MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Chcieli wyłudzić kredyt w banku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 15 lipca 2011, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: TEJO
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku usiłowania wyłudzenia kredytu 30–letnią kobietę i 44–letniego mężczyznę. Obydwoje są mieszkańcami powiatu kamiennogórskiego.

Mężczyzna w jednym z jeleniogórskich banków ubiegał się o 12 tys. zł kredytu. W celu jego uzyskania sprawca posłużył się sfałszowanym dokumentem o zatrudnieniu i zarobkach z jednej z firm na terenie powiatu kamiennogórskiego, w której nie był zatrudniony. „Fałszywkę” wystawiła i dała mężczyźnie jego wspólniczka. Kredyt miał trafić do niej, a on za przysługę miał otrzymać kilkaset złotych - poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Obydwoje odpowiedzą za oszustwo za co grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Ukradł i nie chciał oddać

Wypadek w Jeżowie

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 15-07-2011 10:46
ci ludzie są naprawdę porąbani, nie dociera do nich że takie numery już dawno nie przechodzą ,d...lE
goscniedzielny 15-07-2011 13:27
Tak sobie czytam kolejną notkę o próbie wyłudzenia kredytu, tylko pytam się, w jaki sposób banki legalnie potwierdzają zgodność w przeciągu kilku, kilkunastu godzin, informacji podanych na zaświadczeniu o zarobkach?? Przecież weryfikowanie w inny sposób niż na piśmie, jest wyraźnym naruszeniem prawa przez pracowników banków, tzn Ustawy o ochronie danych osobowych!! Informacji o zatrudnieniu oraz wysokości zarobków nie można potwierdzić telefonicznie! Osoba, która udziela informacji telefonicznych o pracowniku i wysokości jego zarobków łamie prawo! Często pracownicy banków czy firm windykacyjnych bazują na niewiedzy kadrowców, pozyskując informacje telefonicznie nt zatrudnienia. Może i tym by się zajęła Policja, co?
Tomy M. 15-07-2011 16:16
@goscniedzielny - Dokładnie. Tylko że w POlsce prawo obowiązuje tylko Kowalskiego, bo przecież tworzą je bankierzy ... nie mają zamiaru go przestrzegać :-) Sama próba "wyłudzenia" takich danych od przykładowego kadrowca jest karalna, podobnie jak podanie tych danych przez niego. Ale w POlsce jest jak za PRL, przypomnę tylko tego chłopaka z Wrocławia co sobie jednym emaile "od prezydenta" zlecenie w TVP załatwił :-) ... dajcie się dalej skubać lemingi, przez Sobiesiaków, Rychów, Zdzichów i resztę ferajny.
goscniedzielny 15-07-2011 18:39
co do generaliów zgoda Tomy M. , ale takie praktyki są znane nie od dzisiaj, a stan obecny nie jest zasługą tylko jednej frakcji politycznej. Nielegalna inwigilacja i manipulowanie danymi chronionymi, znana była również w IV RP... więc świętych tu nie ma, wszyscy politycy mają swoje za uszami.
~Do Tomy 15-07-2011 18:50
Jesteś dorosły facet, a głupi. Zawładnęła Tobą społeczna wścieklizna, objawiająca się schematycznym układaniem zdań, w których dominującą rolę odgrywają tylko dwie literki, które na początku zdania, obie na raz, uda Ci się powiększyć. Po co to robisz? By tymi znacznikami wyrazić swoją pogardę dla obecnego rządu? Jeśli tak, to na która treść jest dominująca? Ta, zawarta w tych błazeńskich, dużych literkach "PO", czy ta, o której piszesz? Może Twój wywód nabierze potencjału, gdy zauważysz, ze takie praktyki banków nie zmieniły się od czasów rządów poprzednich partii. Czyli PIS, PO, SLD. Możesz to połączyć do kupy i zamiast wymiotować na tym forum, wciśnij sobie SLD, idź na ratusz, ściągnij spodnie i zrób PO'PIS, a potem nam o tym napisz.
Tomy M. 15-07-2011 19:03
Dobrze macie pojechane berety. GDZIE JA NAPISAŁEM ŻE PIS JEST CACY?!! Za PIS nie było lepiej, ale za PO jest gorzej niż za SLD!!! Przypominam Wam że PODSŁUCHY które tak krytykowali przeciwnicy PIS (i słusznie!) to był mały pikuś z tym jak PO rozwinęło INWIGILACJĘ. Do tego obecny rząd postawił na speców szkolonych w KGB, proszę zajrzeć w ich życiorysy! Czy można ufać urzędnikom Państwowym których szkoliło KGB?! Tylko w POlsce takie rzeczy są możliwe, w chociażby Czechach tacy ludzie mają SOCJALNE EMERYTURY i to wszystko co może im dać wielkoduszne Państwo. Za każdym razem gdy skrytykuję RZĄD PLATFORMY OBYWATELSKIEJ I MATOŁA to pojawiają się głosy że jestem MOHER, RYDZYK i podobne durne epitety. Czy Wam płacą za te wpisy czy może po prostu nie potraficie LOGICZNIE MYŚLEĆ?!
~do Tomy 15-07-2011 19:53
Nie chodzi o to, że Cię nie popieramy, czy popieramy i nikt Ci nie wmawia, że napisałeś coś, czego nie napisałeś. Często masz słuszność. Chodzi o to, że chrzanisz. Wyrażasz się jak jakiś błazen, piszesz histerycznie i nie składnie. Dopisujesz niepotrzebne wstawki typu "Tylko w POlsce takie rzeczy są możliwe" No bądź zatem rzeczowy chłopie, bo myślę, że skoro tak się interesujesz polityką to wiesz, że premier Rosji W. Putin też był oficerem KGB, więc nie tylko takie cyrki występują w Polsce. Piszesz zatem dużo, ale więcej w tym nonsensu. Zakrawa to na obłęd. Szanuj przestrzeń, jaką chcesz się wrazić pisząc, bo szkoda czasu na czytanie Twoich wypocin. Często piszesz słusznie, ale za dużo pier...lisz. I serio, nikt Cię nie chce tutaj zjeść.
~ 15-07-2011 20:58
macie rację , macie rację
~mehow 16-07-2011 6:55
@goscniedzielny, w swojej wypowiedzi pomyliłeś pojęcia. Jeżeli pracownik banku dzwoni i weryfikuje dane już przez siebie posiadane, no bo ma przed sobą wszystko na papierze a nie zdobywa ich od pracodawcy podczas rozmowy telefonicznej. Ustawa o ochronie danych wyraźnie zabrania udostępniania danych w takim przekazie jak rozmowa telefoniczna-pełna zgoda. No ale tu mowa o czym innym. Te dane ktoś przed swoimi oczami już ma , czarne na białym. Chce tylko potwierdzić u pracodawcy prawdę lub nie. Jeśli kadrowiec powie: bzdura nikt taki u mnie nie pracował i nie pracuje, a pieczątkę mi skradziono, to gdzie i kto tu postąpił wbrew ustawie o ochronie danych???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Uwaga na oszustów!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Czad na Kiepury

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2057
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%