie tylko mozna z przybitym zakrwawionym człowiekiem , aby dzieci od urodzenia widziały okrucieństwa , kojarzyły spory i podłość ludzi od 2 tys. lat z rodowodem kościelno-żydowskim. Tak idziemy do Europy z takimi wartościami jak protestacyjne procesje- a do pracy, stabilizacji życia ,rozwoju , wychowania spolecznego,bezpieczeństwa nie ma programu z wyjatkiem wojen politycznych .
Bluszcz 16-04-2012 8:58
Jeśli to porównanie do psa odnosi sie do mnie to jestem zaszczycony tym. Przecież psy słyną ze swojej wierności i bezinteresownym oddaniu ludziom. Gotowi sa poświecić swoje życie w ich obronie a suki słyną z bardzo mocnych instynktów macierzyńskich i opiekuńczych. Dalsza część przytoczonego powiedzenia też jest bardzo trafna bo przecież karawana jednoznacznie kojarzy sie z handlem na wielką skale a przecież tu chyba o to chodzi. Pozdrawiam i życzę milutkiego dnia. A teraz sie uśmiechnij bo bardzo potrzeba mi Twojego uśmiechu.
~krzysiekM 16-04-2012 9:01
Nie chodzi wszak o ewangelię czy obronę krzyża a jedynie o wynik ekonomiczny pana Rydzyka.
~gat 16-04-2012 9:21
Wysłać całe PO do Rosji !! nie wiem kto na nich głosował chyba ktoś nie pełno sprawny umysłowo
~nauczyciel 16-04-2012 9:41
Jeżeli istnieje w wolnym państwie wolność, to dlaczego nie udostępnić platformy dla telewizji katolickiej? Tytuł tego reporatażu świadczy o złośliwości piszącego- red. Red ma uprzedzenia? Czy Pana ktoś uraził!? Dlaczego moherowym beretem określa Pan osoby biorące udział w pochodzie? Chyba zawiódł Pana profesjonalizm? ...
Bluszcz 16-04-2012 9:48
Ja jestem wyborca PO i wcale nie czuję sie obrażony tym ..,, niepełnosprawnym umysłowo,,.... Wiem że taki jestem i dobrze mi z tym. Głupkom zawsze więcej uchodzi płazem. Ale cieszę sie bardzo z tego ze są w naszej społeczności tacy oświeceni którzy poprowadzą nasz kraj w stronę jedyną słuszną. Kocham Cię.
~naj 16-04-2012 10:02
Przyjmijmy ofiarowany nam przez Jezusa Zmartwychwstałego dar pokoju, pozwólmy, aby nasze serce było napełnione Jego miłosierdziem! - czyń drugiemu co byś chciał aby Tobie czyniono. Szanuj KAŻDEGO.
~DoBluszcza 16-04-2012 10:03
Czemu się Pan tak denerwuje? Taka ilość wpisów... Widać, że idą zmiany.
Bluszcz 16-04-2012 10:13
Ależ ja się na prawdę nie denerwuję. Jestem bardzo spokojny i tak lekko zamyślony. Miło zabrzmiały Twoje słowa.
~inny 16-04-2012 10:16
Ale Wam ciśnienie wali przciwnicy TV TRWAM, PISu i wolności słowa w tym kraju. ale możecie sobie tylko pobiadolić na forum JELONKI, ale nas jest coraz więcej, czego dowodem jest wczorajsza UROCZYSTOŚĆ. Brawo Pani poseł, brawo Franiu, dzięki WAM nasi KAPŁANI KATOLICCY. Alleluja i do przodu.
~ 16-04-2012 10:30
po transparentach obrażających PO i Rząd widać jak ta cała banda opętanych nawiedzonych pseudokatolików kocha bliżniego, masakra i to nawet psychiatra nie pomoże
~Spakowany 16-04-2012 10:45
Gdybyście jeszcze tak gorliwie maszerowali w obronie rozumu...
