MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Ceny biletów MZK pójdą do góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 czerwca 2011, 8:30
Aktualizacja: 14:14
Autor: Angela
Fot. Angela
Na najbliższej sesji pod obrady Rady Miejskiej trafi projekt nowej taryfy biletów MZK w Jeleniej Górze. Już wiadomo, że po jego przyjęciu ceny biletów pójdą w górę. Ile zapłacimy więcej i dlaczego?

Zdaniem urzędu miasta, w ostatnich latach zdecydowana większość samorządów w Polsce systematycznie podnosiła ceny biletów w komunikacji miejskiej. Urzędnicy tłumaczą, że teraz przyszedł czas na Jelenią Górę, w której ceny biletów pozostawały niemal na tym samym poziomie od dziesięciu lat.

- Przypominamy, że o ile w roku 2002 cena biletu jednorazowego wynosiła 2,10 zł, to obecnie sięga ona wysokości raptem 2,24 zł. W tym czasie zmieniły się gwałtownie wszystkie inne ceny towarów i usług mających niezaprzeczalny wpływ na wysokość kosztów MZK – pisze w komunikacie prasowym Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Urząd miasta podwyżki tłumaczy wzrostem kosztów, w tym wyższych cen paliwa, obsługi i eksploatacji sprzętu.

- Wystarczy zestawić choćby dwie ceny. O ile w roku 2002 litr oleju napędowego, którego koszty mają niebagatelny wpływ na budżet MZK, można było kupić za ok. 1,99 zł, to dziś ten sam olej MZK kupuje po 3,85 zł. A przecież zmieniły się także ceny akcesoriów i wyposażenia autobusów, koszty obsługi i wszelkie inne, od których zależny jest standard usług w tej branży – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Miasta.

Jak zapewnia wiceszef miasta, nawet po podwyżce ceny biletów w Jeleniej Górze mają być jednymi z najtańszych cen w komunikacji miejskiej w Polsce.

- W Jeleniej Górze cena jednorazowych biletów normalnych wzrośnie o 36 gr,, a ulgowych – o 18 gr. Zmieni się też cena biletów miesięcznych, ale nadal pozostanie ona jedną z niższych w kraju. Jeszcze dziś bilet imienny, sieciowy, na wszystkie dni w obszarze miasta kosztuje w Jeleniej Górze 63,20 zł. Dla przykładu – w pobliskim Wałbrzychu już od pewnego czasu 93 zł, w Lesznie – 110, w Nysie – 120, nieco tańszy jest w Częstochowie – 89, ale z kolei w Olsztynie, w którym kosztuje teraz 98 zł Miasto przymierza się do kolejnej podwyżki i według projektu taryfy wysokość ceny takiego biletu sięgnie tam 118 zł. Są i takie ceny, jak w Płocku (134). W Jeleniej Górze będzie to kwota 90 zł. Zdecydowanie niższe są ceny biletów normalnych w dni robocze, a także ulgowych, odpowiednio 70 i 45 zł.
Wprawdzie ze względu na specyficzne uwarunkowania nie zawsze można łatwo porównywać ceny w różnych miastach, bo są tam inne uwarunkowania geograficzne, długość linii, itp., ale kwota opłaty miesięcznej jest określonym faktem – mówi wiceszef miasta, Hubert Papaj.

W nowej taryfie mają zniknąć uciążliwe, groszowe końcówki. Zlikwidowane zostaną też te rodzaje biletów, które pasażerowie kupowali najrzadziej - 5-cio i 10-dniowe.

Co pozostanie bez zmian?
Pozostać mają dotychczasowe ulgi dla osób niepełnosprawnych i starszych, w tym powyżej 75 roku życia. W niezmienionej cenie pozostaną też przejazdy jednorazowe w dwóch strefach opłat – Jelenia Góra plus sąsiadująca gmina. Zrównane zostaną też ceny biletów kupowanych w kioskach i u kierowcy.

- Szacujemy, że niemal 30 procent kupuje bilety jednorazowe u kierowców płacąc za to 2,60 zł – powiedział Hubert Papaj. – Ta liczna grupa, (bo to ok. 85 tysięcy przejazdów każdego miesiąca), nie odczuje żadnej podwyżki cen. Bilety jednorazowe u kierowców będą kosztowały tyle samo, co w kioskach. Odstępujemy od pobierania dodatkowej opłaty za sprzedaż z „autokomputera” w autobusie.

