MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Chcą obudzić energię Cieplic. Rada będzie apolityczna

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 18 marca 2011, 13:59
Aktualizacja: Niedziela, 20 marca 2011, 11:15
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczoraj w Pałacu Schaffgotschów (ZOD Politechniki Wrocławskiej) odbyło się przedwyborcze spotkanie kandydatów Stowarzyszenia Miłośników Cieplic na radnych jednostki pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice”. Dzięki wyborom, które odbędą się 20 marca, zostanie wyłoniona apolityczna rada uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry.

Do wyborów niespełna dwa dni, tymczasem jedynie SMC zorganizowało przedwyborczą debatę o przyszłości Cieplic, na którą zaprosiło media. Program wyborczy Stowarzyszenia Miłośników Cieplic zakłada m.in. polepszenie warunków dla funkcjonowania i tworzenia: żłobków, przedszkoli, świetlic dla dzieci, młodzieży oraz seniorów, poprawę zabezpieczeń przeciwpowodziowych, poprawę bezpieczeństwa, budowanie infrastruktury rekreacyjnej i rozrywkowej, rozwój turystyki, zwiększenie liczby miejsc parkingowych, a także dostosowanie przestrzeni architektonicznej Cieplic do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Cieplice, czyli dzielnica Jeleniej Góry w niedziele będzie miała swoich przedstawicieli w postaci rady jednostki pomocniczej, która jest radą społeczną, a więc nietypową. Pełni funkcję doradczą. Mam nadzieję, że taka rada zjednoczy mieszkańców Cieplic. Będziemy tymi ludźmi, którzy będą rozmawiać o sprawach Cieplic z radą główną w Jeleniej Górze. Jesteśmy jedyną taką grupą osób „Miłośników Cieplic”, która się zjednoczyła i wystawiła 15 kandydatów – powiedział Robert Futerhendler, wiceprezes SMC.

– Wierze, że Cieplice mogą być lokomotywą Jeleniej Góry, takim motorem napędzającym rozwój zarówno turystyki, jak i gospodarki. Niestety, nie będziemy mieli bezpośredniego wpływu na budżet, ale możemy walczyć o sprawy Cieplic i proponować różnego rodzaju przedsięwzięcia. Priorytetem jest kompleksowe przebadanie wód termalnych, ale również ważne są mniejsze sprawy, takie jak pomalowanie elewacji na placu Piastowskim – dodał.

Kandydaci, którzy są także członkami SMC, to: nauczycielka i ławnik Sądu Rejonowego Anna Bałkowska; architekt, organizator Karkonoskiego Festiwalu Światła Robert Futerhendler; technik chemik Alicja Szklarska; wolontariusz Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa Janusz Szklarski, informatyk, redaktor biuletynu „Cieplice” Marcin Kaflik. Jest także student i członek Zarządu Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego Grzegorz Robert; student Kamil Łabieniec, technik organizator Karkonoskiego Festiwalu Światła Zygmunt Łaskawiec, Grzegorz Leszek z Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego oraz slawistka Joanna Kozieł.

Wśród kandydatów rekomendowanych przez Stowarzyszenie „Miłośników Cieplic” znaleźli się magister inżynier, projektant budowlany Danuta Duch-Mackaniec; magister pielęgniarstwa, kierownik Zakładu Przyrodoleczniczego Beata Dyrcz; nauczyciel, instruktor terapii osób z upośledzeniem umysłowym Jerzy Bilski; architekt, projektant przestrzenny i wnętrz Bogna Skrzydlewska-Antos, nauczyciel, wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida Elwira Kozak; magister ekonomii, specjalista do spraw marketingu w Uzdrowisku Cieplice Zbigniew Muczyński.

Wybory odbędą się już w nadchodzącą niedzielę, 20 marca. Tymczasem członkowie SMC są zaniepokojeni faktem, że wbrew uchwale rady miasta, prezydent Jeleniej Góry nie zapewnił w środkach masowego przekazu informacji, które miałyby zachęcić mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu i wskazały im lokale wyborcze.

