MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Choć jest śnieg, nie będzie Pucharu Samotni

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Środa, 14 maja 2008, 14:13
Aktualizacja: 14:14
Autor: TEJO
Okres lęgowy ptaków jest przyczyną odwołania tegorocznych zawodów o Puchar Samotni. Na imprezę nie zgodził się Karkonoski Park Narodowy.

Tak duża liczba zawodników w Kotle Małego Stawu mogłaby spłoszyć ptaki. Zawody rozgrywane są zbyt późno, choć w ich tradycyjnym miejscu jest jeszcze śnieg.

Organizatorzy ubolewają, ale mają nadzieję, że w przyszłym roku uda się rozegrać imprezę. Przypominają też, że od kolejnych zawodów będą wszystkich obowiązywały tzw. pipsy lub płytki Recco.
Urządzenia te, ułatwiające lokalizację poszkodowanych w razie ewentualnego zejścia lawiny, są dość drogie. Organizator zamierza negocjować możliwość ich wypożyczenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Efektowne zakończenie Mud Party

Chojnik Maraton dla twardzieli

Mamy pierwszy kobiecy medal MŚ!  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Abdul 15-05-2008 14:49
HAHAHA ! Śmiech na sali, KPN nie pozwoli bo ptaszki uciekną. Ludzie święci , na zachodzie w normalnych krajach nikomu nie przeszkadzają zawody , ani ptakom ani ludziom. Tylko u nas jest KPN i tylko im się wiecznie coś nie podoba. Nie mówiąc już o szklarskiej porębie gdzie nie można nawet wyciągu postawić.
~yoko 15-05-2008 17:45
jak zwykle kretyńskie przepisy KPN-u, ale jepami na śnieżkę można jeździć na kładach crossach też jeżdżą, ratraki jeżdżące po kosodrzewinach też,ale na nartach snowboardzie to nie, a zresztą ci co chcą pojeździć i tak będą jeździł w kotłach...
~yamakaji 17-05-2008 14:51
żenada!!!
~KPN 18-05-2008 0:06
I bardzo dobrze! jak się nie podoba to wypad za granice, najlepiej zaorać całe Karkonosze i same stoki porobić, nie maci nic pojęcia o ochronie przyrody wiec się nie udzielajcie
~farhigh 9-06-2008 14:03
To może Ty się udzielisz KPN i uzasadnisz konkretnie tę decyzję ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bilety MZK też podrożeją?

Parkowanie na „hopce”

Dużo drożej za śmieci

Marsz Osobliwości

Nivel w strugach deszczu i... słońcu

Sonda

Jest projekt podatku od bezdzietności. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
1089
Tak
18%
Nie
77%
Nie mam zdania
5%