~HD 16-04-2012 10:58
Trzeba się także pomodlić za kościół, który dał się tak zmanipulować przez PIS i dyktatora ojca dyrektora.
~ 16-04-2012 11:03
rzad Rzeczpospolitej Polski nie lubi tel. Trwam, tak samo jak rzad PRL nie lubil Radia Wolnej Europy, rozumiecie , a jezel nie wszyscy wiedza co to bylo Radio Wolna Europa to niech zapyta sie Moherowych Beretow, i dlatego tacy zaklamancy jak Pipi Jelonkowa szczeka ale nie bardzo wie , czy w dobra strone
~art 16-04-2012 11:38
Żadna TV ani radio pod hasłami religijnymi nie może być tubą propagandową dla żadnej partii. To nie jest tv katolicka, firmowana przez Episkopat, jedynie przez kilku biskupów, zwolenników Rydzyka.TV Trwam jako firma prywatna dwóch zakonników musi spełniać warunki finansowe, których nie spełnia jak wiele innych tv, które również nie otrzymały miejsca na multipleksie Po drugie TV trwam nadaje na platformie satelitarnej i tv kablowej. Wyłączenie nadawania analogowego nic dla niej nie zmienia, nadal będzie na satelicie i kablówce.
Piipi Jelonkowa 16-04-2012 12:26
..do - [~Ateista] ..~NIE ! ..my wierzymy /niektorzy/ w Jego obietnicę ! .. że również przyjdzie CZAS zmartwchwstania dla "zwykłych" ludzi !
~ 16-04-2012 12:30
Dlaczego Ci ludzie naklejaja obrazliwe cytaty na fladze Narodowej ,nasza flaga jest bez napisow,a wiec beszczeszcza ja.Krzyz juz zbeszczescili ,pod krzyzem w majestacie katolicyzmu i za zgoda Kosciola ,obraza sie i oplowa bliznich,a wiec jacy to katolicy?Pani Marzena urzadza igzyska ,a nie dba o to dlaczego zostala wybrana?Sflustrowani mlodzi ludzie bez pomyslu na siebie i krzepkie babcie i dziadkowie oto caly pochod jeleniogorski,teraz wiosna a moze by to cale towarzystwo wzajemnej adoracji pogonic do sadzenia kwiatkow,bylo by ladnie w tej jeleniej.
~Majkinson1234 16-04-2012 12:37
Jestem osobą wierzącą(nie nazwę się juz chyba nigdy katoliczką,jak patrzę na tych ludzi,bo to nie ma nic wspólnego z wiara-ja do tej bandy siejącej nienawiść nie pasuje) i nie uwarzam TV TRWAM za stację religijna-podobnie jak i radio Maryja. Jest to stacja partii politycznej-wiadomo jakiej. Ostatnio byłam u teściowej,gdzie leciało ot boskie radio. Byłam tam 20 min. Słyszałam tylko jak ksiądz z ambony wydzierał się o partiach- nie było tam nic o wierze i miłości. Poza tym z tego co mi wiadomo,to jest chyba coś takiego jak wybór platform Cyfrowych? I ja nie rozumiem-czego to była demonstracja???? Bo z tego co widzę to trochę tak jakby iść na wiec odnoście poszanowania praw zwierząt z z wielkim transparentem\"LUBIE KISZONE OGÓRKI\".
~Ja 16-04-2012 12:39
ale za to CZESŁAW ŚPIEWAŁ:):):):):)
~Majkinson123 16-04-2012 12:42
Aha-a do tej pani poślinki;)- jak jest pani taka alleluja,to niech się pani podzieli swym dobytkiem z potrzebującymi. Niech pani pokarze swój katolicki gest. Pani ma dużo,ja mam mało-ale nie będę pazerna. 2 500wystarczy;)
~iva 16-04-2012 12:45
Marzenko, założ berecik!
