MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Ceramiczne inspiracje pod Śnieżką

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 5 sierpnia 2017, 7:28
Aktualizacja: Niedziela, 6 sierpnia 2017, 7:19
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Wczoraj (04.08) odbył się wernisaż wystawy Agaty Różańskiej i Anny Wilk pt. Ceramiczne inspiracje. Wystawę można oglądać bezpłatnie w Miejskim Muzeum Zabawek Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu przy ul. Kolejowej 3.

Artystki w swoich pracach wykorzystały takie materiały, jak: glina, drewno czy szkło. – Uwielbiamy tworzyć w glinie. Inspirowałyśmy się naturą i przyrodą. Dzisiaj prezentujemy prace ceramiczne.

Na wystawie są dzieła ceramiczne łączone z drewnem, występuje również szkło. - Podstawą jest oczywiście glina, szkliwiona i nieszkliwiona. Mnóstwo jest tutaj motywów roślinnych, zarówno u pani Agaty jak i u mnie. U koleżanki występuje spirala, co jest zauważalne i to jej znak rozpoznawczy – opowiadała Anna Wilk.

„Agata Różalska uprawia malarstwo, ceramikę, grafikę i fotografię. Wykonuje na zamówienie formy użytkowe i dekoracyjne do ogrodu i domu. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i zagranicą , między innymi w Holandii, Francji, Niemczech i Słowacji. Artystka prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie mieszka w Kopańcu gdzie prowadzi pracownie ceramiczną i galerię autorską „Kozia Szyja.
Anna Wilk należy do Stowarzyszenia Nowy Młyn – Kolonia Artystyczna. Prezentuje swoje prace na corocznych wystawach – przeglądach działalności artystycznej członków Stowarzyszenia. Inspiracje do swoich prac czerpie ze świata przyrody, widzianego zarówno w skali makro i w mikro”. (Źródło: Organizator).

Wystawę można bezpłatnie oglądać do 1 października 2017 roku.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festiwal z azaliami i rododendronami w tle  

Spotkali się z Beatą Kempą

26. edycja "Prezentacji"

Plaża nad Bobrem otwarta

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

MDK Muflon zaprasza od poniedziałku

PZN na kręgielni

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1110
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%