MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chciał zabić sąsiada i popełnić samobójstwo. Wszystko przez kredyt

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Czwartek, 6 października 2011, 8:28
Aktualizacja: 9:57
Autor: Angela
W najbliższy piątek przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze miał stanąć 74–letni Zdzisław K., który w kwietniu br. przed sklepem w Janowicach Wielkich dwukrotnie ugodził nożem swojego sąsiada. Teraz rozchorował się i został zwolniony z aresztu, zaś sąd zdecyduje czy nie zawiesić postępowania do czasu poprawy stanu zdrowia oskarżonego.

Zdarzenie miało miejsce 4 kwietnia br. Zdzisław K. najpierw w swoim mieszkaniu uszykował sobie sznur z pętlą, na którym po zabójstwie planował się powiesić. Następnie poszedł pod sklep spożywczy w Janowicach Wielkich i zadał swojemu znajomemu, Józefowi M., dwa ciosy nożem w brzuch i głowę.

– Oskarżony planów swoich nie zrealizował, bo na miejscu został obezwładniony i zatrzymany. Pokrzywdzony przeżył jednak tylko dzięki szybkiej pomocy medycznej – mówi Sędzia Andrzej Wieja, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.

Jak wynika z ustaleń prokuratury, starszy mężczyzna kilka miesięcy wcześniej na prośbę poszkodowanego zaciągnął dla niego kredyt w wysokości kilku tys. zł. Józef M. był bowiem bezrobotnym Romem. Mimo że Józef M. regularnie spłacał dług, Zdzisław K. wypominał mu zaległości w płaceniu i zażądał zerwania umowy, a kiedy ten się nie zgodził, postanowił rozwiązać problem „po swojemu”. W chwili zajścia oskarżony miał 1,34 promila alkoholu we krwi, a pokrzywdzony 1,1 promila.

Na najbliższy piątek zaplanowana była pierwsza rozprawa przeciwko Zdzisławowi K., jednak w ostatnich dniach okazało się, że oskarżony przebywający w areszcie cierpi na schorzenia, które wykluczają jego pobyt w celi.
– Sąd zdecydował o uchyleniu tymczasowego aresztowania i w zależności od wyników dalszych badań będzie zastanawiał się czy postępowanie nie zostanie zawieszone do czasu, kiedy oskarżony będzie zdolny do występowania przed sądem i brania udziału w procesie. Niezależnie od tych okoliczności oskarżonemu grozi od ośmiu do 25 lat, a nawet dożywotnie pozbawienie wolności – mówi sędzia Andrzej Wieja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Śmiertelne zaczadzenie

O jeleniogórskim rynku

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 6-10-2011 9:56
chyba samego siebie...
~oo 6-10-2011 9:57
W Janowicach same menelstwo i alkoholizm miieszka!!!
~ 6-10-2011 10:47
do oo jeżli już to alkoholicy mieszkają a alkoholizm dopadł już cały kraj nie tylko Janowice Wlk , jak wczoraj patrzyłem na prezesunia JK to uchlałem się na maxa bo na trzeżwo nie można tego strawić
~xxx 6-10-2011 12:25
jak możecie tak pisac nie znacie człowieka to starszy pan wykorzystany przez cygana którego znają całe janowice że jest oszustem i żyje z ludzkiej krzywdy,i to nie prawda że spłacal kredyt,ściągano go panu K. z renciny a cygan śmiał się mu w twarz.Za swoja naiwność zapłacił zdrowiem a teraz boi sie o swoje życie bo tamten mu nie daruję ....mam nadzieje ze policja nie dopuści do samosądu:(
~x 6-10-2011 13:19
cygan, kredyt? do niedawna jezdzil mercem okularnikiem, slynal z pobic za odplatnoscia, a dzisiaj histeria bo ktos nie wytrzymal i sam zadal sprawiedliwosc temu cwaniaczkowi ktory w zyciu nie splamil rak praca. gdzie byla policja, skoro mieszkancy i ci co go znaja wiedzieli o tym nierobie duzo. nalezalo sie pasozytowi.
~~~ 6-10-2011 14:26
Skaleczył śmiecia a niestety będzie musiał odpowiadać za człowieka. A tak przy okazji to, który cygan splamił swoje ręce uczciwą pracą. Na pewno nie ci z Janowic a jest ich jeszcze trochę. Polacy, którzy się z nimi zbratali żyją podobnie. Pracują i owszem ale na nocne zmiany i z uczciwością ich zajęcia nie mają nic wspólnego.
~Niggers 6-10-2011 20:54
Bania u cygana, bania ucygana hej !
~rob111 6-10-2011 21:27
czemu nikt nie zrobi porządku policja jeździ w dzień a wieczorem się boi. tego cygana to już dawno nie powinno być.jest wiele innych asów narkotyki.miśki, poniedziałki czemu ich ktoś za d...pe nie weźmie i nie zrobi porządku.
~Piipi Death 6-10-2011 21:49
Cioty ! Spalić wózek w nocy cyganowi i już na piechote frajer chodzi - wtedy kijem ryja obić, kości połamać w kominiarce i spokój na lata
~zytka 7-10-2011 22:15
teraz już bym się bała wieczorem przejść przez Janowice,wymieniona powyżej grupka faktycznie jest grozna :(
~minka 15-10-2011 22:40
wszystkie osoby wymienione i dodałabym jeszcze kilku sa niebezpieczne i groźne dla innych ale cóż dalej musimy sie z nimi męczyc ale juz wiele osób ma tego taniego gangsterstwa dosyc wiec moze zrobia porządek a może policja???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

21–latka aresztowana za narkotyki

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Karolina wśród najpiękniejszych!

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
732
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%