Przypomnijmy więc, że mieszkańcy będą mogli głosować na swoich faworytów w siedmiu komisjach obwodowych. Ich siedziby będą się znajdowały w tych samych miejscach, w których odbywały się listopadowe wybory samorządowe: w Pałacu Schaffgotschów (filia Politechniki Wrocławskiej na Pl. Piastowskim 27), gdzie lokal jest dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, w Niepublicznym Przedszkolu „Zaczarowany Parasol” przy ul. Fabrycznej 1a, w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. PCK 14a, w Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr 14 przy ul. Junaków 2a, w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych przy ul. Cieplicka 34, w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Cieplickiej 74 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Gimnazjalnej 2.

Obszar Cieplic, którego mieszkańcy mają uprawnienia do głosowania, jest zbliżony do IV okręgu wyborczego z wyłączeniem kilku ulic i odcinków. M.in. nie obejmuje wszystkich domów z ulicy Lubańskiej, na głosowanie nie pójdą też mieszkańcy ul. Junaków, Ceglanej, Cichej, Kowalskiej, Michejdy i Poprzecznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (71) Dodaj komentarz

~kandydatka 18-03-2011 14:13
Uważam, że wielkim nietaktem ze strony portalu Jelonka. com jest promowanie tylko wybranych kandydatów. Nie sądziłam, że portal jest tak stronniczy.
~lechu 18-03-2011 14:19
Wodę z mózgu Wam robią bajką o tym "stowarzyszeniu"...Towarzystwo wzajemnej adoracji i tyle!!!
stańczyk 18-03-2011 14:28
Brawo Miłośnicy Cieplic. Tylko Wy organizujecie coś w naszych pięknych Cieplicach. Tylko waszą pracę można zobaczyć gołym okiem. Tylko Wy dostarczacie wzruszeń. Moja babcia się popłakała jak zobaczyła Cieplice ozdobione na Festiwal Światła. Tylko Was mogłem poznać na spotkaniu wyborczym, które sami zorganizowaliście. Nie słuchajcie tych smutasów którym nic się nie chce, nawet przyjść na spotkanie. Cała Staromiejska i tak głosuje na Was. Miłośnicy Cieplic do Rady!!!
~ 18-03-2011 14:29
Coraz chętniej mam ochotę założyć stowarzyszenie o nazwie PRAWDZIWI Miłośnicy Cieplic.. Istniejące SMC to panie w kostiumikach, które tylko uśmiechają się i panowie, którzy dbają o własną działalność prowadzoną w Cieplicach. Wstyd dla Cieplic!!
stańczyk 18-03-2011 14:34
to chętniej załóż i pokaż coś fajnego. Jak za 4 lata Miłośnicy będą mieli jakąs konkurencję będzie jeszcze lepiej i ładniej w uzdrowisku. Napisali "budzimy energię Cieplic" i już budzą energię Cieplic, a do wyborów jeszcze 2 dni. Obudzili nawet takiego co się podpisać nie potrafi. Staromiejska za Miłośnikami!!!
~beka 18-03-2011 14:43
Gdzie jest SKM ?!
~ 18-03-2011 14:44
Oni wszyscy startują po to aby w przyszłości załapać się do rady miejskiej,gdzie jest kasa i układy.Jesty to w pewnym sensie robienie sobie PR.Obecna dieta radnego to 1600 pln.Jakby dieta była zerowa to do pracy w radzie miejskiej byśmy szykali chyba Zulusów ewentualnie indian brazylijskich.Tak wygląda prawda o nas
~rebeka 18-03-2011 14:52
No to startuj Ty, wyżej podpisany, zrób coś i wymyśl, albo w czynie społecznym wysprzątaj swoje podwórko. Gadać i narzekać oraz zawiścić aktywnym każdy przymuł potrafi.
