MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Chciał ocyganić kamerami i komórkami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 lipca 2008, 9:29
Aktualizacja: 9:33
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Kamery video „Sony” i telefony komórkowe „Nokia” o wartości 24 tysięcy złotych ujawnili strażnicy graniczni podczas kontroli bagażu pojazdu, którym podróżował obywatel Rumunii narodowości romskiej. Znaki firmowe sprzętu okazały się podrobione.

Samochód cudzoziemca został zatrzymany w okolicach Zgorzelca przez pograniczników i funkcjonariuszy służby celnej.
– W trakcie kontroli, w bagażniku samochodu strażnicy graniczni ujawnili 10 sztuk telefonów komórkowych z napisem „Nokia” oraz 9 kamer z napisem „Sony” – poinformowała kpt. Joanna Woźniak, rzeczniczka prasowa Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Ujawnione przedmioty okazały się podróbkami, które miały trafić do sprzedaży. Wartość ujawnionego towaru oszacowano na 24 000 zł.

Romowie znani są z nabierania naiwnych klientów. Często oferują do sprzedaży zabawki. Handlarz najpierw pokazuje chętnemu prawdziwą kamerę, za którą chce stosunkowo niewiele pieniędzy. Ale po transakcji zręcznie wymienia towar i oddala się. Zrobiony w konia klient dopiero po jakimś czasie orientuje się, że właśnie kupił… atrapę.

Specjaliści przestrzegają też przed kupnem sprzętu elektronicznego z bazarowych straganów. Są to najczęściej lipnej jakości podróby, na które sprzedający nie daje żadnej gwarancji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie ma rady na wandali?

Ktoś znów zastawił cały chodnik

Góry bez barier

Komentarze (6) Dodaj komentarz

piipi 2-07-2008 11:43
..moja tesciowa ma tez KOMORKE i ona jest strasznie zaladowana.~Lubie tam wchodzic i powidla jej degustowac...z wyjsciem jest juz gorzej.
~Rom 2-07-2008 14:47
"narodowości romskiej..." definicja słowa naród sie kłania kolego. trochę nauk społecznych i socjologa zapytać panie tejo. "Romowie znani są z nabierania naiwnych klientów..." skąd taka tez? Badania Pan robił? Nie ma to jak dziennikarz powielający stereotypy. Nie spotkał pan nigdy Polaka, który nabiera i chodzi od domu do domu oferując np. słowniki, które zawierają masę błędów. trafił sie panu kolejny fajny romski temat. szkoda zę nie puści pan tego komentarza ale moge sie mylić. <br><br> <i> Wywołuje mnie Pan do tablicy? Nie spotkałem takiego Polaka, który sprzedaje słowniki, natomiast spotkałem c...na, który dość nachalnie domaga się pieniędzy za nic - dzwoniąc do drzwi bez opamiętania. A narodowość romska, tak się określa społeczność Romów. Panu przydałaby się lekcja ortografii. Po kropce zdanie rozpoczynamy wielką literą. </i>
~_kolegamuzykabezbieżnicka___ 2-07-2008 14:59
Piipi ja mam sporo komórek którymi chętnie się dzielę i wcale nie są podróbami ! ;)
~dziecinada 2-07-2008 17:41
Piipi - wyjedź wreszce na kolonie i daj odetchnąć od swoich drętwych przedszkolnych komentarzy.
~Grzesio 2-07-2008 19:53
Ale mu pan tejo dogadał. Popieram ostatnio na 1-go maja mi c...n (rom jak kto woli) chciał wcisnąć lornetkę. Zaczął od 150 zł a po chwili łazenia za mna uznał ze odda mi ja za 20 zł to c...ni wciskają ludzia jakis bubel a co złego to nie oni. PS nigdy nie spotkałem Polaka który sprzedaje słowniki xDDDDDD chyba ze c...na który sprzedaje patelnie
piipi 3-07-2008 0:58
...ostatnio kupilam dla malej dziewczynki pochodzenia romskiego,taki kolorowy wiatraczek i widzialm w oczach tego biednego dziecka tyle iskierek radosci..rodosci Malego CZLOWIEKA !!.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komu przeszkadza społeczna lodówka?

Stalowe rumaki w Karpaczu

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Linia kolejowa Gryfów Śląski – Świeradów Zdrój z gotowym studium

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
657
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
5%