Proponowane rozwiązania zostaną przedstawione radnym na najbliższej sesji rady.
- Zaprezentujemy kilka prognostycznych rozwiązań ułatwiających podróżowanie w mieście, omówimy wyniki badań potoków pasażerskich i wszelkie aspekty spraw, związanych z komunikacją w Jeleniej Górze oraz w ościennych gminach, gdzie docierają miejskie autobusy – zapowiada Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Zygzakiem po ulicy

Komentarze (53) Dodaj komentarz

~Kubicusss 22-06-2011 9:06
Prystrom się do władzy do MZK dostał i ceny w góre juz poszły. Dobrze że Prezydentem nie został bo całkowicie bieda już by w naszym mieście była :(
~............ 22-06-2011 9:17
http://www.wroclaw.pl/bilety_ulgi,1.dhtml No to cenami przebijemy Wrocław. Tam za bilet miesięczny w granicach miasta we wszystkie dni płąci się 80 zł, a za bilet jednorazowy w granicach miasta 2,40 zł. U nas odpowiednio 90 zł i 2,60 zł. Wrocław jest dużo większy i za ceny tam płacone pojedzie się dużo dalej niż w maleńkiej Jeleniej Górze. Wzięlibyście przykłąd z Wrocławia, a nie z miast, gdzie jest drożej. Wrocław to stolica województwa. Teoretycznie tam powinno być drożej, a nie jest.
~Fido 22-06-2011 9:25
By żyło się lepiej Zawile, Papajowi i spółce:)
~peksa 22-06-2011 9:27
PKS JG też podwyższy pewnie. Brawo! dowalic 100% zeby wssycy zaczeli chodzic! zrozumcie , ze ludzie juz nie maja za co zjesc, na opłąty, pracy w tym pieknymm miescie brak! super! robta co chceta! Mam nadzieje, ze splajtujecie!!!!!!!!
~! 22-06-2011 9:30
Niech MZK wymieni najpierw autobusy na nowsze! Jeżdżą takie rupcie, że strach wsiadać. Mało tego, są brudne, śmierdzące, ożygane i osra... Oni za podwyżki się biorą! - jak zwykle od du..y strony załatwiają sprawę.
~socjalista 22-06-2011 9:36
W 89 myślałem że dożyłem czasów że umrę w wolnym kraju,a tu się okazuje że mi przyjdzie z...hnąć .raz w tygodniu przejdę się aby popatrzeć na FONTANNE.
~ra 22-06-2011 9:54
Socjalista nie martw się chłopaki POgadali i się dogadali zobacz .. Nocna zmiana"
~bd 22-06-2011 9:59
Bardzo dobre posunięcie. Proszę podnieść ceny i na tym odpowiednio zarobić, a następnie zainwestować w nowe autobusy. Każdego będzie na to stać. Emeryci mają ulgi. Studenci też. Reszta nierobów niech sobie pobiega. Czekam na podniesienie jakości usług i wykwalifikowanych, kulturalnych kierowców i miłych kontrolerów. Można wymienić stare jelcze na mniejsze autobusy, na trasach gdzie jeździ mało osób- dobrym przykładem jest linia nr 16. Tam wymienili na małe i ciche mercedesy. JESTEM DOBREJ MYŚLI PANIE I PANOWIE. Musimy zainwestować w rozwój naszej komunikacji miejskiej. Wspólnie! pozdrawiam
~Marcin1984 22-06-2011 10:10
Panie Zawiła i wstyd się przyznać, że na Pana głosowałem. Chyba gorszego Prezydenta w Jeleniej Górze nie mieliśmy od wielu, wielu lat. Stawia fontanny za 700 tys. zł kosztem wydatków na MZK. a teraz, żeby skądś znaleźć pieniądze na mzk - trzeba podnieść ceny biletów i to dość drastycznie. Bilet miesięczy na dni robocze kosztuje teraz 52zł, a kosztować będzie 70zł (podwyżka o 34%). Za 70zł będziemy jeździć śmierdzącymi, brudnymi starymi rzęchami. No, ale przecież fontanna - rzecz priorytetowa... no i jeszcze jedno pytanie, gdzie ten obiecany tramwaj miejski :)
~ADA 22-06-2011 10:49
SZKODA TYLKO, ŻE PASAŻER NIE MOŻE DAĆ SOBIE PODWYŻKI PŁAC, ABY POKRYĆ WYŻSZE CENY BILETÓW . NIKOGO NIE INTERESUJE, ŻE PŁACE STOJĄ W MIEJSCU, KAŻDY LICZY TYLKO SWOJE KOSZTY.
~Obywatel 22-06-2011 10:53
