MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Centrum znów porosły chaszcze

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 lipca 2016, 7:39
Aktualizacja: Sobota, 9 lipca 2016, 8:11
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Co roku o tej porze wraca temat porośniętego chaszczami i samosiejkami terenu w centrum miasta przy Osiedlu Robotniczym w Jeleniej Górze – skarży się pan Paweł z Zabobrza. – Obok pięknej promenady wzdłuż Młynówki, kilkadziesiąt metrów kwadratowych szpeci i kłuje w oczy, a całości tego bałaganu dopełnia spalony kiosk – dodaje nasz Czytelnik.

- Z jednej strony zrewitalizowanego kanału Młynówka mamy ławeczki i alejkę spacerową, z której rozciągają się widoki śródmieścia Jeleniej Góry, a z drugiej strony – chaszcze, samosiejki i hałdy gruzu oraz wszelkiego rodzaju śmieci – wytyka pan Paweł i pyta, czy Miasto nie może bez interwencji mieszkańców zadbać o swoje mienie i wizerunek stolicy Karkonoszy.

Jego słowa popierają okoliczni mieszkańcy, których ten zarośnięty skrawek centrum miasta, także kłuje w oczy. - Wstyd! Tyle można na ten temat powiedzieć. Kiedy na wakacje przyjeżdża do mnie rodzina i wygląda z moich okien, to czerwienię się tłumacząc, że niedługo to wykoszą i posprzątają – mówi pani Ewelina. – Ale czy nie można tego zrobić na czas, by nie wyglądało to jak dzielnica slumsów – dodaje mieszkanka Osiedla Robotniczego.

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze Cezary Wiklik wyjaśnia, że ten teren jest po części (po drugiej stronie łącznika ulic Kilińskiego i Os. Robotnicze) własnością spółki, która ukończyła właśnie budowę nowego domu mieszkalnego w tym rejonie i obszar ten stanowi własność prywatną. A nieco dalej, w stronę ulicy Mostowej, był własnością prywatną inwestora, który nie zrealizował zapisów umowy i utracił ten teren na rzecz Miasta. - Działki te w okresie wakacji zostaną ponownie wystawione do przetargu, a jeszcze w tym tygodniu służby miejskie dokonają kontroli porządku na tzw. terenach niezainwestowanych i wskażą MPGK miejsca do uporządkowania – dodaje Cezary Wiklik.

Natomiast spalony kiosk ma zostać rozebrany na dniach. - Kiosk jest własnością prywatną, a służby miejskie już ok. dwa lata temu wszczęły procedurę mającą na celu uporządkowanie sprawy. Przepisy wymagają w takich sytuacjach pozwu do sądu. Nie można bowiem, nawet w przypadku niedbalstwa prywatnego właściciela, rozpocząć porządkowania bez jego zgody lub też bez orzeczenia sądowego. Sprawa została przez sąd rozstrzygnięta dopiero po kilkunastu miesiącach, ale nie został pomimo starań komorniczych, odnaleziony właściciel. W wyniku kolejnych wniosków Miasta sprawa została sfinalizowana wyrokiem sądowym, umożliwiającym Miastu rozbiórkę resztek tego pawilonu. Jednak prawo wymaga, by do Urzędu Miejskiego wpłynęła tzw. klauzula wykonalności. Z informacji udzielonych przez sąd wynika, że dokument został już wysłany, co oznacza, że najpewniej w przyszłym tygodniu będziemy mogli podjąć prace przy rozbiórce i uporządkowaniu terenu – dodaje C. Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przygoda w górach  

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~mieszkanka Zabobrza 8-07-2016 7:59
Na ul. Różyckiego, na placu obok piekarni od KILKUDZIESIĘCIU (sic!!) lat jest rozpoczęta i rozgrzebana budowa pawilonu - siedlisko szczurów. Czy z tym fantem też nic się nie da zrobić? Czy przez tak długi okres czasu miasto nie mogło zmusić właściciela terenu do uporządkowania go? Drodzy rajcy - mieszkańcy Zabobrza - proszę przespacerujcie się tam i na własne oczy przekonajcie się jak nam pięknieje Jelenia Góra.
~qwe 8-07-2016 8:26
Znów ryją w ziemi na Wyczółkowskiego ...Czy to się kiedyś skończy ?Co roku ktoś ciągle sobie przypomina że trzeba wymienić rury...Kto tym razem?
~ 8-07-2016 8:43
A ja mam dobre wieści: przy ul. Szymanowskiego i Różyckiego montują urządzenia rekreacyjne dla dzieci i seniorów.
~mm 8-07-2016 8:55
Dobrze że spalony kiosk ma zostać rozebrany na dniach, a nie na tygodniach, czy na miesiącach, chociaż dobrze by było aby został rozebrany na godzinach.
~mieszkaniec 8-07-2016 9:14
Do .43 i cóż z tego, że montują urządzenia dla dzieci skoro obok jest dziki parking, Straż miejska - zapraszamy
~ 8-07-2016 9:58
z wczoraj obok ZUS, salon fryzjerski, dama poli faje a peta na chodnik a co.
~kr 8-07-2016 10:03
Co się gościu martwisz,jak przyjdzie powódź to wam na tym waszym osiedlu robototnika wszystkie chaszcze wykosi;)
~ka-Jan 8-07-2016 10:37
Na Stadionie Miejskim na ul. Złotniczej dbają tylko o murawę a koło płotu i schodów rosną chaszcze.
~ 8-07-2016 11:58
chaszcze chaszczami, ale zdjęcie nr 2 wiele mówi gdzie złodzieje opróżniają zrabowane torebki
~Hektor 8-07-2016 12:23
w koncu trochę zieleni w tej jeleniej, wszędzie tylko brud
~tursyta2016 8-07-2016 16:42
w Jeleniej Górze jest wiele skrzyżowań, na których znaki drogowe zasłaniają krzaki, albo gałęzie z drzew, czy ktoś w tym mieście jest za to odpowiedzialny???
~live 8-07-2016 20:55
To nie wiesz kto jest odpowiedzialny za: 1.pogodę upalną, 2.zimne podmuchy z północy, 3.za suszę, 4.za powódź, 5.za to ze hostia gdzieś komuś upadła, 6.za wino skwaśniałe, 7.za hossę na giełdzie, 8.za bessę na giełdzie, 9.za kurs franka, 10.za cenę ropy, 11.za drogą benzynę, 12.za złe oceny na maturze, 13.za dziury na Drzymały, 14.za zbyt okrągłe znaki zakazu, 15.za zbyt trójkątne znaki ostrzegawcze, 16.za zbyt czerwone światło sygnalizatora na skrzyżowaniu, 17.za trawę zbyt zieloną, 18.za brzozę za to że rośnie, 19.za strzelaninę w Dallas, 20.za stromą drogę na Śnieżkę, 21.za złamany obcas pani Krystyny i czort wie za co jeszcze. Jak nie wiecie kto jest winien temu wszystkiemu to nieuważnie oglądacie telewizje i niewłaściwe dzienniki czytacie. Odpowiedź jest prosta
~Pieyta 8-07-2016 23:13
Zblizaja sie Swiatowe Dni Mlodziezy a w Jelonce taki syf
~ 9-07-2016 5:51
Angelo zamień się z wiklikiem. Jesteście równie beznadziejni, niekompetentni i niedouczeni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszyła procedura ws. referendum

Absolutorium dla Zarządu Powiatu

Spotkali się z Beatą Kempą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Siódma ofiara śmiertelna w powiecie jeleniogórskim

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1452
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%