MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Chłodne ceny

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 19:48
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Od kilku do kilkudziesięciu złotych więcej zapłacą mieszkańcy regionu za ogrzewanie w sezonie zimowym.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jeleniej Górze nieznacznie zwiększyło opłaty za ciepło, średnio o 1,9 procenta. – Wzrosły koszty produkcji – tłumaczy Barbara Wachulak z PEC-u. – Co roku robimy też spore inwestycje. Zmodernizowaliśmy węzły ciepłownicze, sukcesywnie wprowadzamy sieci w nowej technologii, modernizujemy również źródła ciepła.

Z nowych rur mogą się cieszyć mieszkańcy ulicy Wyczółkowskiego oraz Paderewskiego. W przeszłości na tych ulicach zdarzały się przerwy w dostawie ciepła z powodu awarii starych rur. Podniesienie opłat przez PEC nie oznacza jednak, że wszyscy mieszkańcy zapłacą więcej.

Większość jeleniogórskich spółdzielni mieszkaniowych deklaruje, że utrzyma stawki na ubiegłorocznym poziomie.
Podwyżek nie będzie także w Zgorzelcu, gdzie od dwóch lat utrzymują się stałe stawki. Więcej zapłacą natomiast spółdzielcy z Bolesławca.

Utrzymujemy stałe stawki od trzech lat – przyznaje Marian Leńko, prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, największej w naszym mieście.
– Jeszcze nie wiemy, czy opłaty wzrosną – powiedział nam Tomasz Estkowski ze spółdzielni Związkowiec na jeleniogórskim Zabobrzu. – To w dużej mierze zależy od Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które jest dostawcą ciepła.

Od poniedziałku spółdzielnia JSM włącza ogrzewanie w niektórych blokach. – Stopniowo podłączamy ogrzewanie do naszych domów – mówi Marian Leńko. Jak twierdzi, najpóźniej w weekend wszyscy mieszkańcy JSM będą mieli ciepłe kaloryfery.

Sezon grzewczy nie rozpoczął się w spółdzielni Związkowiec na jeleniogórskim Zabobrzu. – Jeśli temperatura w dzień spadnie poniżej 13 stopni C, uruchomimy ogrzewanie – mówi Tomasz Estkowski ze Związkowca. – No, chyba że poproszą nas o to mieszkańcy. Do tej pory odebraliśmy tylko jeden telefon w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Porównaj ceny z Jelonką.com

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~morele_baks 23-09-2005 12:26
Coraz więcej budynków w mieście jest ocieplanych. W związku z tym zużycie ciepła jest oczywiście mniejsze. Więc logiczne jest, że odwiecznym prawem monopolisty PEC musi sobie to jakoś odbić.
~xxx 23-09-2005 14:10
s...e w banie! Większe koszty mają!? Prezes PEC-u mysli ze ludzie to głąby i łykną te głodne kawałki? Zgadzam sie z opinią ze coraz więcej budynków na zabobrzu jest ocieplanych i on mówi ze "mają większe koszty"? Co za idiota! Zanim coś powie niech lepiej pomyśli!
~morsik 25-09-2005 0:41
Tomciu! Był tylko jeden telefon? Niemożliwe

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
339
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%