MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Ceny biletów na KPR bez zmian

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 5 stycznia 2015, 13:05
Aktualizacja: 13:17
Autor: Przemek Kaczałko
Ceny biletów bez zmian: 10 zł (normalny), 5 zł (ulgowy).
Fot. archiwum
W najbliższą sobotę (10. stycznia) szczypiornistki KPR–u zmierzą się w Energą AZS Koszalin. Zarząd klubu pod koniec ubiegłego roku informował na swoim profilu na facebook'u o podwyżce cen biletów do 30 zł. – Decyzja o znacznie wyższej cenie biletów wstępu na mecze Superligi miała na celu zwrócenie uwagi na fakt jak trudno stowarzyszeniu, które działa non profit finansować drużynę w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce – czytamy w komunikacie prezesa Krzysztofa Majki.

Poniżej przedstawiamy oświadczenie prezesa Klubu Piłki Ręcznej, Krzysztofa Majki:
- W ten niekonwencjonalny sposób wywołaliśmy dyskusję o tym na jakim poziomie nasze miasto powinno wspierać sport kwalifikowany a w konsekwencji czy utrzymanie jedynej w regionie drużyny w Superlidze przyczynia się do promocji Jeleniej Góry. Klub KPR jest przysłowiową „kuźnią talentów” ponieważ praktycznie we wszystkich zespołach żeńskiej piłki ręcznej w Polsce oraz w kadrze narodowej grają z powodzeniem nasze wychowanki.

W nowej kadencji zarząd klubu podjął szereg działań, które zapewnią w przyszłości utrzymanie zespołu na najwyższym poziomie rozgrywek. Niemniej jednak na chwilę obecną bez partnerstwa miasta i zwiększenia zaangażowania finansowego będzie to bardzo trudne, a może nawet niewykonalne. Wymagania Związku Piłki Ręcznej w Polsce są coraz wyższe, wzrosły opłaty związku, stawki sędziowskie, koszty meczy wyjazdowych, sprzętu sportowego, ubezpieczeń, opieki medycznej, itd. Warto w tym miejscu przypomnieć, że opłata za uzyskanie licencji uprawniającej do gry w Superlidze wynosi obecnie 38.000 zł. za jeden sezon.
W żaden sposób nie mieliśmy zamiaru pozbawiać naszych kibiców i sympatyków możliwości oglądania meczów poprzez zaporowe ceny biletów, a jedynie wywołaliśmy temat wysokich kosztów związanych z utrzymaniem drużyny w jedynej Ekstraklasie w naszym mieście. Dlatego też przygotowaliśmy specjalnie dla nich w Nowym Roku niespodziankę w postaci możliwości zakupu pięknie wydanego kalendarza klubowego (12 stron, Format A3) ze zdjęciami naszych super zawodniczek wraz z biletem za łączną kwotę właśnie 30 złotych. Ceny biletów na wszystkie mecze pozostają bez zmian jak w poprzedniej rundzie. Czy miasto w jakikolwiek sposób wesprze działania klubu? Czas pokaże...

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Ostatnia prosta przed startem ligi

Wandale kontra naukowcy

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~beta 5-01-2015 17:17
Chciałbym wierzyć w przebudzenie się włodarzy miejskich po tej trochę "samobójczej" akcji zarządu KPR. Dobrze, że w porę z tej akcji Klub się wycofał. Co o tym powiedzą prezydenci miasta, co o tym sądzą nowowybrani radni miejscy -chciałbym się dowiedzieć. Czy stać na to naszych dziennikarzy, aby zadali im te pytania?
~ki 5-01-2015 22:10
W naszym mieście ani prezydent ani RM ( teraz poza Paczóskim) nikt nie jest zainteresowany sportem w mieście
~ 5-01-2015 23:19
Niestety sport upada w tym mieście. Szkoda tracić kolejne cztery lata, po tym zostanie nam ochłap, a żeby odbudować np. ekstraklasę w ręczną trzeba będzie wielu lat. Po co, jak mamy teraz i wystarczy ją utrzymać?! Ogarnijcie się monotycy! nie mylić z politykami!
~tlen 6-01-2015 13:12
lepiej niech dziewczyny wiszą na trzepakach, latają po galeriach, siedzą przed komputerami i telewizorami i zapomną o swoich talentach, taki plan ma nasza władza. Po co sport na tym się nie zarobi, to zlikwidować. Młodzież potrzebuje rywalizacji, trenerów, zaplecza, wsparcia finansowego to przynosi wymierne i niewymierne korzyści dla dzieciaków, zawodników. Problemem jest kasa jak zwykle, ale korzyści są warte zapłaty. Lepiej inwestować w sport niż w ośrodki wychowawcze czy inne terapie.
~Yrezi Rewor 6-01-2015 17:52
Z tego co rozumiem, to mam za Zawiłe płacić... Nie, dziękuje... Na biegówki pojadę. Pieniądze wydane zdecydowanie lepiej! Pozdrawiam.
~ 6-01-2015 19:50
podzielam zdanie kolegi z wyzej... dlaczego mamy utrzymywac takowych slabeuszy albo slabeuszki. lepiej przeznaczyc te pieniadze na budowe drog i biedne dzieci niz tak wywalac pieniadze w bloto jak te zespoly nic soba nie reprezentuja!
~g 8-01-2015 0:36
Biedne dzieci to powiedziałeś... Biedne dzieci niech wygonią starych do roboty!
~kk 10-05-2015 1:18
to się zmieni https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/96842/AKTA-KRZYSZTOF-MAJKA

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Będzie taniej za wodę i ścieki

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Zygzakiem po ulicy

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
593
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%