MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Charytatywny Bieg dla Weroniki i Wiktorii

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Wtorek, 27 marca 2018, 1:23
Aktualizacja: 1:25
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Pokonaj siedem kilometrów podczas ostatnich zawodów na śniegu w Jakuszycach i pomóż Weronice i Wiktorii Szynal z Sosnówki! Te niepełnosprawne bliźniaczki wymagają kosztownej rehabilitacji. Bieg odbędzie się w Wielką Sobotę – 31 marca. Zaprasza na niego Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Dziewczynki urodziły się jako wcześniaczki w 28. tygodniu ciąży. Ich rodziny nie stać na kosztowną rehabilitację. Biegacze postanowili im pomóc. Dystans biegu wynosi tylko 7 kilometrów, a trasa jest bardzo łatwa - wiedzie po Dolnym i Górnym Dukcie. Każdy da radę! Start i meta na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie - ostatni raz tutaj przed budową nowoczesnego ośrodka sportowego, który zmieni to miejsce.

- O godz. 11.00 start biegaczy na nartach, a o godz. 11.10 biegaczy bez nart oraz piechurów z kijkami i bez. Można też pobiec z psem. W tych zawodach liczy się szlachetny cel i dobra zabawa. Wyników oficjalnych, nagród dla najszybszych, ani elektronicznego pomiaru czasu nie będzie. Najważniejsza jest chęć pomocy. Liczy się każdy gest! - mówi dyrektor Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz.

Będą za to liczne atrakcje: loteria fantowa, słodka akcja z pysznymi wypiekami, kiermasz świąteczny, na który wiele niespodzianek szykują dzieci ze Szkoły Społecznej STO w Jeleniej Górze-Sobieszowie i podopieczni Domu Seniora Grześ w Karpaczu.

Weronika i Wiktoria zaśpiewają! Są bardzo uzdolnione muzycznie, pierwsza z nich ukończyła szkołę muzyczną, gra m.in. na skrzypcach, pianinie i gitarze. Podczas koncertu charytatywnego "Zaczarowane Święta", Weronika śpiewała z Moniką Kuszyńską, a Wiktoria z Katarzyną Skrzynecką. 31 marca dziewczynki wykonają m. in. "Dni, których nie znamy" Marka Grechuty, "Tęczę" Sylwii Grzeszczak, "Białą armię" Bajmu i "Hallelujah" Leonerda Cohena.

Wszyscy zawodnicy na mecie zostaną poczęstowani przepyszną zupą hiszpańską w wersji mięsnej i wegetariańskiej, przygotowaną specjalnie na tę okazję przez piechowicką restaurację "Odnova". Na mecie otrzymają wyjątkowy medal z kształcie wielkanocnego jaja. Za metą będą mogli skorzystać z usług fizjoterapeuty Marcina Urama i jego współpracowniczki. Dochód, jaki wypracują specjaliści od fizjoterapii, zostanie przeznaczony dla dziewczynek.

Zapisy prowadzone są na portalu datasport.pl. Wszystkie szczegóły także na stronie www.bieg-piastow.pl. Zamiast opłaty startowej, obowiązuje wpłata w wysokości co najmniej 40 złotych na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko. Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010. Z dopiskiem: darowizna na leczenie Weroniki i Wiktorii Szynal 72/S.

Dla Weroniki i Wiktorii zostanie przeznaczony także całkowity dochód z kiermaszu, słodkiej akcji i loterii. Bieg jest dofinansowany mikrodotacją "Dolnośląskie Małe Granty". Pieniądze z tego źródła wydane zostaną na medale, posiłek po biegu, ulotki i plakaty. - Organizacja takich imprez już na stałe wpisała się w kalendarz naszych wydarzeń. Pomagamy regularnie, organizując w tym celu zawody zarówno latem, jak i zimą - mówi Kaja Sznajdrowicz, dyrektor Biegu Piastów.

Link do zapisów: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3815

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wokół wotum zaufania

Zacięta i efektowna walka w Przesiece

Chojnik Maraton dla twardzieli

Wjechał w słup

PiS apeluje do mieszkańców

Dużo drożej za śmieci

Wędrówka na Grodną

Już dzisiaj teatr wyjdzie do ludzi!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
477
Tak
21%
Nie
77%
Nie mam zdania
2%