MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Centrum logistyczne Toshiba i AVC Lightinig w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 23 czerwca 2016, 9:58
Aktualizacja: Piątek, 24 czerwca 2016, 11:41
Autor: ST
Fot. Użyczone
Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wziął udział w otwarciu nowego obiektu w strefie przemysłowej miasta. Budynek C l Toshiba i AVC łączy w sobie funkcje produkcyjno–magazynowe oraz biurowe. Całość to 4500 mkw.

Na terenie obiektu, oprócz centrum logistycznego Toshiba Leading Innovation, swoją siedzibę mają również podmioty gospodarcze, które dotychczas mieściły się w innych obiektach na terenie Jeleniej Góry.

Centrum logistyczne Toshiba jest przystosowane do uruchomienia produkcji oświetlenia LED dla Toshiba Leading Innovation lub innych podmiotów, zainteresowanych przeniesieniem produkcji na teren Unii Europejskiej.

W obiekcie znajduje zatrudnienie 80 osób, z możliwością zwiększenia zatrudnienia do poziomu gwarantującego realizację zleceń produkcyjnych.

Magazyny mają pojemność 1000 miejsc paletowych. Centrum logistyczne Toshiba realizuje dostawy oświetlenia LED do Polski, Czech, Słowacji. Do końca 2016 roku obszar obsługiwany rozszerzony będzie m.in. o takie kraje, jak: Węgry, Bułgaria, Ukraina, Gruzja, Rosja.

Czytaj również

Trwa remont mostu w Siedlęcinie  

Celtycki poranek

Głosy za strajkiem?

Muzeum w pałacu

Senator Mróz o kolejnych programach społecznych

Podróż przez dzieje

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Szykują się podwyżki opłat za odpady  

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
870
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
7%