Chojnów: Cenne zwycięstwo Karkonoszy

Sobota, 15 maja 2010, 23:44
Aktualizacja: Niedziela, 16 maja 2010, 13:58
Autor: arec
Piłkarze Karkonoszy pokonali dziś Chojnowiankę Chojnów 2:0 w wyjazdowym meczu 25 kolejki rozgrywek IV ligi.

- Jest to ważne zwycięstwo, ponieważ Chojnowianka również walczy o utrzymanie – powiedział trener Marek Herzberg, który przed meczem podkreślał, że trzeba zagrać o pełna pulę.

Jeleniogórzanie objęli prowadzenie już na początku meczu. Po dośrodkowaniu Pawła Walczaka z rzutu rożnego Wojciech Bijan uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Obrońca Karkonoszy sprawił sobie tym samym wspaniały prezent na swoje 23 urodziny.

W 30 minucie było już 2:0. Dobrze rozegrany kontratak wykończył Mateusz Durlak, który najpierw minął bramkarza, a następnie umieścił piłkę w siatce.

Do przerwy obydwa zespoły toczyły wyrównaną walkę, ale po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. Zmasowane ataki Chojnowianki nie przyniosły jednak efektu i Karkonosze dopisały na swoje konto kolejne 3 punkty.

Chojnowianka Chojnów – Karkonosze Jelenia Góra 0:2 (0:2)
Karkonosze: Dubel, Bijan, Rodziewicz, Wawrzyniak, Siatrak, Kogut (Kołodziejczyk), Chrząszcz, Adamczyk, Walczak (Burszta), Kotarba (Polak), Durlak (Kowalski).