MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Champions Club – spotkanie liderów innowacji

Wiadomości: Region
Sobota, 7 listopada 2015, 8:06
Aktualizacja: 8:09
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
Przegląd dostępnych instrumentów wsparcia finansowanego dla innowacyjnych firm z Dolnego Śląska, dyskusja na temat wzmocnienia rozwoju rynkowego liderów – to najważniejsze tematy spotkania w ramach Champions Club. Przedstawiciele biznesu oraz administracji publicznej wspólnie zastanawiali się, jak rozwijać innowacje i zwiększyć potencjał championów. Dolnośląscy Pracodawcy jako jedyna organizacja pracodawców byli partnerami tego wydarzenia.

Champions Club to dedykowane spotkanie dla firm uczestniczących w projekcie pilotażowym Banku Światowego i Ministerstwa Gospodarki, mające zamknięty charakter. W spotkaniu biorą udział wyselekcjonowane firmy z Dolnego Śląska, które mają najwyższy potencjał rozwoju. Ich ocena potrzeb dokonywana jest na podstawie wywiadów przez konsultantów Banku Światowego. Projekt adresowany jest w głównej mierze do przedsiębiorstw MŚP z Dolnego Śląska, które inwestują w innowacje oraz działalność B+R, a także chcą skorzystać ze wsparcia publicznego na poziomie krajowym.

Spotkanie Champions Club z udziałem przedstawicieli PARP, NCBiR oraz Urzędu Marszałkowskiego było okazją do wspólnego zastanowienia się nad warunkami prowadzenia działalności B+R na Dolnym Śląsku i zaprezentowania rozwiązań podnoszących potencjał przedsiębiorstw do tworzenia innowacji. Polska, według Globalnego Rankingu Innowacyjności (Global Innovation Index), zajmuje dopiero 45 miejsce na 143 państwa - pomimo dostępu do finansowani z Unii Europejskiej, posiadania znakomitych specjalistów, darmowego szkolnictwa wyższego i innych względnie sprzyjających warunków do realizacji innowacyjnych przedsięwzięć .

Dolnośląscy Pracodawcy - jedyna organizacja pracodawców w roli partnera projektu Banku Światowego, zaprezentowali praktyczne funkcjonowanie Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania (PPO). Dzięki PPO przedsiębiorstwa mogą wskazywać kierunki oraz obszary wsparcia, jakie mogą być finansowane ze środków publicznych. Jak wynika z analiz Banku Światowego – około 60 proc. firm MSP jest zainteresowanych przystąpieniem do PPO.

- Efektywne działania mające na celu zwiększenie zaangażowania przedsiębiorców w kształtowanie polityki innowacji w Polsce są bardzo ważne, ponieważ firmy będą miały kluczowy wpływ na rozdysponowanie około 10 mld euro, które Polska ma do wydania z funduszy strukturalnych UE na lata 2014-2020 na rozwój innowacji i wsparcie tzw. inteligentnych specjalizacji w Polsce. Współpraca z Bankiem Światowym powinna być więc kontynuowana przez cały okres wdrażania funduszy europejskich, a także później - mówi Marcin Kowalski, koordynator konsultantów regionalnych Banku Światowego i wiceprezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Centrum w nocy będzie bez wody

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Wielkanocne imprezy pod Śnieżką

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~cieplicc 7-11-2015 22:20
dobre hahahahahahahahaah

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej na zabytki

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Kolejny sukces Juliusza

Nowe wieże widokowe

Nowa posada dla radnej

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
469
Tak
67%
Nie
31%
Nie wiem
3%