Teraz wszyscy dojeżdżający do pracy w Jeleniej Górze z ościennych miast i wsi zapłacą więcej by móc pracować za najniższą krajową. Niedługo większość produktywnych ludzi zacznie dostawać pensję równoznaczną z zapomogą z PUP gdy odliczy się koszty dojazdów przez kilka stref opłat.
~pasażer 22-06-2011 11:11
szkoda tylko że punktualności nie zmienią a jedynie ceny! już nie pamiętam kiedy autobus przyjechał punktualnie, a jeżdzę kilka razy dziennie, mam nadzieje że panowie zarządcy się tym zajmą bo na pisane do nich maile nie reagują.
~oooo 22-06-2011 11:13
Bilety jednorazowe podrożeją o ok. 16% Bilety miesięczne podrożeją o ok. 43% Do tego Prezydent Zawiła szykuje na sesję podwyżkę opłat za żłobka i przedszkola. Jak fajnie rządzi Platforma.
~iras 22-06-2011 11:37
Bilety już dawno powinny podrożeć,najwyższa pora.A jak się nie podoba to z buta,nikt Wam nie każe jezdzić MZK.
~x 22-06-2011 11:43
jedną ręką obcina się dotacje i buduje fontanny, drugą podnosi się ceny biletów. Forsuje się mało racjonalny pomysł SKM, który uderzy głównie w MZK i PKS, oraz prywatnych przewoźników. Mało racjonalny, ponieważ połączenia, które miałaby obsługiwać SKM, są całkiem nieźle obsługiwane przez te firmy, a powstanie SKM spowoduje spadek ich rentowności. Nikt chyba nie uwierzy, ze od powstania SKM nagle przybedzie pasazerow. Ponadto można mieć prawie pewność, że SKM przy takiej konkurencji też na siebie nie zarobi i trzeba bedzie do niej dokladac. A na dodatek do rady nadzorczej MZK wskazano inżyniera Prystroma i magistra Domagałę. Można mieć wrażenie, że ktoś bardzo nie lubi MZK w przeciwienstwie do SKM.
~ 22-06-2011 12:06
Normalny po 10 zł ulgowy 5 zł i SUPER bedzie :)
~No tak 22-06-2011 12:07
Najpierw zabrali autobusom na fontanny, a teraz próbują odzyskać od pasażerów . Niech od razu ceny biletów podniosą przynajmniej dwukrotnie bo o tyle mniej pasażerów przestanie jeździć.Ja przesiadam się na rower dojadę za darmo i dużo szybciej jak autobusem przynajmniej w pogodne dni.
~*** 22-06-2011 12:15
Wszystko rozumiem, koszty,podwyżki. Ale czemu MZK nie zrobi pożądku w autobusach?! Niejednokrotnie spotykam sie w autobusach z brudasami, menelami, żulami, przez których tak śmierdzi w autobusach, że odrazu sie wysiada. I zamiast przejechać 7 przestanków przejeżdżam jeden, lepiej iść pieszo bo w autobusach nieidzie oddychać. I za co tu płacic? Czemu nikt z tym nic niezrobi? Przecież oni niekasują biletów!
~xxx 22-06-2011 12:20
A moze by sie ktos wrescie zastanowil nad cena biletow szkolnych poniewaz wiadomo mlodziez do lat 18 musi sie uczyc i wlasciwie ta mlodziez jezdzi na biletach miesiecznych ale oni jada do szkoly i ze szkoly a taki emeryt ma bilet polroczny doslownie za grosze wsiada nawet na jeden przystanek i jeszcze komentuje czy to nie jakas przesada z tymi oplatami A moze by tak wprowadzic dla uczniow bilety szkolne a dla pozostalych emerytow rencistow ulgowe bez wyjatku na wiek
~M. 22-06-2011 12:50
bilety podrożeją, nic się nie zmieni dalej będziemy jezdzić tymi starymi rozklekotanymi autobusami, które ledwo co mogą podjechać pod górę i śmierdzi w nich spalinami. Ludzie przecież to czysta paranoja. Najlepiej napchać sobie kieszenie pieniędzmi ludzi którzy jeżdżą do pracy i nie stety nie maja większego wyboru komunikacji. Gdyby pojawiła sie prawdziwa konkurencja dla MZK to by oni splajtowali i to szybko. To nic tylko czyste złodziejstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Gość 22-06-2011 12:53