~ja 18-03-2011 14:55
Portal moim zdaniem droga kandydatko promuje tylko tych, którzy się promują i zapraszają "portal" na przedwyborcze spotkanie kandydatów!!!
stańczyk 18-03-2011 14:58
A wczoraj mówili że to praca społeczna. Taka jaką wykonują działając w Miłośnikach. I radny z Cieplic to potwierdził. Jakieś głupoty mi tu opowiadasz. Ciekawe który kandydat tak Cię napuścił na ludzi ze Stowarzyszenia? No przyznaj się - kto jest taki odważny na forum, a spotkania z wyborcami zrobić nie potrafi? U nas na Staromiejskiej wszyscy chcą wybrać do rady Miłośników. Bo ich znamy, lubimy i szanujemy. Bo robią dużo dla siebie i Cieplic, zamiast wygadywać głupoty po ścianach i forach. Staromiejska za Miłośnikami!!!
~do stańczyk 18-03-2011 15:06
Pytanie. Czemu jak wrony lecą nad Staromiejską to mają głowy podniesione ku niebu?
~do stańczyk 18-03-2011 15:12
Pytanie. Czemu jak wrony lecą nad Staromiejską to mają głowy podniesione ku niebu?
~007 18-03-2011 15:13
Jak zwykle najwięcej mają do powiedzenia Ci, którzy nic nie robią. Jak wam tak pasuje te 1600 na rączkę to nic nie stoi na przeszkodzie żeby wystartować do rady Cieplic i później już z układzikami stanąć w wyborach jako kandydat na radnego. Malkontenci do roboty !
stańczyk 18-03-2011 15:20
bo zdrowy rozsądek mieszkańców Staromiejskiej je oślepia. Zgadłem? Czy może wymyślileś coś wrednego, czego oczywiście nie mogłeś powiedzieć wczoraj na spotkaniu wyborczym, ani pod czym się nie podpiszesz? Wpadnij do nas na Staromiejską, zobaczysz jak się zmienia ulica dzięki działaniom kilku osób ze Stowarzyszenia. Oni nas nie zawodzą, my też ich nie zawiedziemy. Staromiejska za Miłośnikami!!
~do stańczyk 18-03-2011 15:25
Odpowiedź. Bo nie ma na co patrzeć.
~DOPISAĆ 18-03-2011 15:27
członek Zarządu Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego Grzegorz Robert LESZEK
~dani 18-03-2011 15:38
Proszę Państwa, osoby które dostaną się do Rady będą pracować na rzecz CIEPLIC i jego Mieszkańców społecznie (bez diet i wynagrodzenia) przez CZTERY LATA. Każdy mógł się zgłosić - i ta w kostiumie i ta w fartuchu, i ten w garniturze i ten w dresach. Ale należało chcieć!
~jg75 18-03-2011 15:43
Dlatego zgłosiło się aż 51 kandydatów, bo Ciepliczanie chcą! Proszę już więcej nie wypisywać, że Cieplice wszystko zawdzięczają SMC, bo to już się robi żałosne.
~kandydatka 18-03-2011 16:02
Do jg75- szanowny internauto to nie jest tak jak piszesz, żę wszystko co dobre w Cieplicach to zasługa SMC . Myśmy się po prostu zorganizowali i wystawiliśmy naszych kandydatów. Każdy mógł to samo zrobić. Więcej życzliwości pozdrawiam. Proponuję brać przykład ze Stańczyka.
~nestor 18-03-2011 16:30
a kto to wymyślił idiotycznie biurokratyczną nazwę "jednostka pomocnicza",Istna nowomowa,
~czechu 18-03-2011 16:40
Ludzie to wszystko z zazdrości!!!!wszyscy potrafią tylko krytykować,a sami tyłka z przed tv nie ruszą żeby coś zrobić,a jak ktoś się w coś zaangażuje to już na niego "plują", bo jak to możliwe ze nic z tego nie mają,pewnie mają tylko udają.A WŁAŚNIE ŻE NIE MAJĄ!!!po prostu niektórym się chce coś robić z myślą o innych,a nie siedzieć i czekać na śmierć.
