MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cenny dar dla niedowidzących

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 14 września 2019, 9:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 września 2019, 7:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (13.09) w siedzibie Jeleniogórskich Zakładów Optycznych oficjalnie przekazano dar dla członków Polskiego Związku Niewidomych, który odebrali przedstawiciele jeleniogórskiego koła związku. Współpraca JZO i PZN ma już kilkuletnią tradycję.

Darowizna JZO o wartości ponad 90 tysięcy złotych to niezwykły dar dla potrzebujących.

Członkowie naszej organizacji będą otrzymywać soczewki wraz z płynem pielęgnacyjnym, zgłaszając się do naszego biura z dokumentem poświadczających dioptrię - powiedziała Iwona Tymiuk, prezes jeleniogórskiego koła Polskiego Związku Niewidomych, którego biuro znajduje się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy al. Jana Pawła II.

Darów jest tak dużo, że trafią nie tylko do członków jeleniogórskiego koła, ale również do innych punktów związku na terenie Dolnego Śląska i innych województw.

Nasze koło współpracuje z JZO od kilkunastu lat. Systematycznie dostajemy szkła okularowe o różnych dioptriach i też są rozdawane przez nas bezpłatnie - dodała I. Tymiuk.
W transporcie darów od jeleniogórskiej spółki pomogło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze - dodał Tomasz Żylewicz, wiceprezes PZN w Jeleniej Górze. - To chyba największa w Polsce darowizna materialna, jaką otrzymuje PZN - dodał T. Żylewicz.

Przedstawicielka Jeleniogórskich Zakładów Optycznych nie kryje, że pomaganie na stałe wpisało się w funkcjonowanie firmy.

To wyjątkowa akcja i cieszymy się, że niezwłocznie PZN będzie mógł niezwłocznie przekazywać materiały swoim podopiecznym - powiedziała Izabela Fabin, st. specjalistka ds. komunikacji zewnętrznej JZO S.A., która zapewnia o kontynuacji współpracy ze związkiem.

Twoja reakcja na artykuł?

20
83%
Cieszy
3
13%
Dziwi
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lemury z Czech w wałbrzyskiej Palmiarni

Wyniki JBO 2020

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Szlak do Odrodzenia jest już po remoncie

Suplementacja witaminą D

O tradycji chleba

Wybory: Zwycięstwo PiS

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
723
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%