MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cela zamiast darmowego obiadu „za ochronę”

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 24 marca 2009, 17:15
Aktualizacja: 17:16
Autor: TEJO
Zastraszyli właściciela i pracowników jednej z restauracji i…. są już za kratkami. Zatrzymani na gorącym uczynku przez policję z Kowar bandyci mają więcej grzechów na sumieniu.

Przestępcy próbowali zastraszyć właściciela i pracowników jednej z restauracji w regionie i zmusić ich do określonego zachowania – to ustalenia policji. – Sprawcy żądali darmowych posiłków w zamian za pseudoochronę. W przypadku nie spełnienia żądań grozili im spaleniem lokalu, samochodów i uszkodzeniem ciała.

Podczas jednej z wizyt w lokalu w celu uprawdopodobnienia swoich zamiarów pobili kufle, kieliszki i zniszczyli inne przedmioty o łącznej wartości 1000 zł na szkodę właściciela. Wpadli w ręce policjantów na gorącym uczynku zastraszania pokrzywdzonych – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Byli już notowali za inne przestępstwa. Za wymuszenie rozbójnicze, uszkodzenie mienia i groźby grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zostali już tymczasowo aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Inauguracja ze Stradivariusem

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Lista Lewicy do Sejmu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Joker 24-03-2009 18:01
Śliska sprawa jak sąd uzna, że sprawcy będą mogli odpowiadać wolnej stopy. A jak znam życie, to tak będzie, i za parę tygodni chłopaki będą śmigać po wolności, a policja będzie bezradnie rozkładać ręce. Bo nasze prawo już takie jest, poszkodowanego zawsze gorzej traktowało niż podejrzanego. A niestety w prawie nic się nie zmieniło. A jak przypomnę sobie wyrok sądu odczytany w MR "Zakaz jeżdżenia na rowerze" to mnie ciarki przechodzą - ma się wrażenie, że surrealizm to nie kierunek w sztuce tylko rzeczywistość.
~anja 25-03-2009 0:57
przywrocic nakaz pracy duzo roboty w miescie np:sprzatanie parkow.ulic,sprzatanie WC na PKP,mycie basenow w szpitalach i ZOL-ach sprzatanie aut srtazy miejskiej.policji,strazy pozarnej,cmetarze tez potrzebuja sprzatania.sortowanie smieci, niech zapracuja na jedzenie i dowoz do pracy moze gnoje sie naucza a jak nie to wroca na ulice dalej krasc
~kizior 25-03-2009 10:12
Kryzys nawet gangsterów dotknął, już nie pieniądze a jedzenie chcą wymuszać hehehe debile

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórzanie na zlocie DTMZ

Piękne święto plonów

Kredyt czy karta kredytowa. Co się bardziej opłaca?

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Pożar na Zabobrzu

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
90
Tak
79%
Nie
18%
Nie mam zdania
3%