MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chcemy ćwiczyć

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 31 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 20:48
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
W szkołach brakuje pomieszczeń do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego.

Od tego roku szkolnego w gimnazjach zostanie wprowadzona dodatkowa, czwarta godzina wychowania fizycznego. Tymczasem zimą sale sportowe pękają w szwach. Gdzie będą ćwiczyć dzieci?

W Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze już w ubiegłym roku ćwiczyły po 4 grupy jednocześnie. – Przystosowaliśmy aulę do potrzeb prowadzenia lekcji w-f, ale to za mało – przyznaje wicedyrektor Joanna Lach.

W auli ćwiczy jedna grupa, trzy pozostałe gnieżdżą się w sali. – Moglibyśmy otworzyć mini siłownię, ale nie mamy gdzie – mówi Joanna Lach. Co będzie, gdy dojdzie jeszcze jedna godzina? – Niektóre klasy będą ćwiczyć w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu przy ul. Curie-Skłodowskiej – mówi Joanna Lach.

Problem braku miejsca do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego dotyczy nie tylko gimnazjów. W Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze są dwie sale: mała dla klas I – III oraz duża dla starszych.

Mimo tego, niektóre klasy ćwiczą w obiekcie odległego o blisko pół kilometra MOS-u. W placówce uczy się bowiem prawie 900 uczniów.

W I LO im. Stefana Żeromskiego, gdzie funkcjonuje liceum i gimnazjum, wykorzystano niemal każdy centymetr, by pomieścić młodzież. Oprócz sali, w której mogą ćwiczyć dwie grupy naraz, jedną z klas przystosowano do prowadzenia aerobiku, a na balkonie ustawiono stół do tenisa stołowego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O świetlicy mogą pomarzyć?

Giną woreczki na psie odchody

Co z tym SOR–em?

Zamknięty szlak w rejonie Kopańca

Do parku narodowego z psami czy bez?

Dużo drożej za śmieci

W końcu się dogadali

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
884
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%