~ 18-03-2011 16:47
Jeśli niepolityczna to zapewne chodzi im po łbach jakiś układ mafijno-biznesowy. Mieszkańcy powinni ich przegonić bo to jeszcze większe bagno od polityki.
~do ~ 18-03-2011 18:41
bagno to masz w głowie człowieku
~maciek77 18-03-2011 19:02
ten stańczyk musi być jakiś nawiedzony. No wiem że na festiwalu dziękowali milośnikom cieplic, nawet po nazwisku ich wymieniali, wigilia z gorącym barszczykiem też robi wrażenie, ale co niby jest takiego fajnego na staromiejskiej? Stańczyk -powiesz co tam takiego milośnicy zrobili? Może na sowińskiego też by coś zrobili jak tacy dobrzy są.
~58-560.info 18-03-2011 19:20
Wybory to tylko taka gra, warto postawic chociaz na jedna cyfre od 1 do 51 jednak nie wiecej niz 15 liczb.. Ja mam swoje numery w : 1,7,8,12,17,18,19,20,21,24,25,28,31,38,44. Disiaj totek, potem wyniki 20-03-2010 http://58-560.info/2.html
~58-560.info 18-03-2011 19:34
Chybil trafil, losowanie w dniu 19.03.2011. Numery 18,25,35,42,46,49 Kobyłecki Mirosław Grzegorz - nr 18 Linkiewicz Krzysztof Andrzej - nr 25 Owczarek Jan - nr 35 Skrzydlewska-Antos Bogna Alina - nr 42 Szklarski Janusz Zdzisław - nr 46 van de Ven Danuta Maria - nr 49 http://58-560.info/2.html Jak wygram to zrezygnuje z mandatu, w koncu to tylko gra.
~do maciek77 18-03-2011 19:37
Masz rację!!! A może by coś zrobili na Cieplickiej w stronę oś. Orlego? Albo Zjednoczenia Narodowego... Dbają tylko o placyk piastowski - czyli tam, gdzie prowadzą swoje hotele, restauracje i gabinety. Śmieszne.
~ 18-03-2011 19:48
Popieram. Cieplice to nie tylko Plac Piastowski. A XX Lecia? Stare "Fapowskie"? Oś.Orle? Giełda? Czy tam nie ma już nic do zrobienia? Czy na każdą dzielnicę trzeba założyć stowarzyszenie sympatyków, żeby chcieli działać dla ogółu, a nie we własnym interesie?
~tylko ja 18-03-2011 20:14
Dobrze mówicie... Głosujcie na SMC. Nie trzeba będzie jeździc do Egiptu, Bahrajnu,USA, Włoch, Francji,Angli, Dominikany, Chorwacji.... Bo wszystko co tam najlepsze, będzie tu, na miejscu, w Cieplicach!!! ( taka mała prośba z mojej strony--- zmiencie jescze tylko o pare stopni na plus roczną temperature, bo jednak troche zimno - z góry dziekuje!)
stańczyk 18-03-2011 20:31
No ładnie! Na Staromiejskiej jak to na Staromiejskiej - hoteli żadnych, gabinetów żadnych, jedna szkoła - muzyczna, za to starych walących się chałup od groma. I kto sprząta przy tych chałupach? No miłośnicy. Kto stroi okna na święta - Jankes z żoną - miłośnicy. Kto narobił rabanu o odsyfienie rzeki, też miłośnicy. Teraz zaczynają awanturę o obudowanie śmietników, bo też syf straszny jest. A zresztą, trzeba było być wczoraj na zebraniu i mówić czego potrzeba. Inni byli, mówili i jak znam miłosników, będą mieli zrobione. Staromiejska za Miłośnikami.
~pytanie dnia 18-03-2011 21:03
Gdzie jest Wspólne Miasto? na kogo ma głosować elektorat Pana Roberta? Czy komuś zależy na takich głosach?
~58-560.info 18-03-2011 21:45
Zainteresowanie po byku, pewnie taka sama liczba wyborców ? To miasto jest chore ? Samozagłada.
