MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chodnikowe zapory przed urzędem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 3 kwietnia 2008, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Nie wjedziesz na chodnik przed magistratem przy ulicy Sudeckiej. Drogowcy zamontowali słupki, które uniemożliwią nieprawidłowe parkowanie.

Pojazdy, które zatrzymywały się niemal przed bramą urzędu przy ulicy Sudeckiej, utrudniały ruch przechodniom. Było ich sporo, choć dla petentów magistratu wyznaczono oddzielny parking, gdzie samochody zostawiają także urzędnicy.

Nie pomagały mandaty i upomnienia. Sprawę rozwiązano radykalnie: dzięki słupkom, które zamontowali drogowcy, nikt na chodnik już nie wjedzie. . Podobne rozwiązanie zastosowano na innych ulicach, między innymi, przy siedzibie Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej. Sprawdziło się.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nabór wniosków na wymianę pieców

Znikną bariery w podstawówkach

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ 3-04-2008 9:32
ostatnio widziałem jak tam stał zaparkowany radiowóz.......................
~aa 3-04-2008 9:40
a gdzie w takim razie petenci mają parkować? od godzin porannych parking jest zajęty przez urzędników, a petent który przyjeżdża załatwić sprawę w wydziale np. komunikacji nie ma gdzie zaparkować. może by tak zrbić parking pod urzędem tylko dla petantów, a urzędnicy niech parkują gdzie indziej
~lok 3-04-2008 11:08
Wiecej miejsc parkingowych a nie słupki i straz miejska z lawetą. TO DRAŃSTWO do cholery. urzędnicy parkują pierwsi przed urzędem i petentów mają w .... .
~pytanko 3-04-2008 11:10
A po co urzędnik na osiem godzin pracy przyjeżdża samochodem i blokuje miejsca parkingowe ????? A autobusikiem do roboty to nie łaska ?
~xxx 3-04-2008 11:42
no to wreszcie Straż miejska nie będzie parkować przed wejściem do urzędu przy ul.Sudeckiej
~do aa 3-04-2008 11:53
Parking jest Urzędu, więc dla urzędników. To petent tam przychodzi z interesem i jego brocha żeby sobie znaleźć miejsce. Jak nie potrafi znaleźć yto niech z buta przyjdzie.
~Locke 3-04-2008 11:57
Też widziałem ten radiowóz. Stał tam 45 minut. Przez cały czas stał tam niedobry sam. A policjanci z boku przy kolizji robili. Chyba by było lepiej gdyby radiowóz stał na ulicy. Korek by był do Strzegomia. Albo gdyby policjanci na tę kolizję piechotą przyszli z Nowowiejskie. Zastanówcie się ludzie nad tym co piszecie, bo od tych bzdur się włos na głowie jeży.
~do do aa 3-04-2008 13:39
z tego co widziałem to parking jest dla klientów. stak na amrginesie skoro urzedników stać na tyle samochodów to co tak na pesnje narzekają..
~kierowca 3-04-2008 13:58
ponad połowa aut parkujących po urzędem to auta pracowników. czy nie można by znaleźć dla aut inne miejsce. A tu niech parkują interesanci.
ebee 3-04-2008 14:02
Do IP*adsl.lpnet.pl. Wybacz internauto, ale to Urząd jest dla obywatela, a nie obywatel dla Urzędu. Sądząc z butnego tonu Twojej wypowiedzi jesteś tym z nielicznych , powtarzam nielicznych urzędników, którzy mówiąc delikatnie mylą pojęcia. A więc zrozum człowieczku rodem z minionej epoki, że Urząd to nie knajpa, i do urzędu nie przychodzi się dla przyjemności. Tak samo jak nie dla przyjemności za każdą bzdurę , nawet poradę się płaci. Reasumując, to urzędnicy żyją z naszych, czasami z bólem płaconych podatków i choćby z tego powodu kultura wymaga, aby petent pod ten urząd mógł podjechać. I nie Tobie sugerować , czy ma podjechać autem ,czyprzyjść na piechotę ! Z swoją drogą to potrzeba odrobinę dobrej woli, aby problem rozwiązać ! EBEE
~dd 3-04-2008 14:27
to juz tak naprawdę drugi, po wczarajszym artykule dotyczącym nowych inwestycji budowalnych artykuł pokazują butę i zarozumiałość urzedników. a tak swoją drogą to w godzinach pracy urzednicy powinni chyba pracować, a nie czytać portale internetowe
liczyrzepa 3-04-2008 15:03
czy urząd taki lub inny (np. skarbowy) ma jakikolwiek, choćby tyci tyciuteńki interes w tym, żeby zapewnić swojemu interesantowi miejsce na parkingu?
~poiu 3-04-2008 22:11
Kilkanaście już lat temu (jak urzędy miejskie i gminne przekształcono w organy samorządu) stał tam znak zakazu wjazdu na parking. Zakaz nie dotyczył jednak urzędników państwowych. Dowcip polegał na tym, że wszyscy urzędnicy UM łamali prawo, wjeżdżajac tam. Piikanterii zaś temu dodaje fakt, że było to pod oknami Najważniejszego Naczelnika w UM ( czyli tego od praw jazdy i obrzydzania życia kierowcom).
~jelinek 3-04-2008 22:11
Te małe place przy urzędzie naturalnie powinny służyć mieszkańcom którzy załatwiają aktualnie tam swoje sprawy. Urzędnicy nie powinni tam parkować i na cały dzień blokować miejsca. Proponuję urzędnikom wyznaczyć parkowaie na ulicy Podwale na zadaszonym parkingu. O ile kogoś nie stać na obowiązkowe opłaty za parking, mogą wybrać miejsce na ulicy Sudeckiej bezpłatny parking przy cmentarzu.
~ABE 4-04-2008 4:57
Nie wiecie, że urzędnikom w pracy nie wypada przeszkadzać?? Biedne te zapracowane ludki muszą wysiedzieć 8 godzin dziennie na wygodnych krzesełkach, kawki jedną za druga pić a Wam się jeszcze miejsc parkingowych zachciewa?? Zrobią miejsca parkingowe to zaczniecie przyjeżdżać, mądre głowy urzędnicze swoimi mało ważnymi sprawami zawracać.
~Archi 6-04-2008 17:11
dawno takich durno nie czytałem jak te komentarze! Parking jest dla wszystkich - i dla urzędników i klientów. Każdy ma prawo tam parkować. To tak samo jak by pracownicy TESCO nie mogli zaparkować na parkungu przy sklepie. Skoro uważacie że urzędnik może przyjść na piechotę, to równie dobrze może to zrobić klient. Są parkingi na bankowej, piłsudskiego, Teatralnej. Daleko nie jest. Głupota i chamstwo przebija, albo jakaś zazdrość, pewnie każdy chciałby być urzędnikiem ale nie ma takich zdolności intelektualnych (dla wytłumaczenia - to sarkazm!).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Promesy dla OSP

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Kto do Senatu?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Zimowa wycieczka

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
626
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%