MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Celtycki poranek

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 18 marca 2019, 8:04
Aktualizacja: Wtorek, 19 marca 2019, 13:25
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejna odsłona Niedzielnego Poranka Muzycznego w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem Rytm (Agnieszka Gierus) i Melodia (Dominika Łukasiewicz) zabrały widzów do krainy Celtów.
Dawno, dawno temu, na zielonej wyspie żył lud, który zwano Celtami. Do dziś można usłyszeć opowieści, jak to niegdyś u nich bywało. Te historie odnaleźć można także w przekazywanej z dziada, pradziada twórczości bardów - opowiadały prowadzące poranek w filharmonii.
Tym razem Rytm i Melodia znajdą się w krainie, w której nad przestrzeganiem odwiecznych praw czuwają Druidzi, strzegący także wiedzy na temat gwiazd, nieba i ziemi. Miejmy nadzieję, że potraktują nas jako przyjaciół - zapowiadały artystki.

Jak się okazało, muzyczna przygoda z aktywnym udziałem publiczności zakończyła się jak zawsze - pełnym sukcesem, a zgromadzeni w sali koncertowej im. Stefana Strahla nie tylko świetnie się bawili, ale również wiele dowiedzieli na temat historii Celtów.

Impreza miała dwie odsłony - w pierwszej na scenie zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Piątka" w Jeleniej Górze (Sówki), a w drugiej prowadzącym towarzyszyły maluchy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim (Słoneczka).

Następny poranek już 7 kwietnia 2019 r. (godz. 10:30 i 12:30) - wówczas odbędą się poszukiwania Besarabii.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Rico 18-03-2019 10:49
A gdzie fotki dzieciaczków z przedszkola w Jeżowie Sudeckim ? Wzbudziły one sensację i aplauz publiczności wykonując tradycyjne tańce irlandzkie . Bravo grupa przedszkolaków i pań przedszkolanek z Jeżowa Sudeckiego za przygotowanie pięknego i ciekawego występu , bravo dla pań prowadzących spektakl , bravo dla pani harfistki . Oczywiście brava należą się dla wszystkich dzieci i artystów muzyków. Nawet nie przypuszczacie , że w ciągu kilku minut po spektaklu dowiedzieli się o Was i ujrzeli na własne oczy wasze występy znajomi Irlandczycy w dniu swojego święta w Irlandii i byli również tym mile zaskoczeni .....
~??? 19-03-2019 17:06
do: ~Rico (10:49)
a w jaki sposób po spektaklu Irlandczycy zobaczyli na własne oczy artystów? w Filharmonii obowiązuje zakaz fotografowania i nagrywania!
~Patollll 18-03-2019 15:41
To byl chyba najlepszy poranek od 2 lat!! W koncu duzo ciekawej muzyki!! Dawno sie tak dobrze nie bawilem jak w niedziele.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Dzisiaj ruszają letnie koncerty organowe

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

Wyjątkowa wystawa

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
712
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%