MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cenny dar dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Wiadomości: Janowice Wielkie
Poniedziałek, 28 listopada 2016, 7:09
Aktualizacja: Wtorek, 29 listopada 2016, 8:22
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. MDP w Janowicach Wielkich
Nowe hełmy strażackie kupiono w ostatnim czasie dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Janowicach Wielkich. – Pieniądze na ten cel przekazał nam Dr. Schneider z Radomierza, który nie pierwszy raz wspomaga nas finansowo – mówi Sylwester Szkaradek, opiekun młodych strażaków.

Zakup jest szczególnie ważny w kontekście szkoleń młodych strażaków, ale także planów jednostki do wystawienia młodzików w ogólnopolskich zawodach młodzieżowych drużyn pożarniczych.

- Obecnie mamy 19 członków w wieku od 8 do 16 lat i cały czas staramy się ich wyposażać w odpowiednie umundurowanie i sprzęt – mówi Sylwester Szkaradek, który drużyną opiekuje się wraz ze Stanisławem Tatarzynem. – Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów takich jak Dr. Schneider, który współpracuje z nami od 2014 roku. Początkowo przekazywał nam nagrody konkursowe dla dzieci, a w roku minionym zasilił nas kwotą 1000 zł na mundurki. Taką samą kwotę otrzymaliśmy w tym roku i kupiliśmy za nią hełmy – dodaje opiekun MDP w Janowicach Wielkich.

A potrzeb tu nie brakuje. – Cały czas dochodzą do nas nowi członkowie, w ostatnim czasie dołączyło pięć osób, które trzeba ubrać i wyposażyć. Dzieciom nie wytłumaczy się, że nie dostaną munduru bo brakuje pieniędzy. Tym bardziej doceniamy więc wszystkich, którzy nas wspierają i bardzo im za to dziękujemy – dodaje S. Szkaradek.

Czytaj również

Celtycki poranek

Ruszy inwestycja w Jakuszycach  

Senator Mróz o kolejnych programach społecznych

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Wnikliwy obserwator 28-11-2016 21:00
Bardzo miły gest ze strony zakładu. Te dzieci i młodzież, a także samo stowarzyszenie OSP na pewno na to zasłużyły. Dla dużej firmy wydatek niewielki, a zysk "wizerunkowy" według mnie olbrzymi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rowerem przez Amerykę Południową

W śmieciach miasto tonie

30. Ro(c)k bez kurtyny

Szykują się podwyżki opłat za odpady  

Powiat Jeleniogórski na Targach Infotour

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
884
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
7%