MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cała prawda o in vitro -

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 marca 2013, 12:11
Autor: karkonoszeplay
Poznaj prawdę o in vitro – pod takim tytułem w minioną sobotę w domu katechetycznym przy kościele św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze odbyło sie spotkanie, na którym dyskutowano o leczeniu bezpłodności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Janowice za zmianą nazwy powiatu

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~.......ff... 25-03-2013 12:28
60% ludzi biorących udział w debacie to starsze osoby które mają dzieci a ich dzieci maja już dzieci !!!!!! prawda jest taka ile debat by nie zorganizował kościół na ten temat to w każdej będzie ta metoda piętnowana. Ja polecam poczytanie o tej metodzie bo wypowiedz na temat tego że dzieci urodzone z invitro częściej są upośledzone bądz chore to Bzdura NIEMA NA TEN TEMAT POTWIERDZENIA W BADANIACH !!! ps ci co chcą mieć dzieci a nie mogą zrobią wszystko by je mieć !!!! a ci co nie chcą a mają zrobią wszystko by się ich pozbyć i to jest właśnie ta niesprawiedliwośc panująca wśród LUDZI !
~: 25-03-2013 13:09
Czasy w których ktoś inny decydował o czyimś szczęściu już dawno ( i słusznie!) minęły, ale widać, że ten "wakat" systematycznie zawłaszcza Kościół ! Małżeństwa, dla których in vitro jest ostatnią nadzieją na szczęście, takiej "inicjatywie" nie będą przychylni, raczej odwrócą się od Kościoła i jego archaicznej doktryny!
rymcycymcy 25-03-2013 13:17
Nareszcie ktoś zdecydował się powiedzieć CAŁĄ PRAWDĘ, a nie tylko ...prawdę ! :) ...to szlachetne postępowanie ...na pewno słuchacze prelekcji byli zachwyceni ! :)
~po in vitro 25-03-2013 13:27
co za brednie! Do In Vitro kierowane są osoby które nie z własnego "widzi misię" chcą począć dziecko pozaustrojowo! Są to kobiety m.in bez jajowodów. Więc jak można to niby leczyć? in vitro to jedyna metoda w większości przypadków ! Kwalifikowane są do niej pary po wileoletnich próbach "leczenia", inseminacji, i braku mozliwośći naturalnego poczęcia. Ktoś kto przez to nie rpzeszedł, nie zrozumie. Kościół nie ma prawa narzucać swoich chorych poglądów. zwlaszcza w temacie małżeństwa i dzieci.
~ 25-03-2013 14:00
To straszne, ze rozmowy na ten temat organizuje kosciol. Zascianek, sredniowiecze, guslarstwo. Metoda ta uczynila wiele par szczesliwymi rodzicami.Pozycja w tej kwestii kosciola jest sredniowieczna gadka i nie wiem po co ludzie ida na taka prelekcje. Znam blizniaki, ktore tak sie poczely i to sa bardzo fajni chlopcy. Ich ojciec chorowal jako chlopaczek na swinke i zaplodnienie na normalnej drodze nie byloby mozliwe.Kosciol niech zajmuje sie sprawami koscielnymi i syfem, ktory tam panuje. Od etyki medycznej WARA.
~Bambo 25-03-2013 14:14
To teraz rozbudowana wersja "kalendarzyka małżeńskiego" nazywa się naprotechnologią?... Pytanie do słuchaczy, czy któryś z prelegentów powiedział, że naprotechnologia nie jest skuteczna po przekroczeniu określonego wieku przez kobietę?.... Jestem ciekaw.... W przeciwnym razie będzie to nową formą wyciągania pieniędzy.... Myślę też, że na to spotkanie trzeba było zaprosić profesorów zajmujących się in vitro. Może gdyby doszło do przedstawienia dwóch przeciwstawnych opcji - za i przeciw, było by uczciwie..
~kk 25-03-2013 14:26
Zdecydowanie popieram, jednakże ze względu na zaobserwowaną małą ilość słuchaczy oraz wysoką średnią wieku przybyłych uważam, że pieniądze przeznaczone na zorganizowanie tej konferencji zostały wyrzucone w błoto. Z tak słabym propagowaniem nigdy nie zmieni się świadomości młodych ludzi...
