MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chcemy ćwiczyć

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 31 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 20:48
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
W szkołach brakuje pomieszczeń do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego.

Od tego roku szkolnego w gimnazjach zostanie wprowadzona dodatkowa, czwarta godzina wychowania fizycznego. Tymczasem zimą sale sportowe pękają w szwach. Gdzie będą ćwiczyć dzieci?

W Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze już w ubiegłym roku ćwiczyły po 4 grupy jednocześnie. – Przystosowaliśmy aulę do potrzeb prowadzenia lekcji w-f, ale to za mało – przyznaje wicedyrektor Joanna Lach.

W auli ćwiczy jedna grupa, trzy pozostałe gnieżdżą się w sali. – Moglibyśmy otworzyć mini siłownię, ale nie mamy gdzie – mówi Joanna Lach. Co będzie, gdy dojdzie jeszcze jedna godzina? – Niektóre klasy będą ćwiczyć w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu przy ul. Curie-Skłodowskiej – mówi Joanna Lach.

Problem braku miejsca do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego dotyczy nie tylko gimnazjów. W Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze są dwie sale: mała dla klas I – III oraz duża dla starszych.

Mimo tego, niektóre klasy ćwiczą w obiekcie odległego o blisko pół kilometra MOS-u. W placówce uczy się bowiem prawie 900 uczniów.

W I LO im. Stefana Żeromskiego, gdzie funkcjonuje liceum i gimnazjum, wykorzystano niemal każdy centymetr, by pomieścić młodzież. Oprócz sali, w której mogą ćwiczyć dwie grupy naraz, jedną z klas przystosowano do prowadzenia aerobiku, a na balkonie ustawiono stół do tenisa stołowego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzieci gościły u pograniczników

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Mikołaj nie zawiódł

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Uczniowie piszą listy...

Rok niespełnionych obietnic

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Ważna informacja dla klientów ECO  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
861
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%