MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Cenzura na dwa kółka

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 7 kwietnia 2006, 19:42
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Na fatalny stan ścieżek rowerowych po zimie i brak nowych tego typu inwestycji narzekają cykliści. Nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej.

Jelenia Góra ogłasza się jako miasto przyjazne rowerom i ich użytkownikom. Ale kto chce pojechać ścieżką do Perły Zachodu wzdłuż Borowego Jaru, srodze się rozczaruje.
– Kupa gałęzi na jezdni i na poboczach, zwalone jedno drzewo w poprzek, pniak na srodku drogi, korytka ściekowe zamulone i zaśmiecone. Przepusty niedrożne, woda z góry rozlewa się po ścieżce w kilku miejscach, zdewastowana i rozkradziona drewniana poręcz zabezpieczająca przed upadkiem z wysokiej skarpy do rzeki. Całkowicie zniszczone i zdewastowane miejsca postojowe, siedziska, stoliki, altanki, kosze na odpadki wrzucone do rzeki – wyliczył na pewnym forum internetowym jeleniogórski cyklista.

Ścieżka, którą 22 lipca 2003 roku (data brzmiąca znajomo dla wielbicieli dawnego ustroju) uroczyście otwarły władze naszego miasta i sąsiedniej gminy Jeżów, rzeczywiście wygląda nieciekawie. W sprawie nieprawidłowości w jej budowie toczyło się śledztwo już po upadku Polski Ludowej.
Teraz każdy może się tam przejechać i zobaczyć stan faktyczny.

Posprzątania trudno oczekiwać, bo odpowiedzialni na razie umywają ręce. Droga leży na granicy dwóch gmin: Jelenia Góra i Jeżów Sudecki. Do zrobienia porządków na razie żadna z nich się nie kwapi.

Nie będzie też oczekiwanych nowych ścieżek dla cyklistów. O parkingach dla rowerów, z których korzysta coraz więcej mieszkańców miasta, także można tylko pomarzyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Przystań w śmieciach

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~roweromaniak 7-04-2006 17:15
Jak zwykle nasze "przyjazne miasto" a zwlaszcza ludzie za to odpowiedzialni maja nas gdzies !! Olewka na wszystko !! Sprawa jest prosta nie ma kasy wiec nikt nie posprzata! he .
~bikerka 7-04-2006 18:51
dokładnie... szkoda słow na to wszystko. Nie dosc ze jedna sciezka na krzyz to jeszcze zadbac nie ma komu o nia :/
~misiekjga 7-04-2006 21:02
W związku z tym, że chodnikami można jeździć rowerem tylko w bardzo ograniczonych okolicznościach, które w zasadzie w Jeleniej Górze nie występują, mam wielką prośbę do decydentów w tym temacie: pozwolić na jazdę rowerami chociaż jednym (przecież wystarczająco szerokim chodnikiem), wzdłuż Al. Jana Pawła II. Od ul. Obrońców Pokokoju, przy której kończy się ścieżka rowerowa, dalsza jazda chodnikiem w kierunku Zabobrza jest zabroniona mimo, że jest to szlak drogi rowerowej ("ER") do ul. Wiejskiej (nie mylić ze ścieżką rowerową). Przejazd rowerem przez most na Bobrze, a szczególnie wiaduktem nad torami kolejowymi, to prawie samobójstwo pod kołami szalejących kierowców, a zwłaszcza tirów. A dwa bezpieczne, szerokie chodniki świecą tam pustkami! Takich miejsc jest zapewne więcej i brakuje chyba tylko chęci, aby ułatwić rowerzystom jazdę, bo przecież nakłady na odpowiednie oznakowanie nie są aż tak wysokie. P.S. Komu przeszkadzało, że rowerzyści mogli w minionych latach przejeżdżać przez "garbaty mostek" z ul. Osiedle Robotnicze na Zabobrze. Był zakaz ruchu pojazdów na tym mostku ale dopuszczający rowery, teraz jest tylko sam zdecydowany zakaz ruchu wszelkich pojazdów? Rowerzyści proszą o pomyślunek, a ja proszę jeleniogórskich rowerzystów-internautów o dalsze propozycje na forum "Jelonki".
~Patol 7-04-2006 21:23
Dlatego wybrałem motocross :-) Jade gdzie mi sie podoba, jak mi sie podoba i nie obchodzi mnie błoto, woda, kamienie i piach.
~cyklista 7-04-2006 21:44
potwierdzam ze na sciezce na perle zachodu jest balagan i nikt tego nie pilnuje... zgroza
~Przerzutka 8-04-2006 13:52
To ja wywołałem temat na forum Gazety.pl Jel.Góra. Ponieważ od wielu lat rekreacyjnie poruszam sie po pracy na rowerku - jak zresztą coraz więcej jeleniogórzan - uważam że nikt nie robi nam łaski. Płacąc podatki i wybierając sobie radnych mamy prawo żądać coś dla siebie. Dlatego skoro "kupą można więcej załatwić" proponuję na każdym kroku walczyć o swoje. A teraz słówko do Patola - motocrosowca : Ponieważ jak piszesz jeździcie gdzie chcecie (ostatnio spotkałem paru twoich kolesi na przepieknej alei dębowej za Domem dziecka Dąbrówka w Cieplicach którzy skutecznie rozjeżdżali naiwrzchnie i przeganiali spacerowiczów rykiem motorów to informuje was że wpisałe sobie w komórke numery policji i straży miejskiej i będe natychmiast ich o tych wyczynach informował. Może gdzieś się na was zasadzą.Macie tor w Siedlęcinie i Wrzeszczynie oraz dwa poligony po wojsku - tam sie możecie wyżywać. Pozdrawiam L.
~dreist 9-04-2006 11:34
Drodzy cykliśći polecam wspaniałe i małouczęszczne drogi i ścieżki w obrebie gminy Stara Kamienica. Można naprawdę w miarę spokojnie p...łować w kierunku zawsze pieknego Swieradowa,czy dla bardziej zaciętych Gryfowa lub Leśnej. Zas pretensje odnośnie sprzatania ścieżek rowerowych: a może zrobić IM na złość i zebrać się i sprzątnąć sami.Przynajmniej tą na Perłę Tylko mnie nie zlinczujcie za tą ostatnią propozycję. Pozdrawiam z siodełka.
~ddd 9-04-2006 21:27
zezwolić na jazdę chodnikiem od zajezdni do Cieplic,pieszych tam na lekarstwo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Weekend w Bukowcu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
399
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%