goscniedzielny 16-04-2012 13:07
Ileż jadu i nienawiści płynie OD tych słodko pierdzących miłośników Rydzyka i sympatyków PIS... zapamiętajcie sobie jedno, gdyby nie ten znienawidzony przez was Tusk i jego poplecznicy, dawno byście się albo sami pozabijali. Nie bredźcie też o tym, że nie ma wolnych, demokratycznych mediów, są natomiast media których nikt nie chce słuchać albo czytać. Prawda jest taka, nie potraficie znaleźć się w otoczeniu w którym nie ma choćby wyimaginowanego wroga, żyjecie w przeświadczeniu, że tylko wy macie rację, a cała reszta chce was z waszymi poglądami zmiażdżyć, jak karaluchy. Choć jesteście takimi karaluchami faktycznie, nikt tego nie robi... bo mamy wolność słowa i przekonań, mamy wolne media też... więc karaluchy też mają prawo do własnego zdania i życia wśród nas... ludzi.
~lololo 16-04-2012 13:55
I były senator maszerował,czyli z kraju za pracą nie wyjechał,predzej czy pózniej finanse kościoła będą jawne jak to w demokratycznych krajach bywa.
~Franciszek K 16-04-2012 14:48
Cieszę się że coraz więcej osób otwiera oczy na prawdę i patriotyzm. Ilość uczestników marszu i to w Jeleniej Górze o tym świadczy. Jestem przekonany, że i wy piszący przeciwko nam na tym forum również zobaczycie ten bezmiar zła, które wyczynia wam również Tusk i jego ekipa. Dziękuję tym szczególnym przeciwnikom, którzy piszą wyzwiska i inwektywy. To tylko potwierdza obranie dobrej drogi. Pozdrawiam
~do karen 16-04-2012 15:27
"wszystko co nie nasze to czerwone" tak jest! -.- szkoda gadać...
~oooo 16-04-2012 15:29
Zdjęcie nr 14 znajomy czerwony, moherowy beret.
~look 16-04-2012 17:06
Czy naprawdę w tę Wielkanoc zmartwychstał we mnie Chrystus?
~x 16-04-2012 17:57
Radio Trwam tak, ale bez milionera o.Rydzyka. Ten czlowiek zyje na przekor powinnosci moralnej kleru. Gdzie skromy zywot , jak nakazal Jezus? Chce stworzyc poddanstwo i z czasem danine od wiernych. Wkrotce majatkiem dogoni Watykan.
~65% polaków 16-04-2012 18:19
\"ronal\" - rozumiem że liczby powyżej stu to już wyższa matematyka. \"radiomaybach\" - z pierdziszewa pochodzisz więc wiesz jak to tam wygląda. \"waldek_a\" - to słuchania tych mediów trzeba posiadać IQ powyżej 20 inaczej się nie da -rzeczywiście masz racje. \"ja\"- flaga rzecz bardzo ważna - prawda też ważna ! \"pazurek\" - brań boże zabrać twoje 2zł - one są dla Ruska - przepraszam Tuska! \"apostoł\" - Judasz? \"Piipek Jelonkowy\" - wielka jest Twoja wiara... \"koronka\" - jest miejsce w Kościele - byłeś tam kiedyś? a drażnią cię kolorowe pochody równości ? ja tu ty tam ... każdy zadowolony. A mój komentarz : warto było! - patrzcie ile ludzi nas zauważyło !!! Ilu jest oburzonych - po prostu z niewiedzy.
~Zły 16-04-2012 20:25
My tam, a Wy tam. Po przeciwnych stronach. I co? będzie zgoda? Razem będziemy dążyć do prawdy? Jak? Kto podpowie? Zobaczcie jaki piękny jest kontur mapy Polski między dwiema potęgami. Dlaczego?
~paradise 16-04-2012 20:54
Kto jeszcze POpiera tuskokomuchów!? Na pewno masochiści, którzy lubią być prani PO pysku i lubią pracować do śmierci! no kolesie z układów PRLowskich i SBckich i ich rodziny. Na tym forum tez chlusnęli jadem. Ale mądrych ludzi tuskokomuna nie POkuna!