~jeicam 18-03-2011 22:02
stańczyki i te inne macie przykład tego kurdupla zawilca nawet nie uraczył jakoś wesprzec tych wyborów zachęcić do udziału tylko wysłął jakiegoś zastępce pionka który wygłaszał hymn pochwalny na swoja cześć przytym kiwając sie jakby bul pijany prezydent jak były zbierane podpisy pod petycją o utworzenie rady w roku 2006 nie chciał podpisac tej petycji mam kopie i na zdjeciach jak sie opedza jak od jakiejs choroby dlatego twi ona nic nie zdziała a staromiejska nie idzie bedą tylko 2 głosy tych go do rady chcasie dostacerdze ze nie ta rada inie ten prezydent
~ 18-03-2011 22:05
a ja bede glosowac na Alicje KOPACZ TO JEST KANDYDATKA
~s. 18-03-2011 23:21
Dlaczego w/w ulice wyłączono z głosowania ?
~do stańczyk 18-03-2011 23:32
jak juz Ci tak sprzataja na tych Cieplicach, to dawaj ich, albo przyjdz sam na Cieplicką lub Zjednoczenia. Cieplicki stańczyk... K*******wa, ujawnij sie, bo te Twoje wypowiedzi tylko pograzaja te Twoje SMC!
~Danka 19-03-2011 1:35
PO nie znalazło f...rów do pracy za darmo, bo Papaj pisze na blogu, że nie maja swoich kandydatów i popierają tych "apolitycznych" :) W Radzie Szpitala po zwycięstwie PO też siedzieli PiS-owcy, bo PO nie miało chętnych do pracy bez wynagrodzenia... Wybierzmy w niedzielę społeczników!
~! 19-03-2011 2:55
tylko nie 12 to szatańska liczba:2=6.Ale się bidulek uwija przy hoteliku.W Karpaczu nie pofika to tutejszym mąci w głowie.
~wyborca 19-03-2011 9:14
Warto zainteresować się całą listą kandydatów- z PO jest ich 4.
~rege 19-03-2011 9:38
Znam dobrze tą całą bandkę. Ścieme walą dla własnych korzyści. Ludzie kto wkręcił do Uzdrowiska np. Muczyńskiego? Pewnie jakas dobra ciocia. Przecież ong nawet głosu nie umie zabrać-)
~ 19-03-2011 10:20
A d;aczego Stańczyk piszesz ze Staromiejska za miłośnikami? ja też tam mieszkam i nie mam zamiaru na nich głosować , więc mów za siebie
~kandydatka 19-03-2011 10:59
Wierze w Was Ciepliczanie! :))
~fajnarosa 19-03-2011 11:00
stańczyk jest od nas, ze staromiejskiej, kilku miłośników też. A żadnego rege nie znam, żadnego ~ też. Pewnie jakiś nawiedzony sieje zamęt. A stańczyk mówi prawdę.
~Zdegustowana 19-03-2011 11:57
TMC tak działa żeby tylko zrobić coś koło siebie Nie było głosno na osiedlu FAMPA że jest zebranie przedwyborcze .Nikogo nie znam a mam głosować W ogóle Oś .FAMPA to koniec swiata a dużo tu mieszka.Po XX-lecia przejść nie można bez połamania nóg -takie chodniki.zero infrastruktury,oś .kultury,nigdzie miejsc parkingowych choć wszędzie wiele miejsca by takie utworzyć.Ludzie zakompleksieni tylko hodować psiska umieją i koty a te śmierdzą brudzą pety papierosowe odpadki z kuchni ludzie wyrzucają za balkony -nie do kosza.Spóldzielnia co robi?-milczy-zero inicjatywy.Czy nam pomoże KMC???? Dobrze by było Ale czy bedą mieć odpow.instrum.na takich ludzi????Przyjdzie ktos to zobaczyć?
~ 19-03-2011 12:05
al niech nie pisze za wszystkich mieszkańców Staromiejskiej , ja sobie nie życzę
~ 19-03-2011 12:13
Czy Stańczyk zna wszystkich ze Staromiejskiej? ja go nie znam , więc niech wypowiada się za mnie , ja mam swoje zdanie i mam prawo decydować.
