MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Certyfikat Erasmus Plus dla „Śniadeckiego”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 października 2017, 10:41
Aktualizacja: 13:59
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wyjątkowe wyróżnienie spotkało Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Placówce przyznano certyfikat programu Erasmus Plus, którym może się poszczycić niewiele szkół w Polsce, a popularny „Śniadecki” jest pierwszy w naszym regionie. Wczoraj (30.10) do szkoły przy Al. Jana Pawła II zawitał Erasmus Plus Bus.

- Po raz pierwszy w Jeleniej Górze została zorganizowana konferencja Erasmus Plus na taką skalę - podkreśliła Elwira Kozak, dyrektor ZSOiT. W trakcie konferencji była mowa m.in. o współpracy między uczelniami wyższymi a szkołami ponadgimnazjalnymi, wymianą językową i wielu innych kwestii. - Być może osoby, które na naszym terenie sceptycznie podchodziły do tego programu, zostaną dzięki temu zachęcone - stwierdziła E. Kozak.

Przedstawiciele ZSOiT odebrali niedawno podczas gali European Language Label w Warszawie międzynarodowy certyfikat w nauczaniu języków obcych. - Ideą tego konkursu, z którego otrzymaliśmy certyfikat - jest rozpowszechnianie projektów. Nasze warsztaty językowe zostały docenione przez Erasmus Plus i warto, żeby inni mogli korzystać z naszych doświadczeń - dodała dyrektorka "Śniadeckiego". Była to XVI edycja konkursu - w tym roku wzięło w nim udział 46 projektów, z czego wyróżniono cztery. Szkoła prowadziła warsztaty od 1998 roku i jak podkreśla dyrektorka, projekt zgłoszony do konkursu nie mógł być stworzony specjalnie w tym celu, lecz mieć już swoje efekty. - Nasi nauczyciele - germaniści jeżdżą np. do Goerlitz i młodzież jest wprowadzona w żywioł, czyli na ulice, do sklepów i mają sami załatwić sprawy. W praktyce okazuje się, że jest wszystko w porządku, dogadują się i jest im dzięki temu łatwiej - tłumaczy Elwira Kozak.

Do szkoły, która była jednym z laureatów tegorocznej edycji zawitali przedstawiciele Erasmusa, którzy promowali swoje działania wśród kadry pedagogicznej. - Program Erasmus świętuje w tym roku swoje 30. urodziny i w związku z tym od stycznia do grudnia promujemy ten program - powiedziała Marta Zielińska z Fundacji Rozwoju Systemu Rozwoju Edukacji, czyli Narodowej Agencji Programu Erasmus Plus. Organizatorzy podkreślali, że oprócz nawiązywania międzynarodowych przyjaźni i zdobywania kompetencji językowych można realizować się ponad szkolnym programem i wzmocnić pewność siebie w kontaktach z osobami z innych krajów. - Kierujemy konferencję do osób zarządzających szkołami, bo mogą być osobami koordynującymi projekty, angażując do udziału uczniów i nauczycieli - dodała M. Zielińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Radosna edukacja w przedszkolach

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~par... 1-11-2017 10:53
Śniadecki - bardzo dobra, przyjazna uczniom szkoła! A poziom nauczania języków jest naprawdę wysoki!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Maturalny maraton wystartował

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Bobry na Zabobrzu

Krakowska w budowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%