~roko 16-04-2012 21:08
WOLE BYĆ MOHEREM NIZ TUSKA FRAJEREM
~ 16-04-2012 21:10
Tak wygląda Niedziela Miłosierdzia Bożego.
~do roko 16-04-2012 21:12
Też wolę być Moherem, niż Tuska frajerem i jeszcze: PRZEŻYLIŚMY NIEMCA, RUSKA, PRZEŻYJEMY też TUSKA! KTO WOLNOŚĆ I POLSKĘ MIŁUJE TEN NA PO i TUSKA NIE GŁOSUJE!
~ 16-04-2012 21:14
Zagorzali katolicy nosza BARDZO obrazliwe transparenty ( niewazne, czy maja racje, czy nie, one obrazaja ludzi) i zloszcza sie, ze nazywa sie ich moherami, wytykaja forumowiczom, ze napadaja na nich itd. Czyli co? prawo idzie tylko w jedna strone? wam, KATOLICY wolno, a przeciwnikom Radia maryja i Trwam nie? a czemu to? mieszkam za granioca i tyllko raz widzialam program TRWAM. Jakze szkoda mi tych ludzi, ktorzy musza to ogladac.A o Rydzyku nie wspomne, wiadomo kim jest i jak dziala. HIPOKRYCI!!!Przeczytajcie jeszcze raz hasla na waszych flagach, ktore niesiecie w imie Boga. Powim tylko: boj sie Boga, Polsko, QUO VADIS????
~ 16-04-2012 21:18
...nam na tym forum również zobaczycie ten bezmiar zła, które wyczynia wam również Tusk i jego ekipa. Dziękuję tym szczególnym przeciwnikom, którzy piszą wyzwiska i inwektywy. To tylko potwierdza obranie dobrej drogi.......To byl CYTAT. Tak wlasnie pisze katolik???A wy nie piszecie wyzwisk? poczytaj wasze napisy z bledami, ktore niesiecie przez cale miasto. Sa obrzydliwe, obrazliwe i bez poziomu. W imie Boga tak czynicie? wam wolno, anam nie? macie specjalne prawa?(=chyba wypracowane -sadzac po pisowni- w specjalnych szkolach). Wy hipokryci!
~ 16-04-2012 21:24
Co ma wspolnego polityczny pochod z wiara, z Bogiem, z milosierdziem i poszanowaniem blizniego? pot boza przykrywka urzodziliscie partyjna (Solidarnosc) przechadzke z obrzydliwymi flagami. Ale wam wolno....wy to robicie w imie boze, a reszta to bydlo, prawda?
~Zły 16-04-2012 21:47
Jedni coś wykrzykują, drudzy coś wykrzykują, nie słysząc siebie nawzajem, ale prawda nie leży pośrodku. Prawda leży tam, gdzie leży. Tylko dialog w prawdzie. Kiedy to nastąpi? Co zrobi Tusk z resztą swego życia po takich działaniach? Ktoś go wpuścił w te maliny, czy sam sobie je wyhodował?
~asd 16-04-2012 22:00
wieloletnie pranie mózgów przynosi efekty. dowód? marsz w obronie interesów ojca dyrektora. no i to przesłanie miłości do wszystkich, którzy myślą samodzielnie... bezcenne. zabrakło tylko stosu do palenia tych co nie bronią.
