MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Chodnik na Prusa jak tor przeszkód

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 maja 2014, 7:41
Aktualizacja: Sobota, 10 maja 2014, 7:26
Autor: Angela
Fot. Tomasz Taf/ Ernest Grzeszczakowski
Od Świąt Wielkanocnych trwa usuwanie korzeni wyciętych drzew przy ul. Prusa w Jeleniej Górze, ale roboty prowadzone są wybiórczo i niechlujnie – skarżą się mieszkańcy. – Obok miejsc łatanych po korzeniach są wyrwy i dziury w chodniku – dodają. Miejski zarząd dróg i mostów zapewnia, że prace, mimo że prowadzone są jako interwencyjne, obejmą również niebezpieczne dziury w pozostałej części chodnika.

- To krótka ulica, ale w fatalnym stanie – mówi nasz Czytelnik. – Chodnik przypomina tor przeszkód, bo został zniszczony przez korzenie drzew, które obecnie są już wycięte. Od Świąt Wielkanocnych Kółko Rolnicze Siedlęcin usuwa po nich korzenie i łata dziury płytami. Kładzione są one jednak wybiórczo, a dziury i wyboje obok są pomijane. Rozmawiałem z robotnikami, którzy powiedzieli mi, że w tym roku tylko na takie prace są pieniądze. To samo powtórzył mi inspektor z zarządu dróg. Moim zdaniem jeśli już coś robić, to dobrze, albo wcale, bo na co komu takie wybiórcze łatanie? – pyta Czytelnik.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze tłumaczy, że korzenie zostały usunięte przede wszystkim z myślą o zmotoryzowanych.

- W tym roku nie ma żadnych pieniędzy na remont tej ulicy, ale na wniosek mieszkańców podjęliśmy się prac interwencyjnych usunięcia tych korzeni, by okoliczni mieszkańcy mogli tam parkować – wyjaśnia Jerzy Bigus.

– W ramach tych prac oczywiście usunięte zostaną dziury na chodniku, które zagrażają bezpieczeństwu i bez ich wykonania zadanie nie zostanie odebrane. Na gruntowny remont chodnika i ulicy mieszkańcy niestety będą musieli poczekać. Mimo że jest to krótki odcinek ulicy najpierw trzeba przygotować dokumentację, kosztorys i specyfikację techniczną. W budżecie na ten rok to zadanie nie zostało uwzględnione – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Czyżby Andrzej Duda?

Przebudowa drogi nr 2273D

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~18 sqandal 9-05-2014 8:05
..... i tu widac jaka bogata i wielka jest ta jeleniogórska agromelacja , kawałka chodnika nie idzie wyremontować , żena-Da
~1! 9-05-2014 8:22
Panie Bigus wstyd, żeby nie było pieniędzy na odpowiednie zakończenie prac przy ulicy Prusa. Tak samo most w Sobieszowie naprzeciwko byłego zakładu pogrzebowego HADES - z jednej strony pięknie zrobione, z drugiej strony tylko nowe krawężniki, a przy barierce widać pręty zbrojeniowe! Panie Bigus na to też nie ma kasy? Wystarczy zalać, aby nie było zagrożenia dla pieszych, a tym bardziej dla dzieci, a później znaleźć kasę na remont tego mostu!
~sed 9-05-2014 8:29
Odwołać tego Bigusa ,a na prezesa proponuję Conchite Kiełbasę ,tę babę z brodą z Eurowizji....
~Arno 9-05-2014 15:08
Bigus to Mistrz Zapadniętych Studzienek i Spartaczonych Odbiorów...
~Wyindywidual 9-05-2014 17:05
Posiadam nagrania z jazdy samochodem z dnia 8.05.2014 - widać, jak "widać" z pozycji kierowcy znak A7 i z dnia 9.05.2014 - jak jest widoczny nowy znak STOP, na skrzyżowaniu ulic Norwida z Mickiewicza. Pozdrawiam p. Bigusa, zmiana znaku w NICZYM nie poprawiła widocznosci...
~s. 9-05-2014 20:14
Dobór zdjęć powala.
~gt 9-05-2014 21:19
zdjęcia pokazują najładniejsze części ul. Bolesława Prusa. Dlaczego Pan Fotograf nie uchwycił tych miejsc, które są dla mieszkańców najbardziej męczące. Dostał może flaszeczkę? ;) Bez żartów... stan naszych ulic i chodników nie jest dobry i sposób ich "remontów" jeszcze gorszy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

To teren zapuszczony

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
469
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%