~kk 25-03-2013 14:36
Zdecydowanie popieram, jednakże ze względu na zaobserwowaną małą ilość słuchaczy oraz wysoką średnią wieku przybyłych uważam, że pieniądze przeznaczone na zorganizowanie tej konferencji zostały wyrzucone w błoto. Z tak słabym propagowaniem nigdy nie zmieni się świadomości młodych ludzi...
~Adam S. 25-03-2013 17:03
Z prelekcji samych przeciwników metody in vitro, w dużej mierze motywowanych religijnie, na pewno można dowiedzieć się CAŁEJ PRAWDY o tej metodzie. Uhahaha To możliwe tylko w salach katechetycznych
~ 25-03-2013 18:00
A co zrobić z "urobkiem" , jak metoda szumnie nazywana naprotechnologią ,zawiedzie ?
~ 25-03-2013 18:11
w uzupelnieniu, z 18.01,przeciwnicy zarzucają in vitro mnogość ciąż,słabe płody, obarczenie większymi wadami i łącznie z brakiem duszy,/takie dzieci często nie są chrzczone/ a jeśli dzięki naprotechnologi szczęśliwa mama powije duuuuuuużo dzieci a nie np.jedno czy dwoje,płód lub płody będą słabe i na dodatek obarczone wadami i na dodatek dzieci będą rodziców ateistów, którzy chcieli jedno,albo najwyżej,dwoje ?
~ 25-03-2013 18:12
naprotechnologii,sorry za brak drugiego i
~Wild men 25-03-2013 18:33
Księża do kamieniołomów!!!
~ 25-03-2013 19:15
Nie godzę się na takie Państwo, gdzie lemingi pisowskie wraz z katolikami będą decydować o tym czy kobieta może mieć dziecko czy nie. Przez takie podejście KK do takich spraw, zakorzeniłem w swych dzieciach nienawiść do tej instytucji.
rymcycymcy 25-03-2013 23:15
Księża na temat pozaustrojowego robienia dzieci mogą wiele powiedzieć ! :) ...dla mnie są w tej kwestii autorytetem ! :)
~caro 26-03-2013 0:51
Jestem osobą młodą (28 l.) i byłam na tej konferencji. Zresztą w samym materiale wypowiadają się ludzie mający wiedzę, potwierdzoną wieloletnim doświadczeniem. No ale po co dyskutować merytorycznie, jeśli wystarczy wszystkie swoje kompleksy i frustracje leczyć za pomocą pustych komentarzy, które same w sobie świadczą właśnie o średniowieczu w poziomie dyskusji na tym jelonkowym forum...
~WcPicker 26-03-2013 5:22
28 lat to młoda? Boguś Linda by Ci powiedział. cyt: "Ty stara dupa jesteś "
~ 26-03-2013 8:27
Do osoby mlodej (28)- opowiedz wiec o tej "konferencji". Kto mial ta wiedze? byli tam lekarze? genetycy? bardzo mnie to interesuje.I DLACZEGO konferencja odbyla sie w ramach czy jak to nazwac kosciola katolickiego? Jak wypowiadali sie ksieza na ten temat? JAKIE maja argumenty przeciw?Taki pierdus slowny z twojej strony nic nie wnosi do dyskusji.
~ 26-03-2013 8:31
I jeszcze jedno: denerwuje mnie tytul wiadomosci CALA PRAWDA. Guzik prawda! prawde o in vitro moze mi opowiedziec profesor medycyny reprodukcyjnej, genetyk, doswiadczony ginekolog-poloznik i NIKT INNY. A juz na pewno nie nawiedzony ksiadz.
~do caro 26-03-2013 8:38
Kłamiesz że jesteś młodą osobą. Nie można być osobą młodą, otwartą i słuchać pseudonaukowych bredni na spotkaniach pod egidą kościoła. Wiadomo kogo tam zapraszają. Teoretyko etyków a nie prawdziwych naukowców praktyków. Wiadomo że nie chozi o jakąkolwiek dyskusję. Chodzi o indokrynację "na przeciw" Na logikę jeśli masz 28 lat to po co tam poszłaś nie mając kłopotu z zajściem w ciążę. Mając kłopoty nie byłabyś do metody in vitro nastawiona sceptycznie. Więc zostało ci udowodnione kłamstwo i kit.