~Rico 16-04-2012 22:23
Nie oglądam TV Trwam ale uważam ,że w demokracji każda grupa społeczna ma prawo do wyrażania swoich pogladów i zasługuje na szacunek.A do osób które naśmiewają sie z tego i uważają ,że krzyża nie powinno być w przestrzeni publicznej mam pytanie .Jak to się dzieje,że w Bawarii w kraju gdzie tworzy się i produkuje BMW,Porsche,Audi,Mercedesy,VW,MAN, Bosch i wiele innych marek ,gdzie co roku na Oktober Fest przyjeżdża wiele milionów ludzi jakoś nikomu nie przeszkadzają krzyże w przestrzeni publicznej na każdym niemalże kroku.Mało tego ,to nikt nie odważyłby się nazywać Bawarczyków mocherowymi beretami
Bluszcz 16-04-2012 23:52
Rico o czym Ty piszesz? Czy w Polsce komukolwiek przeszkadzają krzyże stojące przy drogach lub gdzieś na rozstajach? Czy ktoś mówi że trzeba je stamtąd osunąć? Czy ktoś oburza się na krzyże w miejscach kultu? Nie, nie nie!!!! Ale wybacz gdy używa sie tego znaku jako oręża w walce politycznej to nie jest to smaczne. Dość dawno temu na Warmii ( dziwny zbieg okoliczności ) był taki zakon nawracający ,, ogniem i mieczem ,, pod jurysdykcją generała papieskiego. Żeby nie dźwigać drewna oni wymalowali sobie krzyże na płaszczach. Na szczęście dla nas mieliśmy wtedy na tronie Jagiełłę i jako popleczników Tatarów ( muzułmanów ) W 1410 było po Malborku. Inne czasy ale w sumie to wszystko nie wiele sie różni. Tylko skąd teraz wytrzasnąć Jagiełę? Mimo to i tak Was kocham moherowe bereciki.
~ 17-04-2012 10:27
Rico, ty nic nie pojmujesz. Ty mylisz pojecia. Kosciol w Niemczech jest mocny, ale nie miesza sie do polityki.Rola KK w Niemczech to szerzenie wiary, dzialanosc charytatywna i to wszystko. Krzyze, wisza owszem w szkolach na scianach, stoja takze na przydrozach itp. Ale KK siedzi cicho w Niemczech i tak naprawde ma go...do gadania.Dlatego taki krzyzyk nikomu nie zawadza. Od rzadzenia jest w Niemczech polityka, a w Polsce NIESTETY kosciol. I taka jest roznica. PS. mieszkam w Niemczech od 1982 roku.
~ 17-04-2012 12:39
z wielkim smutkiem czytam te wściekłe antykościelne teksty. Piszą je najczęściej ludzie którzy z kościołem nie mają nic wspólnego i chcieliby zapędzić wiernych i kapłanów do jakiegoś getta. Oczywiście nasze zadanie jest takie aby wartości które reprezentujemy głosić bez względu na oczekiwania i życzenia przeciwników kościoła, również tych przebywających od 1982 w Niemczech. Aż dziw że taki osobnik od tylu lat przebywający za granicą tak obeznany jest z sytuacją kościoła w Polsce. Chyba czyta dwa razy dziennie gadzinówkę wyborczą.
~pedagog 17-04-2012 13:07
Gratuluję organizatorom.
~ateista 17-04-2012 13:35
do 16-04-2012 12:26 | Piipi Jelonkowa: Sobie wierz, Twoja sprawa, ja w boga nie wierzę, religia otumania, odbiera zdrowe myślenie, dzięki niej grupa czarnych ma wielką władzę i m.in. takie oszołomy jak Rydzyk mogą funkcjonować i żyć na bardzo wysokim poziomie. Co jest zaprzeczeniem samej idei, której nauczał Chrystus, jednym z jego celów życiowych było życie w ubóstwie, do czego namawiał innych. A na jakim poziomie funkcjonuje kkat? Kasa, kasa, kasa to ich priorytet. Rydzyk to niezły cwaniaczek, żeruje na ludzkiej naiwności, wyciągając od nich kasę, ale cóż jak się ma klapki na oczach...