Miała być oszczędność państwowej władzy ,a Zawiła na starcie otrzymał podwyżkę ,miało być ograniczenie zatrudnienia w sferze budżetowej ,mówię o przyroście w administracji państwowej ,a jest wręcz odwrotnie ,a bilety właśnie płacą najbiedniejsi i to oni poniosą największe koszta wzrostu cen ,było pieniądze z fontanny przeznaczyć na MZK a nie zabierać im tylko że Zawila jest tak strasznie kąpetętny na swoim stanowisku że szkoda po prostu słów
~student 22-06-2011 12:58
zrobiliby jeszcze bilet miesięczny studencki, no i jakąś linię co jeździ na kolegium bo się tam dostać po 9 trudno aż do 12 i tak samo wydostać
~goscccc 22-06-2011 13:17
dlaczego nie porownaja sie do legnicy gdzie np bilet ulgowy kosztuje 1 zl??? wszystko drozeje wiec i oni musza podniesc ceny?? bzdura totalna! ja juz zrezygnowalam z uslug MZK i tj przedmowca mam wielka nadzieje ze ten burdel splajtuje!
rymcycymcy 22-06-2011 13:26
Przestańcie chłopaki chrzanić o tych niskich płacach ! :) Te minimalne rosną z urzędu i od 2002 wzrosły kilkanaście razy ...a bilety nie :) Policzcie jeszcze sobie wpływ inflacji ...i okaże się, że taniej się jeździ MZK niż własnym komarem ! :)
~Iza 22-06-2011 13:30
Policzmy: w granicach miasta (bo o tym mówimy) mało kto ma więcej niż 7,5 km do pracy. Doliczając do tego weekendowe wyjazdy na zakupy, przemierza miesięcznie 7,5*2*30=450 km. Spalanie w ruchu miejskim - niech będzie 8 l benzyny / 100 km. Miesięczny koszt paliwa = 8*4,5*5,20 = 187 zł, za które dojedzie do pracy sam i jeszcze dziecko do szkoły podrzuci, czyli auto zastąpi co najmniej jeden bilet miesięczny zwykły i jeden szkolny. A na LPG wyjdzie taniej.... Skąd MZK ma zamiar brać klientów po tych cenach??? Przewiduję, że przy tej polityce cenowej za jakieś 3-4 lata MZK przestanie istnieć z braku chętnych. Czy dyrekcja ma już jakąś inną robotę na widoku? Bo powinna...
~ 22-06-2011 13:31
Nie pieprz rymcy głodnych kawałków, taniej jeździ się w innych miastach, choćby w takim Wrocławiu
~Niggers 22-06-2011 13:35
Niebawem podwyżkę zmotywują tym, że zmieniły się standardy i musi być telewizor w autobusie :PP Moją mame już nie stac na podróżowanie więc do pracy jeździ rowerem . Nie ma co się dziwić skoro ma 300 złotyc w tym 50 z opieki społecznej bo nie pije wódki . A Ci co piją, mają otrzymują kwotę 300 pln.. Jak zmienią Tabor na nowszy, Bilety raz jeszcze do Góry..
~M. 22-06-2011 13:35
Ty rymcycymcy puknij się płace wzrosły?widać że nie jeździsz autobusami bo to normalnie jazdą nie można nazwać taki czasem hałas w jest że własnych myśli nie słyszysz. Najlepiej po kieszeni ludzi trzepnąć niż sobie premię uciąć. Ludziom na jedzenie nie wsytarcza co dopiero na godne życie!!!!!Zanim coś napiszesz zastanów się!!!!!!!!!!
~ 22-06-2011 13:36
Mogliby puścić coś z Cieplic do Kolegium, co jeździłoby tak często jak siódemka albo szóstka, bo jest tam wiele urzędów, właśnie Kolegium i wielu ludzi tam mieszka. Jedynka nie jest rozwiązaniem, bo trudno ją skorelować z innymi autobusami. I puścić coś z Cieplic na Karola Miarki, bo też nic tam nie jedzie.
~Brawo brawo 22-06-2011 13:49
HAhAHAH bilet calodniowy w de 2 euro calodniowy!!!!!!!!! w czechach 20-30 ck a u nas jednorazowy 2.60 hahahahahhahahahahahahaa
~:))))))))))) 22-06-2011 13:52
gdyby ktoś pomyślał o sensownym rozkładzie jazdy autobusów w J.G,to byłoby dobrze,tak absurdalnego ustawienia odjazdów jeszcze nie widziałam.Jada jeden za drugim ta samą trasą,a później prawie godzinę nie ma nic,np.12 jedna jedzie o 15,16 spod Urzędu Miasta w stronę Czarnoleskiej,a druga ją śledzi o 15,21.a na kolejną czekaj sobie człowieku 40 min.Kto układa te rozkłady jazdy??????????????????????
