MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Charytatywnie dla Wiktorii w Sosnówce

Wiadomości: Region
Niedziela, 4 czerwca 2017, 8:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 5:47
Autor: Joanna
Fot. Joanna
W sobotę (3.06) odbył się w Sosnówce „Bieg charytatywny” dla chorej na chłoniaka Wiktorii z Miłkowa. Impreza rozpoczęła się wspólnym biegiem. Było wiele atrakcji m.in. licytacja gadżetów od Mai Włoszczowskiej. Celem imprezy była zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie i rehabilitację dziewczyny, która obecnie przebywa w ośrodku Przylądka Nadziei.

Impreza została zorganizowana po to, by pomóc 16-letniej Wiktorii, uczennicy Gimnazjum Gminnego w Sosnówce. Dziewczynka zachorowała na nowotwór układu chłonnego.

Podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie dziewczyny. Koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo wysokie. Dlatego z pomocą przyszli przyjaciele oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum Gminnego w Sosnówce im. Janusza Korczaka i Gimnazjum Gminne z Sosnówki, które zorganizowały event.

W sobotę już o godzinie 11.00 impreza rozpoczęła się „charytatywnym biegiem” na dystansie 4 km. Każdy mógł wziąć udział po uiszczeniu drobnej opłaty.

Impreza była pełna atrakcji – zorganizowano ognisko. Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja na rzecz Wiktorii, a licytowano m.in. gadżety od Mai Włoszczowskiej. Koszulka z autografem kolarki została sprzedana za prawie 300 zł. Licytujący prowadzili zaciętą rywalizację, oczywiście w bardzo dobrym celu.

Ogromną frajdę sprawili najmłodszym dzieciom strażacy, którzy w upalny dzień, jakim była sobota, puścili dwa strumienie rozproszonej wody. Można było się schłodzić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uroczyście na koniec kadencji

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Pożar domu w Staniszowie

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Sosnówka 4-06-2017 11:01
Serdecznie pozdrawiam autora tego artykułu. Niestety jestem zażenowana treścią i brakiem podstawowych informacji.Jedną z głównych atrakcji był bieg lub marszu Charytatywny na 4 km. Nie ma ani jednego zdjęcia. A startowało ponad 270 osób. Autor nie rozmawiał z żadnym organizatorów. A oglądanie nóg na zdjęciach? ???. Prosimy o poprawienie treści tego artykułu i skonsultowanie z organizatorami.
~czytelniczka jelonki 4-06-2017 17:57
Brawo Sosnówka. W końcu ktoś napisał prawdę. Najczęściej zdjęcia na Jelonce zupełnie nie oddają sensu podawanej informacji. Już nie mówię o tym że mogłyby być podpisywane .
~mieszkanka 4-06-2017 19:22
Szkoda tylko, że niewiele się pisze o organizatorach tej pięknej imprezy- o uczniach Gimnazjum Gminnego w Sosnówce, którzy spisali się na medal. Ani słowa o nauczycielach, którzy poświęcali swój czas, a co najważniejsze, wielka chwała Im za to, że potrafili zaszczepić w swoich wychowankach tyle empatii i chęci niesienia bezinteresownej pomocy ludziom w potrzebie
~uczestniczka 4-06-2017 20:24
To była naprawdę wspaniała impreza, ale zdjęcia są fatalne, zupełnie nie oddają ducha i atmosfery... Zdjęcia numer 4,8, 10, 11 ??? Czy ktoś w ogóle dokonuje jakiejś selekcji zanim je zamieści publicznie? ani jednego zdjęcia uczestników biegu, usmiechnięteych ludzi, dzieci, młodzieży...głównym bohaterem reportażu jest natomiast słoik z ogórkami ( skadinąd pysznymi:) Pozdrawiam przesympatycznych organizatorów
~Boss 4-06-2017 20:32
Powyższe wpisy to żenada Wy nie rozumiecie idei takich zbiórek nie rozumiecie na czym polega bezinteresowna pomoc to nie był festyn ludzie zbierali pieniądze dla chorej dziewczynki swojej przyjaciółki a Wy potrzebujecie milion podpisanych zdjęć które oddają sens podawanej informacji co Wy macie w głowach
~wj 5-06-2017 7:58
Szacun dla Sosnówki za inicjatywę !! macie przecież wprawę w organizowaniu festynów np przy Świątyni Św Anny , a czy w tym roku tradycja będzie zachowana ?
~wj 5-06-2017 8:30
Szacun dla Sosnówki za inicjatywę !! macie przecież wprawę w organizowaniu festynów np przy Świątyni Św Anny , a czy w tym roku tradycja będzie zachowana ?
~wj 5-06-2017 8:51
Szacun dla Sosnówki za inicjatywę !! macie przecież wprawę w organizowaniu festynów np przy Świątyni Św Anny , a czy w tym roku tradycja będzie zachowana ?
~Sympatyk 5-06-2017 12:04
Brawa. Całe wydarzenie było cudownie zorganizowane a dzięki zaangażowaniu tak wielu ludzi udało się osiągnąć cel. Organizatorzy młodzież i grono z Gminnego Gimnazjum w Sosnówce swoim entuzjazmem zaraziło swoich bliskich, przyjeciół oraz wielu ludzi o otwartych sercach. Daliście radę !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uliczny taniec... do Tancbudy

Tracimy nie tylko na wizerunku...  

Kolejny sukces Juliusza

Wsparcie strajkujących

Protest oświaty

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
546
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%