~august 19-03-2011 12:33
Strasznie mnie denerwują MEDIA które donoszą że WCZORAJ odbyło się...to lub owo..... A czemu nie ma jutro odbędzie się? czy za kilka dni odbędzie się...?..Sami sobie zjedzcie takie wiadomości jak musztardę po obiedzie.Chyba od tego jesteście by nas wcześniej powiadamiać .No nie!!!Tak jest chyba od zawsze.ODBYŁO sie to ...tamto ....owo.Tak to można pisać o sprawach gdzie ludzie nie wszyscy mają wstęp np zebr.Rady Miejskiej a nie zebr.przedwyb Dzielnicy.
~brudasy 19-03-2011 13:26
Dla mnie Stowarzyszenie Miłośników Cieplic nie jest wiarygodne. Nawiedzone towarzystwo bez realnego wpływu na mieszkańców Cieplic. Nie interesuje ich brud na ścianach właścicieli posesji. Te bohomazy na budynkach przy placu Piastowskim już dawno powinny były pobudzić reakcję członków owego stowarzyszenia. Jest to prognoza na przyszłość: członkowie Stowarzyszenia są miłośnikami brudasów a nie Cieplic
jankes 19-03-2011 13:35
W gazetce Stow.Milośnicy Cieplic ,wyborcy zostali powiadomieni o spotkaniu z kandytami w gmachu Politechniki.Zostaly powiadomione również media i niektore znalazly czas i sposob na przybycie. Wedlug p.Jerzego Lenarta,miasto mialo zadbać o naglośnienie tego wydarzenia w lokalnych środkach przekazu. Kandydaci spoza SMC wybrali inną formę prezentacji.Były wozy propagandowe z naglośnieniem,plakaty i ulotki. Kto miał nieco inicjatywy ,ten napewno wie dostatecznie dużo, na temat wyborow i wybieranych.Oczywiście najlepiej psioczyć na wszystkich i wszystko.Kiedyś znaliśmy się wszyscy,czy coś się zmienilo?Glosujmy tylko na tych ,których znamy,ktorym ufamy. Do zobaczenia się z Państwem w niedzielę. Janusz Szklarski 46
jankes 19-03-2011 14:02
Do ,,brudasa"z 13.26 Dobry,anonimowy człowieku, o niewiadomej płci !! Czy uważasz,że SMC to grupa malarzy??Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana.Budynki na Pl.Piastowskim są w części wlasnością prywatną,w części ZGL-u i w części wspólnot mieszkaniowych. Oczywiście ,jako czlowiek dbający o wygląd miasta,pierwszy zglaszam się do spolecznej pracy,mam nadzieję przy Twojej ,czynnej pomocy.Albo nie:: ja będę robił za malarza ,a Ty poprostu kup farbę. OK ? 150 litrow, proszę. Drabinkę mam swoją.Do zobaczenia! Dzwoń jak już będziesz miał(a) farbę i...do roboty!! A może prościej wyłapać tych niedojdów-graficiarzy ..i tu następne zlecenie::Pożyczę od wnusia odznakę Kojaka i pojmam zloczyńców....Oj,oj trochę logiki,jeśli można..
~j.g.58 19-03-2011 15:28
Oj,jeszcze ich nie wybrali,a już jesen przez drugiego prowadzą kampanię -a prawda jest taka że wszyscy pchają się do władzy,niby bez wynagrodzenia,niby bez diet,a potem jak ich wybiorą to będą się dopominali że niby im się należy!!! Ludzie przeczytajcie dokładnie te wszystkie komentarze i sami stwierdzicie jakie już wypisują bzdury,jak nawzajem się krytykują,jak im zależy na tej władzy! A kto to jest ten cały STAŃCZYK i ta cała KANDYDATKA ?że tak się udzielają na tej Jelonce....?
~maciek77 19-03-2011 15:37
a kto to jest ta j.g 58? to 58 to rocznik, wiek czy kaliber?
