MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Charytatywny koncert dla Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 kwietnia 2017, 9:52
Aktualizacja: Niedziela, 2 kwietnia 2017, 8:26
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (31.03) w Zdrojowym Teatrze Animacji odbył się V Charytatywny Koncert, który ma na celu prezentowanie uzdolnionej młodzieży popularnego „Norwida” oraz zbiórkę środków na stypednia i wyposażenie sal. Impreza pod hasłem „Smuteczek” zgromadziła w sali teatru władze miasta, rodziców i przyjaciół szkoły.

Był to już piąty koncert charytatywny Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Jeleniej Górze, który swoje początki ma po uroczystościach 65-lecie szkoły. - Wtedy, gdy zobaczyliśmy jak wiele talentów kryje się w uczniach Norwida, jaki potencjał w nich drzemie postanowiliśmy, że nie możemy go zmarnować i co roku urządzamy ogromne koncerty – powiedziała Iwona Kumek, dyrektor II LO.

Celem imprezy jest zarówno promocja szkoły, utalentowanych uczniów, jak i zbiórka środków na stypendia dla najlepszych uczniów oraz doposażanie pracowni. Podczas koncertu w ZTA pieniądze zbierano dzięki biletom – cegiełkom oraz z licytacji tak przedmiotów jak obrazy, karnety, plakat z autografem Mai Włoszczowskiej czy piłka ręczna z autografami ekstraklasowego KPR-u Jelenia Góra.

Młodzi artyści przyznają, że przed występami zawsze jest stres, ale było wspaniale. - Stres jest zawsze, szczególnie przed taką publicznością - wyznała Aleksandra Czekańska, uczennica II LO. - Włożyliśmy w przygotowania całe serce - dodała, dziękując Ryszardowi Grzywaczowi i Justynowi Bilskiemu za ogromną pomoc. - W Norwidzie każdy chce w czymś uczestniczyć, włączyć się w pomoc i działać w tej szkole. Bez względu na to, czy to pierwsza, druga czy trzecia klasa - wszyscy współpracujemy i dzięki temu jest bardzo fajna atmosfera w szkole - powiedziała Ola Czekańska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Wędrówka Szlakiem Siedmiu Wzgórz