~Adam S. 26-03-2013 8:52
Spokojnie.... na spotkaniu były( jak wynika z filmu) 2 osoby kompetentne, z dużą wiedzą z genetyki i ginekologii. Chodzi tylko o to, że prezentowały one jeden obóz przeciwników in vitro. Ich poglądy nie są reprezentowane przez naukową większość, być może sa motywowane religijnie. Wystarczy przypomnieć, że za technologię in vitro przyznano nagrodę Nobla i to prawie 30 lat po pierwszych zabiegach, po milionach urodzeń. gdy możliwa była ocena medyczna i etyczna zabiegu.
~ 26-03-2013 9:16
Genetyk i ginekolog sa przeciwni in vitro, a pewnie ksiadz popieral i blogoslawil...jakies bzdety piszesz Adamie.Jestes lekarzem? Dentysta?
~ 26-03-2013 9:19
http://www.proinvitro.pl/Home
~heretyk 26-03-2013 9:37
Lepiej tym się zainteresujcie!!Ofiara molestowania seksualnego pozwie kurię koszalińsko-kołobrzeską! 25-letni Marcin K., ofiara księdza Zbigniewa R., który odsiaduje dwuletni wyrok za pedofilię chce pozwać kurię i domagać się zadośćuczynienia. Marcin K. jest pewien, że przełożeni księdza oraz jego najbliższe otoczenie wiedzieli o jego pedofilskich przestępstwach, ale nie reagowali.
~ 26-03-2013 10:18
Ach heretyku...zaniechaj...temet jest inny. In vitro.Tamto przez ciebie opisywane kazdy zna. I mam nadzieje: potepia.Pedofilskie swinie zdarzaja sie wszedzie, ale w KrK wykorzystuja koscielny autorytet i to jest faktycznie straszne. O in vitro poczytajcie w moim linku z 09:19. Potem mozemy pogadac.Bo bzdyczenie w prozne, wyssane z katolickiego palca "prawdy" mnie nie przekonuja.
~dde 26-03-2013 11:07
nowe dogmaty kościoła: NIE dla in vitro ale TAK dla pedofilii wśród księży- to jest chore- wszystkich księży powinni wykastrować skoro przyrzekali żyć w celibacie - i nie rozumiem jak ksiądz może być autorytetem w sprawie in vitro???
~heretyk 26-03-2013 11:09
To było tak :konfesjonał młoda żonkisia 2lata po ślubie ksiądz pyta a gdzie dzieci ,niem nie mogą , on nie może ,o Boze to przyjdź na plebanię pogadamy,i było dziecię.Polska to taka dziwny kraj,123 lat niewoli chlopów mordowali zsylali a dzieci jakoś się rodzily. In vitro to taka przyspieszona super ewolucja człowieka.Nie spalicie nas na stosie ,nauki i postępu nie da się zatrzymać ,granice są otwarte , a Kozacy mają swoje sprawy .
~uczestnik 26-03-2013 11:19
Osoby, które chcą posłuchać oraz obejrzeć relację z tej samej konferencji w Legnicy, a także przeczytać relację o spotkaniu w Jeleniej Górze zapraszamy na stronę organizatora ...
~ 26-03-2013 11:52
http://www.proinvitro.pl/Home DROGI UCZESTNIKU-poczytaj linka, podyskutujemy.Relacja ze spotkania jest dla mnie zalosnym (jeszcze jednym!!!) wyczynem polskiego kosciola katolickiego.Jestem zbulwersowana. Niech ta organizacja zajmie sie naprawde problemami koscielnymi i pierze wlasne brudy, bo smierdza na kilometr.Od swieckich nauk wara.