~ 17-04-2012 15:27
Do 12:39- jestes typowym przykladem uprawiania koscielnej hipokryzji.krytykujesz tych, ktorzy krytykuja kosciol? jestem zbyt dobrze obeznana z KK w Polsce (niestety), widze, slysze, czytam, co sie dzieje. Bywam bardzo czesto w Pl, mam w rodzinie, wsrod znajomych zagorzalych katolikow, ktorzy przy najmniejszej okazj utopiliby reszte swiata w lyzce wody. Nie dostrzegam w nich milosierdzia ani milosci do blizniego....Jakam szczesliwa, ze z tym nie mam nic wspolnego! zabraniasz takim jak ja krytyki? a czemoz to? wam wolno nosic obrazliwe transparenty przez cale miasto? widzisz, co tam jest napisane? sa obrazliwe. Ja nikogo nie obrazam, bynajmniej.
~ 17-04-2012 15:29
PS. Moje teksty nie sa wsciekle, nie wiem gdzie ty widzisz ta wscieklosc. Ja nie nosze w sobie tego uczucia. Jestem nawet poblazliwa dla tych waszych smutnych, politycznych pochodow, i mam tylko jedno uczucie co do was: smutek i zdziwienie nad wasza hipokryzja i zaklamaniem. Amen.
~Oj 17-04-2012 21:41
Oj..czytam i czytam i nadziwic sie nie moge..Czemu niektorzy zabraniają katolikom bronic ich prawa do wolnych mediów? Czemu nie mogą on miec negatywnego zdania i oburzac sie, jesli ich wlasny premier i jego ministrowie łamią zasady wolnosci obywatelskiej? Byłam na marszu, ponieważ w wolnym kraju nie może byc tak, ze byle co, chłam,bezwartosciowe, demoralizujace programy maja miejsce przed kanałem, na którym dostarcza sie tresci duchowych ludziom wierzacym. ćhcesz- oglądaj, nie chcesz-nikt cie nie zmusza..Dodam, ze sama nie ogladam tv trwam. pozdrawiam
~A po stoł 17-04-2012 22:15
Kochany mój dziadzio dobrze mówił w ostatnich słowach na łożu. Argamedon blisko !!!!! Przepowiadał że w środku Boru ciemnego - dolinie / nie mylić z BOROWCAMI- to nie przystoi/ Masy się zlezą nastanie proporzec masowy /transparenty/ ,Kapelana sławnego i jego czyny bronić będą!!!Zaś znamienity- / kapelan z pradawnej stolicy Polski ma być! / rydwanem 300- konnym poruszać się bedzie, będą go poić masowo 32,5 /100 km / czyli przepowiedział Majbacha/ ryk będzie okrutny. Zaś obcowierni we włościach swych nie ruszać się będą jeno z trwogą następując noga na nogę tajemniczy napar- nerwosol zażywać będą!!!Ja go!! i tak faktycznie było! JEDNAK TO PRAWDA PRZEPOWIEDNIA SIĘ SPRAWDZIŁA!!! T o dopiero 1-a tajemnica ! mam w zanadrzu jeszcze 2- sztuki aż boję się ujawnić co dalej. ????
~ 17-04-2012 22:46
Wbrew negatywnym komentarzom, podziwiam tych, którzy mają odwagę publicznie bronić swoich praw.
~maczyk 17-04-2012 22:46
Dla mnie to pomylenie z pokręceniem... . Że niby TV Trwam jest dyskryminowana? A w jaki to sposòb? Nadaje przez satelitę, przez internet, a bliźniacze radio również na częstotliwościac radiowych. To gdzie tu brak wolności? To raczej urażona duma ojca dyrektora, któremu ktoś odważył się odmówić czegoś. I bezkrytyczny tłum, którym ojciec dyrektor umiejętnie kieruje. Bzdura jakich mało.
~grumpy 18-04-2012 2:53
srednia wieku 60, jeszcze troche i sie skonczy to sekciarstwo
~lol 18-04-2012 3:30
ahahah dobry cyrk, co kilkaset metrów ktoś krzyczał z okna : "won z moherami".
~ 18-04-2012 12:34
A dlaczego prezydent Zawiła ma pretensje do Ks Zygadly, już skończyły sie te czasy jak władza zagra to kosciol zatańczyć panie Zawila
~ateista 18-04-2012 14:17
cd ...trzy priorytety: kasa, kasa, kasa i dodatkowo władza.
