Czytających: 11588

Chorzów: Charakter, walka, zwycięstwo!

Środa, 24 kwietnia 2019, 19:30
Aktualizacja: 19:49
KPR Jelenia Góra w tym sezonie ma patent na Ruch Chorzów. W środowym spotkaniu 27. kolejki Superligi podopieczne Michała Pastuszko wygrały w hali MOSiR–u 31:30 – był to czwarty pojedynek między ekipami z Dolnego i Górnego Śląska i czwarta wygrana jeleniogórzanek.

Żółto-niebieskie w tym sezonie pokazują, że mają wielkie serce do gry. Mimo nagminnych zaległości finansowych potrafią się zmobilizować i zanotowały ósme zwycięstwo w sezonie 2018/2019 najwyższej klasy rozgrywkowej. Po raz trzeci KPR okazał się lepszy od Ruchu w starciu o punkty (do tego raz w meczu pucharowym).

Tym razem o zwycięstwo nie było tak łatwo, bowiem do ostatnich sekund trwała walka o sukces. Początek meczu należał do miejscowych, które prowadziły 3:1, a od stanu 9:6 przyjezdne spisywały się coraz lepiej. W 14. minucie meczu było 9:9, ale kolejne fragmenty były jeszcze bardziej emocjonujące. Od stanu 11:9 chorzowianki w ciągu 4 minut nie wykorzystały trzech rzutów karnych, a w 22. minucie ekipa Michała Pastuszko po raz pierwszy objęła prowadzenie (11:12). Od stanu 14:12 serię czterech bramek zaliczyły żółto-niebieskie i zrobiło się 14:16, a do przerwy 15:17.

Po zmianie stron jeleniogórzanki odskoczyły nawet na 4 gole (15:19, 17:21), ale niepotrzebnie śpieszyły się z rozgrywaniem akcji i ciągu dwóch minut zrobiło się 21:21. Z biegiem czasu oba zespoły wielokrotnie zmieniały się na prowadzeniu, ale wojnę nerwów w końcówce wygrały przyjezdne. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:31 i KPR wrócił na 8. miejsce w tabeli.

Z przekroju całego spotkania należy pochwalić cały zespół za waleczne serce włożone w pojedynek. Szczególnie dobrze spisały się Karolina Szczurek, która obroniła mnóstwo strzałów rywalek, a także Sabina Kobzar - autorka 12 trafień, w tym bezbłędna z rzutów karnych (5/5). Co ciekawe, z linii 7 metrów Ruch próbował swoich sił 9-krotnie, ale tylko 3 razy strzały chorzowianek zmieniały rezultat.

KPR Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 30:31 (15:17)

Ruch: Chojnacka, Kuszka - Grabińska 6, Drażyk 6, Polańska 4, Masłowska 4, Nimsz 4, Niedźwiedź 3, Doktorczyk 2, Rodak 1, Piotrkowska, Czarnik, Kiel, Bednarek, Sójka.
KPR: Szczurek, Filończuk - Kobzar 12, Oreszczuk 5, Jasińska 4, Załoga 4, Tomczyk 3, Bielecka 1, Żukowska 1, Skowrońska, Świerżewska.
Widzów: 200.

Już w najbliższą sobotę (27.04) KPR rozegra kolejny mecz wyjazdowy - tym razem w Piotrkowie Trybunalskim z miejscową Piotrcovią.