~moher 22-06-2011 14:32
malo ze brudne smierdzace to jeszcze ci nieprzyjemni kierowcy nie zycze nikomu jezdzic carrfourem bo tam kierowca nie moze patrzec na mohery i poleca z tylu jadaca siodemke moze by tak na abc kultury panowie kierowcy
~vjg 22-06-2011 14:42
Wprowadzić konkurencyjne firmy do naszego miasta!!!! Wtedy wszystko się zweryfikuje i zobaczycie, że będą musieli obniżyć ceny. A i jakość się poprawi, bo nie będą jedyną firmą przewozową w JG. A tak to jest państwo w państwie - pasażer i tak będzie musiał kupić bilet! Apel: Jeżeli wysiadamy z autobusu oddajmy bilet, który skasowaliśmy tym co wsiadają. Nie wyrzucajmy ich. Mam już serdecznie dosyć tak wysokich cen w MZK (i takiej jakości usług) - niech nie mydlą nam oczu, że gdzieś tam jest tak i tak. Naprawdę w wielu miastach jest taniej (a nawet dużo taniej)
~74 22-06-2011 15:21
ciekawe ta podwyszka wejdzie moze dopiero od 1 wrzesnia
~oj oj 22-06-2011 16:03
Tylko marudzić obywatel potrafi. A by tak się może zastanowił wcześniej zanim coś powie. Panie i Panowie bełkotanie zostawcie PISiakom i Starszemu obywatelowi, który to biedny w każdym z nas wroga widzi. Herr Kaczyński niechaj tam wam wmawia, że białe to czarne! Pensje w górę... amciu też poszło w niebiosa. To dlaczego bilety mają obowiązek cenić się jak osiem lat temu jeszcze? Panocek ma brudno w busie? To posprzątaj po sobie do wacka parchatego. Kochani... rozumu trochę!
~74 22-06-2011 16:25
moja propozycja odrazu zaokraglic do 3zl normalny a 1,50zl ulgowy poco szukac drobnych
~ 22-06-2011 16:45
W sumie to jednorazowe potaniały. Większość kupuje u kierowcy i cały będzie kosztował 2,60, czyli tyle ile było, a ulgowy 1,30 czyli staniał, bo kosztował 1,65
~m17 22-06-2011 17:29
oj oj nie marudź chłopie bo sam widzisz, że na tym świecie opłacają się tylko podwyżki a sam chciałbyś mieć taniej ale jesteś cicha woda i wolisz przyklaskiwać podwyżkom tak jak tu kilku innych. Nikt by nie narzekał gdyby za każdą podwyżką cen usług towarów, żywności szły jednocześnie podwyżki płac.
~odi 22-06-2011 17:45
Czy do Was nic nie dociera? O cenach biletów decyduje Rada Miejska a nie MZK. Może być całkiem inny przewoźnik niż MZK ale ceny za przejazdy i tak będzie ustalała Rada Miejska. Tak samo jest z rozkałdami - decyduje o tym organizator komunikacji miejskiej (tj. Urząd Miejski Jeleniej Góry) a nie przewoźnik. Przewoźnik może decydować o rozkładzie jezdy w komunikacji międzymiastowej, gdzie ceny reguluje wolny rynek a przewoźnik otrzymuje dopłatę z Urzędu Marszałkowskiego tylko w przypadku gdy przez kasę fiskalną sprzedaje bilety bezpłatne bądź ulgowe.
~DINO 22-06-2011 18:23
Ostatnio miałem okazje jechac autobusem 751 niby flagowy autobus mzk a jaki tam syf panuje to strach jak zobaczyłem tapicerkę dachową całązakurzoną z potokami nie pasażerów a kurzu to sie przeraziłem wolałem stać w tym autobusie bo jak bym usiadł na bank pobrudzony bym wyszedł może świta kierowniczo prezesowska ruszy do autobusów zobaczyć jaki tam porządek a dopiero zaproszą pasażerów do środka
~ 22-06-2011 18:39
Proponuję najpierw popracować nad komfortem jazdy pasażerów, punktualnością a przede wszystkim nad stanem technicznym autobusów.!!!!
~ 22-06-2011 20:40