~W.S.-Białoru 18-04-2012 15:01
wydaję mi się, że piszący artykuł mógł by nieco mieć szacunku, w końcu każdy dziennikarz ma przekazać wiadomość czytelnikom w sposób neutralny, żaby każdy mógł później sam się wypowiedzieć na ten temat, a tu, już sama nazwa artykułu mówi tylko o jednym... słabo
~ateista 18-04-2012 20:32
Jak widać cenzura jelonkowa działa pełną parą, juź dwa moje posty zostały usunięte przez cenzora, tylko dlatego, źe napisałem prawdę. Która jest jak widać niewygodna, ale cóź świadczy o braku profesjonalizmu, albo strach przed sukienkowymi. A tylko zgodziłem się z wypowiedzią powyźej, źe u katolika bardziej moźna liczyć na wbicie noźa w plecy, niź na miłość bliźniego, tyle u nich jadu i nienawiści. Pisałem teź, źe religia jest naznaczona krwią, prześladowaniami myślących inaczej od katolików, szczególnie w naszym kochanym kraju, a takźe o pedofilii wśród księźy, czýźby prawda ta bolała naszego cenzora, a moźe jest właśnie zagorzałym katolem?
~ 18-04-2012 23:30
gratuluję uczestnikom - JESTEŚMY, UWAŻAJCIE
~antyPiS 19-04-2012 14:37
O o. Tadeuszu Rydzyku: "Kaczyński przez lata nie znosił go. Pytany o Rydzyka Jarosław robił tę swoją minę "wiem, ale nie mogę wszystkiego powiedzieć" i z ironicznym uśmiechem mówił, że to nie jest przypadek, iż jego nadajniki są na Uralu. I o tych nadajnikach Radia Maryja na Uralu słyszało się w PiS-ie w wysokich kręgach cały czas. Ale w pewnym momencie razem z Adamem Bielanem zrozumieliśmy, że Rydzyk jest nam potrzebny, bo przez niego wyrastała nam u boku potęga LPR. Poza tym jego radio z wielką niechęcią, a czasem wręcz wrogością, mówiło o braciach i o PiS. Więc poszliśmy do prezesa z pomysłem, że trzeba się dogadać z Rydzykiem. Wytłumaczyliśmy mu, że jest to możliwe, bo dominującą cechą radiomaryjnego środowiska i Rydzyka samego jest do bólu posunięty pragmatyzm i merkantylizm.
~Krzysztof 44 20-04-2012 9:13
1/nikt nie chce odbierać Rydzykowi TV Trwam, 2/prawo obowiązuje wszystkich bez względu na ilość dzieci tatusia 3/nie pójdę,bo to ani pożytek ani przyjemność.
~waldiiii 21-04-2012 20:53
co za qupa
~Polacy ! 22-04-2012 11:01
Polacy obudźcie się ! Pogońcie z Polski zdrajców i sprzedawczyków , kombinatorów i zwykłych złodziei ! Kiedyś ewenementem na Świecie było powstanie "Solidarności" . Teraz dawni działacze to "solidaruchy" .Dzisiaj prawdziwi Polacy i Ci co pamiętają co to niewola to "Moherowe berety" ! Te Moherowe Berety nie dadzą się zapędzić do zagród i skuć w kajdany. Za dobrze pamiętają co było kiedyś. Ograniczenie nauczania historii , wychowanie młodzieży w duchu antypolskim i antykatolickim nie uda się ! Tak chciano zatrzeć pamięć o Katyniu,ale w Polsce zawsze były Moherowe Berety i pamięć przetrwała !!! Wszyscy Polacy i Katolicy to Moherowe Berety i nie dadzą się "myckom"! Moherowy Beret to "Bóg,Honor i Ojczyzna"!!!!