Bulwar nad Kamienną już otwarty  

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Guja2 1-04-2017 12:07
Fajna otoczka, świetnie wyglądające na zewnątrz Liceum promujące się na każdym kroku za wszelką cenę, tylko jaka szkoda że to tylko pozory oj szkoda :)
~Agi 1-04-2017 13:10
Pan Justyn to najcudowniejszy człowiek w całym gronie pedagogicznym!!!!!!! Każdego wysłucha usiądzie na korytarzu na podłodze pod klasą i dyskutuje z młodzieźą poprostu SUPER FACET😊
Sandra Šimko 1-04-2017 15:43
Maja taka chyba trochę zgapka od was c'nie?
Maja Koczubaj 1-04-2017 21:08
Nie, Oni maja swoje, my mamy swoje, wszystko git;)
~ping-pong 1-04-2017 16:16
niebrzydkie dziewczyny, ale każda ma uda jak ateńskie kolumny... co z tą młodzieżą?
~januszek 1-04-2017 16:53
Występy młodzieży wspaniałe.Z chęcią ,od wielu lat uczestniczymy w imprezach chętnie wspierając groszem. Ohydnym wydają się jedynie komentarze polityczne.Nie powinny mieć miejsca. Połowa ,lub najmniej 30% uczniów otrzymuje od państwa 500+,a więc układanie domków z kart z logo TV rządowych i ich burzenie na pewno było przegięciem .Nie można kąsać ręki ,która karmi,powinniśmy to rozumieć. Może dzieciaki tego nie zrozumiały ,ale pani dyrektor,do której mam wielki szacunek,powinna . Nie powinna puszczać wodzy niespełnionym ,ukrytym pożal się Boże,politykom.
~januszek, januszek 1-04-2017 19:44
To, że Państwo teoretycznie coś daje to nie znaczy, że należy być ślepym i potulnym... Naprawdę tak uważasz odnośnie tego (cytuje) co poniżej? "Nie można kąsać ręki ,która karmi,powinniśmy to rozumieć" Skąd Ty się wziąłeś? Państwo Cię zniewoli, ale będziesz zadowolony, bo zrobi Ci okład z PLN?
~123 1-04-2017 21:27
Januszem Jakieś Ty się zdecyduj czy Ty jesteś z Pisu ale żona w Po coś chyba nie tak A swoją drogą to już nie można mieć poglądów
~Jan Antoni Owca 1-04-2017 22:43
Drogi januszku a może właśnie dzieciaki to doskonale zrozumiały, są już dosyć duże i widzą świat tak jak widzą. Po twoim wpisie widać ze jesteś przynajmniej sympatykiem opcji rządzącej, ale ohydne i to podwójne jest stwierdzenie: "nie można kąsać ręki, która karmi". Młodzi powinni mieć prawo do buntu. Może warto przypomnieć sobie słowa Marszałka Piłsudskiego: "Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość"? Kłaniam i życzę udanej tak na 500+ nocy
~Xyz 2-04-2017 8:44
Norwid nie wyglada świetnie tylko z zewnątrz, nie jest to żadna otoczka. Jest to naprawdę cudowna szkoła. Mówię to jako uczennica trzeciej klasy, pozdrawiam :)
~KrulKebsuw 2-04-2017 13:48
Mi tam się te uda podobają
~januszek 2-04-2017 21:57
Do: Jana Antoniego Nie przypuszczam by scenariusz akademii utworzyły uczniowie To dzieło panów prowadzących i z nimi dyskutować nie zamierzam . Rząd tego ,,teoretycznego'' państwa został wybrany przez Polaków i wdrażanie młodym zasad ,,nie bo nie'' uważam za niemoralne.Dobrze,że nie propagowano TVNiemieckiej,skąd dowiedziałyby się ,że 1000 zlociszy dostawał już każdy, raz, przy urodzeniu i to na całe życie. ,,nie można kąsać reki ,która karmi" można odnieść również do innej ręki,obecnie nie rządowej.. Również życzę spokojnej nocy i snów, w których nie pojawi się urzędnik potrafiący nas wywłaszczyć, lub przelewając pieniądze na nasze przyszłe emerytury, z NFZ do ZUSu zgubi jakieś 19 miliardów ,ani inny sędzia złodziej np. ten z Krakowa
~januszek, januszek 2-04-2017 22:21
nie odwracaj (obracaj) Polski ogonem :)
~Do Janusza 2-04-2017 23:36
Jeśli myśli Pan, że my nie mieliśmy żadnego wpływu na scenariusz to grubo się Pan myli. Zawsze jest on dziełem wspólnym i zapewniam Pana, że nasze działania były w pełni zamierzone. Pan może wyrażać swoje poglądy tu, na forum, to dlaczego my nie możemy na scenie? Czyżbyśmy powrócili do czasów, w których dezaprobata dla obecnego rządu była powodem do wysiedlenia lub kary śmierci? Żyjemy w XXI wieku i nie musimy się godzić na wszystko, co jest ustalane "na górze" - mamy prawo do głosu. Czy musimy godzić się na niewyedukowany rząd, z dyktatorem na czele i marionetkami pod sobą? Tak wspaniale przedstawiony przez Pana projekt 500+ byłby naprawdę świetną inicjatywą, gdyby nie powiększał, i tak już ogromnej dziury budżetowej z której tłumaczyć się będzie musiał następca partii rządzącej.
~j 5-04-2017 15:25
Raz jesteś pan nauczycielem ,raz uczniem..., Dyskusja z wami to jak kopanie się z koniem .
~ 7-04-2017 19:13
Piękna inicjatywa nauczycieli i ucznów. Super koncert, fajnie, że im się chce. Realizują się w cudowny sposób, sprawiając sobie i innym tyle radości.
~Absolwentka 10-04-2017 19:46
Najlepsza szkoła w Jeleniej Gorze :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mają w nosie pieszych

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Bulwar Cieplicki otwarty!

Posłużą turystom

Pożegnali Słońce

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
385
Tak
62%
Nie
35%
Nie wiem
3%