Ludzie ! gdybyście wiedzieli czym jeździcie włosy by wam stanęły dęba. Drut to jest luksus w tej firmie - na tyle stać, ale za to jaka fontanna będzie piękna.
~ 22-06-2011 20:43
do 22-06-2011 16:03 | ~oj oj | - We Wrocławiu bilety po 2,40, a miesięczne po 80 zł, więc jak to jest? Tam są tańsze na dłuższe o wiele trasy, a u nas droższe na krótsze trasy?
~ 22-06-2011 20:53
Do 22-06-2011 14:42 | ~vjg - Konkurencja nie pomoże pasażerom, bo większość z nich kupuje bilety miesięczne a nie jednorazowe, a w konkurencyjnej firmie nie da się kupić miesięcznego, bo ona nie ma sieci miejskiej. Konkurencja wykończy MZK, a my zostaniemy bez niczego. I będziemy skazani na drogie bilety jednorazowe.
~jestem_z_jg 22-06-2011 21:18
Dlaczego redakcja nie zamieszcza wszystkich komentarzy? POLITYKA SIĘ KŁANIA. A REWOLUCJA I TAK BĘDZIE!!!!!
~marcinZ 22-06-2011 21:56
Ludzie ! ale o co wam chodzi przecież z czegoś muszę zapłacić Pawłowi i Robertowi. Robertowi osobiście jestem winien przysługę a Paweł za darmo robił też nie będzie. A fontanna będzie taka ładna....
~Dostawca 22-06-2011 23:19
No i strajku nie będzie a jusz do pracy myślałem ze sie niie spuznie a tu jak zwykle i tak sie spuznie mzk dajcie mi wolne
~noijasne 23-06-2011 17:09
i już jest kasa na podwyżki dla kierowców mzk :)
~anonim2222 24-06-2011 7:02
sami sobie szkodzą ( MZK) tylko co rok ceny podnoszą. Zobaczycie....Z roku na rok będzie jezdzić mniej pasarzerów....bo jak ktoś ma np do wyboru: Chleb czy ?Bilet po 2,60.. To jasne że wybierze chleb...prawda !!!! !
~ 25-06-2011 21:11
do redaktora ANGELA. Proszę przedstawić wysokość kształtowania się cen biletów w odniesieniu do zarobków mieszkańców, w tych wymienionych przez v-ce prezydenta miastach.Suche ceny biletów nic nie mówią. Dochody mieszkańców i siła nabywcza usług winna wymuszać cenę.
~ 4-08-2011 18:52
jesli ceny biletów pójdą tak drastycznie w górę to niech pójdą równierz płace by móc pokryć rórznice podwyrzek kture drastycznie poszły w góre nietylko za bilety mzk ale i inne artykuły jesli bilety pójdą faktycznie z 62zł na 92zł za cały bilet-ulgowe z34zł na 50zł to zdecydowanie za durza podwyszka-a płace jak stały tak terz stoją wciąrz w miejscu.
~anonimowi... 4-08-2011 19:13
to jest poprostu złodziejstwo w biały dzien LUDZIE jestesmy notorycznie okradani przez panstwo .Polacy powinni wkoncu zastrajkowac dłaczego większa połowa polaków cierpi na podwyszkach panstwa jeszcze kilka podwyrzek a niebedziemy co mieli włorzyc do gara bo-PENSJE STOJĄ W MIEJSCU a wszystko rosnie w górę ale aczywicsie głowy panstwa to nie interesuje gdyrz oni sami zarabiją po kilka do kilkunastu tysięcy miesięcznie jeszcze potrafią powiedziec że nie mają pieniędzy na rzycie?!!!to oni wciąrz nam wszystkie artykuły podnoszą w górę a pensji NIC - jeszcze TE BILETY
~Ertis 28-09-2011 0:01
Osobiście uważam te podwyżki za nieadekwatne do warunków jakie są w autobusie, ale najbardziej mnie męczy jedno - dlaczego nigdzie nie są uwzględnieni studenci? Co z tego, że na legitymacjach studenckich jest napisane, iż uprawnia ona do 50%ulgi skoro u nas nie ma biletu, który wedle regulaminy MZK dotyczy właśnie studentów?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

DIOZ: To zarzuty wyssane z palca

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Rowerowa Autostrada Dolnego Śląska

Wesoły festiwal kolorów

Awaria kolektora w Zgorzelcu – ścieki w Nysie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
599
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%