MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chcą leczyć medycynę

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 28 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:36
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Szpitale będą łączone, a nikt z personelu nie zostanie zwolniony.

Aż 1300 łóżek w dolnośląskich szpitalach podlegających urzędowi marszałkowskiemu jest niewykorzystanych. Dług placówek ciągle rośnie. Wczoraj zaprezentowano program, który ma uzdrowić tę sytuację

Ten program jest tylko po to, by zlikwidować szpital im. Babińskiego we Wrocławiu. Trudno mi uwierzyć w zapewnienia, że nikt z personelu medycznego nie zostanie zwolniony – ocenia Elżbieta Garwacka-Czachor, przewodnicząca Dolnośląskiej Izby Pielęgniarek i Położnych.
– Zaproponowano nam zmiany bez konkretnego uzasadnienia. Ten program nic nie mówi o szpitalach powiatowych, akademickich, bra-nżowych, a to 50 procent placówek medycznych w województwie. Ale mam nadzieję, że to będzie dobry materiał roboczy – dopowiada Andrzej Wojnar, przewodniczący Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.
Zadłużenie służby zdrowia w naszym województwie wynosi około 2 mld zł, z czego na szpitale podlegające marszałkowi przypada 745 mln zł.
– Przyczyny tego stanu? Wykorzystanie łóżek w szpitalach jest na poziomie 60-70 procent. Sale operacyjne, sprzęt medyczny (np. tomografy) nie są w pełni wykorzystane. Niektóre budynki stoją puste – diagnozuje Paweł Wróblewski, marszałek województwa.
W przygotowanym programie najwięcej zmian dotyczy Wrocławia. Prawdopodobnie ze szpitala im. Babińskiego wszystkie oddziały zostaną przeniesione do innych placówek.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jest szansa na miliony

Nowa rada ds. osób niepełnosprawnych

Trwa nabór wniosków!  

Pożar auta przy rondzie  

Będzie bezpieczniej

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Maszerowali dla WTZ

Cenny dar dla niedowidzących

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
404
Tak
80%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%