~j.g 58 19-03-2011 15:41
Trzy w jednym (przepraszam wkradł się błąd) jeden,a nie jesen - przepraszam
~maciek77 19-03-2011 16:03
czyli przyganiał kocioł garnkowi, sam nie potrafisz sie przedstawic a do innych sie czepiasz.
~j.g 58 19-03-2011 17:08
do maciek77 - zastanów się chłopie co piszesz - do nikogo się nie przyczepiam tylko piszę prawdę, a prawda zawsze w oczy kole,no nie?,a jaki ty masz w tym interes?
~maciek77 19-03-2011 17:18
mój interes, moja sprawa, ja ci w gary nie zaglądam, nie gadam zeby kazdy sie przedstawial, nie wołam ze kazdy to mason albo cyklista. zarzucasz ludziom jakies bzdety, to sam bądź wporzo, jak jestes taki świety.
~socjalista 19-03-2011 17:18
Tak !Trzeba zagłosować na swoich ,jak to mawiali "nasa straz,nase chłopy"żadnych pis,liberałów ,itp mochery,tylko wypróbowani społecznicy.W SMC jest za dużo karierowiczów .Starsi obywatele już coś takiego przeżywali w latach 60tych....Z pustego to Salomon nie naleje.Do jutra.A w poniedziałek szara rzeczywistość.
~abc 19-03-2011 17:46
POgonić kandydatów z PO - to nieudacznicy jakich mało. Kariera im w głowie i zbezpieczenie własnych 4 liter :( W swoich reklamówkach głównie kłamstwa i "cuda jak na patyku, to taki standrd w PO. Tak zadbają o Cieplice jak o swój lokal w Jeleniej Górze zabity deskami, obskórny, PO prostu ruina jaka to całe PełO.
~jeicam 19-03-2011 19:18
w dobrze gadacie poniedziałek godzina 12 w południe pobutka z ręka w nocniku jak zobaczycie kto przeszedł a potem wtorek w stowarzyszeniu znóew siądą na jednej kanapie tylko gdzie bo chyba nie w gasparze bo jal sprzedawca futer przejdzie to żona wywali to całe towarzystwo papa do poniedziałku
~GAL ANonim 19-03-2011 19:24
Czytam te wypowiedzi i az cisną się na usta słowa.... nie będę przytaczać, bo poziom tych rozmów tak niski, że aż wstyd, że nazywamy się ciepliczanami. Co by nie zrobić i jakiby pomysł na rozwój Cieplic nie wymyśleć, zawsze będzie pod górę. Szkoda, bo rozwój Cieplic jest nieunikniony i zbliża się milowymi krokami. Jeśli tego MALKONTENCI nie widzicie, to czas do okulisty! Jestem z Cieplic i pójde na wybory, bo wierzę, że Cieplice to szansa dla nas wszystkich. Miłośnicy Cieplic....głowa do góry! Jutro będzie lepiej! Pozdrawiam
~............ 19-03-2011 19:37
Szkoda, że wśród miłośników Cieplic niewiele Ciepliczan... To osoby prowadzące działalność gospodarczą w tej dzielnicy, dlatego tutaj kandydują. Chcą zabezpieczenia własnych interesów, a nie dobra mieszkańców. Dbają o środek Cieplic czyli plac Piastowski, a nie w głowie im inne ulice, bo nie mają żadnego interesu, aby o nie dbać. Będą dbać o plac Piastowski, bo tam mają sklepiki lub hotele i chodzi im o to, aby tam mieć klientów, a o resztę niech się martwią ci, co tam mieszkają. Wybierajmy CIEPLICZAN, MIESZKAŃCÓW CIEPLIC, a nie właścicieli hoteli, którzy mieszkają w innych miastach. Niech działają tam, gdzie sami mieszkają, a niech nie uszczęśliwiają Ciepliczan na siłę.
