MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Charytatywny występ Bella Mafii

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 29 stycznia 2019, 7:12
Aktualizacja: 15:09
Autor: WAC
Fot. użyczone
Klub Rotary Jelenia Góra – Cieplice organizuje 31 stycznia o godzinie 18.00 w sali widowiskowej JCK w Jeleniej Górze występ charytatywny „Z miłości do chorych dzieci, Kabaretu Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Bella Mafia”. Zebrane środki mają być przeznaczone na rehabilitację i wspomaganie leczenia ciężko chorych dzieci z regionu – podopiecznych domowego Hospicjum dla dzieci we Wrocławiu

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2007 roku. Opiekuje się obecnie 60 dziećmi, w tym kilkorgiem z naszego regionu - w ich własnych domach, na całym Dolnym Śląsku. Dzięki temu rodzina razem z małym chorym jest u siebie.

Do dyspozycji rodzin są pracownicy medyczni, niemedyczni i wolontariusze. To oni dbają o jak najwyższą jakość życia dziecka, a przede wszystkim, by nie towarzyszył mu ból. Walczą też ze strachem, przywołują radość i uśmiech, celebrują radość z najmniejszych rzeczy. Troską otaczani są także najbliżsi chorującego.

Od bieżącego roku działa pierwszy w Polsce innowacyjny projekt „Opieka na wytchnienie dla rodzica". W ramach tego projektu rodzic, niezależnie gdzie mieszka, ma możliwość skorzystania z 20 godzin miesięcznie odpoczynku na własne potrzeby. Podczas nieobecności rodzica opiekę nad chorym dzieckiem przejmuje wykwalifikowany personel pielęgniarsko-opiekuńczy.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
1
11%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bulwar Cieplicki otwarty!

Działalność kupiecka, rzemieślnicza i miejska  

Groźnie na szlakach

Wreszcie dobra droga

Wypadek przy baniakach  

Księżna Daisy von Pless o sobie samej

Młodzież ZSRA o jakości powietrza  

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
306
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%