~ 22-04-2012 12:30
Moherowe Berety to honor? czyj honor? poczytaj o tysiacach molestowanych przez ksiezy dzieci-na calym swiecie. Taki to ten ichni pseudohonor. Porownujecie KK w Bawarii do polskiego chorego zjawiska katolickiego? jakaz to pomylka! KK w Niemczech nie pnie sie do wladzy. Robia swoje i cicho siedza. Nie ma zadnych stacji TV ani radiowych, bo rzad nie iecki na to by nigdy nie pozwolil.Jestescie slepi i zachystnieci wlasnymi ideologiami. Obudzcie sie, bo przepadniecie.
~inny 22-04-2012 14:44
Do 22-04-2012 z 12:30 czemu parszywie kłamiesz, że KK w Niemczech nie ma żadnych stacji TV i radiowych. Włącz sobie satelitę ASTRE, to zobaczysz czy ma stacje TV i radiowe, czy nie i ile. I dlaczego obrarzasz starszych, niewinnych i uczciwych ludzi. Tylko czy Ty będziesz umiał włączyć satelitę ASTRE, bo czytając twoje wpisy można dowiedzieć się jakim jesteś cieciem, skoro piszesz takie bzdury.
~ 22-04-2012 17:45
Moje komentarze o molestowaniu dzieci przez ksiezy zostaly usunieta. Tendencyjna Jelonka uprawia cenzure w jednym kierunku....widzisz-to do poprzednika- ogladam TV w Niemczech, ale nigdy, przenigdy nie natknelam sie na jakich program katolicki. O czym to swiadczy? to niepopularne, nieznane i...niepotrzebne. NIKT TU TEGO NIE OGLADA, a na pewno nikt nie wyszedlby tu za tym na ulice.PS. mieszkam w Niemczech od 1982 roku, jestem kobieta w wieku 38 lat. Nie zaliczam sie do cieci ani do moherow. Zyje przytomnie i takoz spogladam na swiat.Pozdrawiam CENZORA JELONKOWEGO.
~marcoooooo 22-04-2012 22:20
Gdyby Pan Jezus umarł od strzału z łuku to każdy moher nosiłby łuk i strzałę na łańsuszku? A jakby Go ukamienowali to katolicy nosiliby kamienie? To chyba nie o to chodzi żeby czcić to na czym umarł ale to co zrobił
~ 29-04-2012 19:32
DOLNOŚLĄZAK. Rzekomo 96% Polaków to chrześcijanie. W czasie liturgii wielebny nawołuje: "Przekażcie sobie znak pokoju". Z tekstów na tym forum bardziej tu pasuje: "Homo homini lupus". Niestety za sprawą hierarchów i różnej maści nawiedzonych polityków.
~ 30-04-2012 21:14
Homo homini lupus przede wszystkim u katolikow.Poczytaj Panie Dolnoslazaku, co widnieje na transparentach katolikow w tym pochodzie: nienawisc.A dodam tylko, ze wilki to zwierzeta socjalne i madre.Nie obrazaj pan wilkow.
~czuwająca 12-05-2012 23:41
Każdy z Was będzie Moherem,nie obrażajmy siebie.TRWAM dla wszystkich,ogladać będaą Ci, ktorzy maja potrzebę.Cóż tu dyskutować,poziom kultury wewnętrznej i potrzeby rosnącej z wiekiem spada.Ostatniej chwili nie przewidzisz, uszanuj wszystkich, nie bąź egoistą.Wstrzymaj oddech i nie komentuj.
~BeAli 24-01-2016 11:28
Co innego gdyby Trvam glosilo piekne slowa boze, nauczalo o milosci do blizniego, ogolnie jakby tam sama milosc i pokoj byly gloszone to wszystko byloby ok! Ale nie ma nic gorszego jak kosciol wtrynia sie na chama do polityki! A Trvam ewidentnie propaguje PiS i wpaja ludziom jak zyc! A bogobojni nie odwaza sie do wlasnego myslenia, mysla za nich ksiezula i inni nawiedzeni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Problemy przy Wyczółkowskiego 61  

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Szkoła jak nowa  

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
626
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%