MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Chęci moc przekuła w czyn

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 25 grudnia 2009, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: Ania
Fot. Ania
Członkowie Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” spotkali się ostatni raz przed Świętami Bożego Narodzenia. Bohaterką wydarzenia byłaTeresa Adamowicz, „Dolnośląski Wolontariusz Roku 2009”.

Spotkanie w Książnicy Karkonoskiej było więc także okazją do uczczenia sukcesu laureatki, która choć sama jest osobą niepełnosprawną, od 10 lat pomaga innym. W tym roku jej zaangażowanie w pomoc innym zostało docenione. Statuetkę i dyplom wręczono jej na Uroczystej Gali Wolontariatu, która odbyła się 10 grudnia w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka we Wrocławiu. Laureatka z Jeleniej Góry została wybrana spośród 89 wolontariuszy z innych miejscowości.

– Bardzo się cieszę z wyróżnienia. Było to naprawdę miłe zaskoczenie i taka świadomość, że to co człowiek robi zostało docenione. Najważniejsze jest to, że wychodzi z serca. Jest to dla mnie także ogromna motywacja do dalszego działania – mówi Teresa Adamowicz.

Laureatka opiekuje się dwiema osobami niepełnosprawnymi. Konkurs na wolontariusza roku ma na celu pokazanie, że są wśród nas ludzie, którzy bezinteresownie pomagają i włączają się w różnego rodzaju akcje. Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”, w którym działa Teresa Adamowicz, niesie bezinteresowną pomoc niepełnosprawnym. Działacze podkreślają także, że ich spotkania są możliwe, bo Książnica Karkonoska udostępnia im salę.

Obecnie starają się pozyskać młodych wolontariuszy wśród uczniów gimnazjów i studentów, zwłaszcza tych uczących się pielęgniarstwa. Już teraz wiadomo, że są osoby zainteresowane współpracą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Koniec remontu tunelu

Rodzinna wystawa

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~mima 25-12-2009 23:05
gratulacje Pani Tereso !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komputery dla szkół

Sadzą las

Zygzakiem po ulicy

Przekazali laptopy dla rodzin zastępczych

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%