stańczyk 19-03-2011 20:14
tak sobie patrzę na ich biuletyn i widzę: Bałkowska, Cieplicznka, żadnego interesu w Cieplicach, Futerhendler - hotel Caspar, jedyne miejsce gdzie ciągle coś się dzieje w Cieplicach, Szklarscy, Ciepliczanie- żadnego interesu w Cieplicach, Kaflik, Ciepliczanin, robi gazetę o Cieplicach, Leszek i Łabieniec, dwóch studentów, Ciepliczan, żadnego interesu w Cieplicach, Łaskawiec, Ciepliczanin, żadnego interesu w Cieplicach, Kozieł, Ciepliczanka, żadnego interesu w Cieplicach, Duch-Mackaniec, Ciepliczanka, żadnego interesu w Cieplicach, Dyrcz, Ciepliczanka, pielęgniarka......, Bilski, Ciepliczanin, od niepełnosprawnych....., Skrzydlewska-Antos, Ciepliczanka, ściągnęła 800 miejsc pracy do Jeleniej, Kozak, Ciepliczanka, dyrektorka ogólniaka, Muczyński, Ciepliczanin, lider Leniwca, też na biznesmena nie wygląda..... takie są fakty, takich ludzi wystawili Miłośnicy do Rady. I dlatego Staromiejska głosuje na Miłośników. Jutro od rana. Miłośnicy do Rady!!! Zmie
~zorientowany 19-03-2011 20:57
Hahahaha "Żadnego interesu w Cieplicach" ;))) A okna, reklamy, zabiegi w uzdrowisku ;))) Stańczyk - śmieszny jesteś :))
~Rebeka 19-03-2011 22:20
czytając te jadowite głupoty myślę, że niektórzy powinni wyjechać do kraju, gdzie panuje dyktatura. Nikogo nie musieliby wybierać.
~do stańczyk 19-03-2011 23:02
wymienianie kandydata z imienia i nazwiska (godz. 20.14) podczas panującej ciszy wyborczej to mało szczęśliwy pomysł. Jak widać kandydatów SMC standardy nie obowiązują. Z grzeczności nie wymienię ich z nazwiska. Jeden kładzie rano w sobotę ulotki przy bankomacie bzwbk w Cieplicach, drugi robi kółka wokół społem "piątka" na XX lecia. Gdyby była możliwość wjechałby do sklepu. Proponuję zacząć obydwu Panom zacząć używać słów na S tj. samokontrola, samokrytyka itp. Jacy kandydaci, taka polityka... Przykre. Całej reszcie życzę powodzenia.
~iras 19-03-2011 23:04
Nadzieje sobie robilem ze pojde glosowac ale naprawde nie wiem na kogo,zero informacji-pojde na piwo mam to gdzies!Pozdrawiam Ciepliczan.
stańczyk 20-03-2011 0:00
cisza wyborcza zacznie sie za minutę. regulaminy trzeba czytać ze zrozumieniem.
~do stańczyk 20-03-2011 9:03
No właśnie ze zrozumieniem Pan/Pani Stańczyk. Par. 22 pkt. 2 statutu cytuje"w dniu głosowania oraz w dniu poprzedzającym głosowanie prowadzenie agitacji na rzecz kandydatów jest zabronione". Jak wybory mamy w niedziele to dniem poprzedzającym jest sobota, tak? czy może SMC ma inne kalendarium..
~............ 20-03-2011 10:14
Do Pana Stańczyk - Dziękuję za wymienienie z nazwiska i imienia tych ludzi. Jeśli są Ciepliczanami, to trzeba na nich głosować. :-) Oprócz tych, co nie są Ciepliczanami.
~............ 20-03-2011 10:39
Ale, ale, a jeden z tych dwóch studentów, nie jest przypadkiem spokrewniony z właścicielem firmy od okien na "A"? To nie INTERES?
~ 20-03-2011 15:28
Z pewnością jest przepis jak mniemam który pozwala Drewniakowi postawić autko z banerem tuz pod lokalem wyborczym....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Trio Vocalis operetkowo w Parku Zdrojowym

Nowy radny w Kowarach

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
410
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%