MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Castle Dreams “Nad Zaporą” w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 2 maja 2015, 8:32
Aktualizacja: 8:35
Autor: Manu
Fot. Organizator
W najbliższą niedzielę (3.05) o godz. 14.00 w Restauracji Muzycznej “Nad Zaporą” w Karpaczu (przy ul. Rybackiej 8) będzie można tak posłuchać wrocławskiej grupy Castle Dreams, której muzyka to zaskakujące połączenie muzyki dawnej, rocka i muzyki celtyckiej. Wstęp wolny.

Zespół Castle Dreams powstał na początku roku 2008, jednak pomysł stworzenia grupy o takim charakterze zrodził się pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku. Stały skład zespołu stanowią od początku gitarzysta Grzegorz Buczkowski i skrzypaczka Katarzyna Lipert, która reprezentowała grupę podczas czwartej edycji programu Polsat “Must Be the Music. Tylko muzyka”. Zespół koncertuje także za granicą.

Castle Dreams gra muzykę rockową z elementami folku, a koncerty na skrzypce elektryczne i wirtuozerską gitarę elektryczną to niezwykłe połączenie dynamicznych, mocno energetycznych rytmów z melancholią i rozmarzeniem.

Grzegorz Buczkowski i Katarzyna Lipert współpracują z niemieckimi, włoskimi, hiszpańskimi i francuskimi muzykami: Albertem Dannenmannem z Blackmore´s Night, Gaby Koss z Haggard, Idą Eleną z The Dark Side Of Venus, z którymi nagrali debiutancki album dla zespołu Cantus Lunaris.

W swoim dorobku Castle Dreams ma dwie płyty: album zawierający kolędy świata “Castle Dreams Carols” oraz cover album “Rose Of The Island”, inspirowany muzyką celtycką i irlandzką, który zawiera muzykę filmową oraz utwory Blackmore's Night i Castle Dreams.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Spektakle online w Domu Gerharta Hauptmanna

Śmierć na żwirowni

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~arf 2-05-2015 12:33
co za żenująca reklama... wirtuozeria u gitarzysty? nie kompromitujcie się, bo ośmieszacie siebie i jego (posądzeniem, że sam może tak o sobie pomyśleć).
~Wiesiu 2-05-2015 12:56
@arf wirtuozem można być każdego instrumentu nawet fortepianu.
~... 2-05-2015 13:51
Nawet swego własnego instrumentu można być;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oskarowy przebój w Lwówku Śląskim

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wczoraj kino, dzisiaj kabaret

Skok w blok na Noskowskiego

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
38
Tak
45%
Nie
50%
Nie wiem
5%