MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Charytatywny maraton zumby dla Jakuba

Wiadomości: Kowary
Niedziela, 27 listopada 2016, 9:27
Aktualizacja: 9:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Organizator
Już w najbliższy piątek (2.12) miłośnicy aktywnego trybu życia będą mieli okazję do połączenia przyjemnego z pożytecznym. W Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach odbędzie się charytatywny maraton zumby, z którego dochód będzie przeznaczony dla 7–letniego mieszkańca Kowar – Jakuba Andrzejewskiego.

- Nasz mały przyjaciel ma 7 lat, u którego zdiagnozowano autyzm. Pomimo choroby jest to przesympatyczny chłopiec. Chodzi do przedszkola Kraina Smyka w Cieplicach, gdzie ma kontakt z rówieśnikami. Jakub jest niesamowicie inteligentnym chłopcem, interesuje się wieloma rzeczami, np. uwielbia motoryzację, Star Warsy oraz ma wiele ulubionych bajek. Zna język angielski, niemiecki i trochę czeski. Ma dar szybkiego zapamiętywania tekstów różnych piosenek – powiedziała Agnieszka Lis-Rębas, instruktorka zumby.

Pomimo wielu zalet, ma też problemy z koncentracją, nie lubi pisać ani rysować. Niestety koszty rehabilitacji i diety przy tego typu chorobie przerastają dochody kochających i dbających o niego rodziców. Stąd też pomysł, aby zorganizować maraton pełen energii i zabawy, a tym samym stworzyć okazję do zbiórki pieniędzy i pomoc rodzicom, aby Jakub mógł dalej korzystać z rehabilitacji i terapii oraz aby mógł poszerzać horyzonty - dodaje organizatorka maratonu.

Cegiełka za uczestnictwo w maratonie to koszt 20 zł. Na uczestników czeka wiele atrakcji oraz nagrody. Impreza odbędzie się w piątek (2.11) o godz. 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach, przy ul. Szkolnej 2.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Energetyczny prolog!

Nie trzeba się bać defibrylatora

Chcą odwołania przewodniczącej

Wyniki głosowania w jeleniogórskim BO  

Spór o edukację seksualną

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Brama do parku nadal zamknięta  

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
741
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%