MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Chce rozmawiać o bezpieczeństwie. Czy tym razem się uda?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 4 grudnia 2011, 14:34
Aktualizacja: 14:35
Autor: Petr
W październiku br. Alicja Dusińska – właścicielka klubu Orient Express mieszczącego się w dawnym budynku dworca PKP w Jeleniej Górze podjęła próbę zorganizowania dyskusji nt. bezpieczeństwa w pubach i klubach w naszym mieście. Zaproszeni goście nie przyszli.

Czy tym razem się zjawią? Jutro 5 grudnia o godzinie 19.00 Alicja Dusińska będzie oczekiwała w swoim lokalu m.in. przedstawicieli władz miejskich, policji, straży miejskiej, organizatorów imprez, studentów, dziennikarzy, właścicieli innych restauracji – słowem tych wszystkich, do których po raz kolejny wysłała zaproszenia, i którzy: - Miejmy nadzieję, teraz już nie zawiodą – mówi właścicielka Orientu.

Tematami jutrzejszej rozmowy w Orient Expressie będą bezpieczeństwo w pubach i klubach, problemy ze skutecznym zapobieganiem aktom przemocy, zasady panujące w lokalach i ich ochrona, oczekiwania wobec organów ścigania co do zapewnienia bezpieczeństwa na terenie otaczającym lokal, współpraca z władzami miasta i stróżami prawa, oczekiwania uczestników imprez odnośnie organizatorów i ochroniarzy (i vice versa) itp.

– To, co dzieje się dziś w jeleniogórskich pubach i klubach przechodzi ludzkie pojęcie. Zawsze musi trafić się ktoś, kto miast dobrze się bawić przychodzi na koncert albo inną imprezę tylko po to, by zepsuć klimat innym czy zrobić coś znacznie gorszego. Ludzie, zobaczcie co stało się tydzień temu pod jednym z najpopularniejszych lokali w mieście. Tak być nie może! Wspólnie musimy znaleźć jakiś konsensus – apeluje Alicja Dusińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstają pola nadziei

Powstanie plac zabaw

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~miejscowy 4-12-2011 15:41
Brak wzorców, autorytetów z radia, telewizji i prasy zionie chamstwo, bandyctwo i nonszalancja obyczajowa. Czyli jak mawiał pewien sztucznie wykreowany klasyk: Róbta co chceta.
~pol 4-12-2011 17:22
Ale chyba był przedstawiciel straży miejskiej.
rymcycymcy 4-12-2011 18:58
...bo należy zgłosić nieprawidłowo parkujących przed knajpą ! ...obecność wszystkich służb ...gwarantowana ! ;)
~Obywatel 4-12-2011 21:48
Już chyba jest za późno by rozmawiać i trzeba podjąć radykalne działania by przeciwstawić się zdziczeniu obyczajów. Trzeba powiedzieć stanowcze NIE dla patologii degradującej społeczeństwo a nie przyglądać się biernie jak coraz niżej zaczyna być obniżana mo...lność ogółu społeczeństwa przez pojedyncze jednostki mające za cel jedynie wywieranie perwersyjnej presji na innych normalnych ludzi dla swojej materialnej czy niematerialnej chęci zysku lub zaspokojenia swojego chwilowego kaprysu.
~bezpieczny 4-12-2011 22:16
W końcu ktoś sie za to zabrał ! Tylko pytanie czy nie za późno ? Prawdę mówiąc wiekszosc młodzieży(mówie tu o wieku 18-20 lat) narzeka i ma gdzies nasze masto. Bo nie ma pubów ,klubów gdzie można fajnie, miło i bezpiecznie spędzic czas. Wolą pojechac do Wro i tam zostawic pieniądze w zamian za dobrą zabawe. Czas chyba coś zmienic bo mimo wszystko przyszłośc JG co raz to bardziej zniechęca sie do tego miasta. Nie mówię tu o nagłej zmianie i przebudowie ale na pewno bezpieczne puby ,kluby w jakiś tam sposób zachęcałyby do częstszych wypadów na miasto.
~qwertyy 5-12-2011 8:54
Przeciez to kryptoreklama. Policja na cos takiego sie nabiera?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Aktywni sąsiedzi

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Patrolowali jezioro

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
942
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%