~ 26-03-2013 12:19
Oto fragment (zalosnej!) relacji ze spotkania:" (...)Niepłodność jest uleczalna i daje się korygować medycznie. Metoda zapłodnienia pozaustrojowego wzbudza wątpliwości natury etycznej nie tylko wśród duchownych ale również wśród samych naukowców takich jak np. prof. dr hab. Stanisław Cebrat z Zakładu Genomiki Uniwersytetu Wrocławskiego Nad konferencją patronat objął biskup legnicki Stefan Cichy" .Pytanie: a co z bezplodnoscia, ktorej uleczyc sie nie da? np. wrodzony brak jajowodow? Oj oj oj...organizacjo pod szumna nazwa kosciola....ogarnijcie sie duchowni. Zajmijcie sie sprawami katolickimi. Jest tam tyle dzialek, ktore nalezy naprawic i odchwascic. Medycyna powinna pozostac dla was tematem TABU.Biskup objal patronat nad dyskusja medyczna...rece opadaja..
~ 26-03-2013 12:34
"Głos Wielkopolski": Ksiądz Mariusz był wikariuszem w parafii pw. Andrzeja Boboli. W lutym 2011 r. rozpoczął się poród jego dziecka. Matką była dziewczyna, którą wikary poznał na rekolekcjach. Kobieta pierwsze skurcze zaczęła odczuwać wieczorem, wikary przygotował jej posłanie i poszedł do swojego pokoju słuchać muzyki. Nad ranem obudziły go krzyki. Kobieta krwawiła i prosiła o wezwanie karetki. Kapłan nie zareagował, dziecko zmarło. Prokuratura umorzyła sprawę...wiec nie tylko pedofilia...katolicy. Posprzatajcie wlasne katy, odczepcie sie od nauki, sztuki, medycyny, pedagogiki, psychologii...zamiatajcie pod wlsnymi drzwiami!
~ 26-03-2013 12:48
""Gdy wieczorem 23 lutego poczuła bóle porodowe, nie zawiózł jej do szpitala. Przygotował materac i zostawił ją samą. Później zamknął się w pokoju obok, założył słuchawki na uszy, włączył muzykę, a w końcu przysnął. Nad ranem obudziły go jęki, więc poszedł zobaczyć, co się dzieje. Agnieszka krwawiła, prosiła, by wezwał pogotowie. Nie zareagował. Gdy poród wszedł w ostatnią fazę i pojawiła się główka, wyciągnął dziecko. Było martwe. Ochrzcił je i dopiero wtedy zadzwonił po karetkę" NAJWAZNIEJSZE, ZE OCHRZCIL......co za d..., fuuuuuuuuu...przydze sie ta organizacja. A teraz biskup decyduje o macierzynstwie in vitro. *
~ 26-03-2013 13:05
No cóż, mnie przekonuje wyłącznie praktyka, taka na wlasnej skorze,taki ze mnie niewierny Tomasz plci żeńskiej. Pytanie : czy wykladowcy wypróbowali metodę na sobie ? i jak wam drodzy panowie , panie,poszło ?Bo....... wiadomo nie od dziś,że można korzystać z krynicy mądrości innych,ale też można tam nieżle namieszać w tych cyferkach...i podać to jako prawda, a pewien śp.ks. mawiał Prawda, Swinta prawda i g prawda...
~ 26-03-2013 13:36
A mnie wkurza, ze oni robia, co chca. Czuja sie bezkarni.A uzurpuja (tak to sie nazywa?) prawo do decydowania, kto, kiedy i jaka metoda bedzie sie zapladnial....wsciubiaja nochala do wszystkiego.Ale coz-w Polsce stalo sie to mozliwe, bo to kraj "bogobojnych i poslusznych inaczej".....Biskup patronem dykusji medycznej. Jejku, trzymajcie mnie.
~ 26-03-2013 15:42
Co na to wszystko kuria? Wczoraj usłyszałem (wypowiedz niezaleznego redaktora) od księdza Ireneusza Dosza, kanclerza kurii, że to wewnętrzne sprawy Kościoła i szukam sensacji. Proszę księdza, kiedy podczas porodu dochodzi do śmierci dziecka, a jego rodzice wcześniej nie wzywają lekarzy, to nie jest wewnętrzna sprawa Kościoła. A wysyłanie do klasztoru i na misję księdza, który nie okazał człowieczeństwa, wystawia fatalne świadectwo jego zwierzchnikom. I NIE MOWCIE, ZE TO NIE TEN TEMAT. Temat ten sam: poczecie czlowieka w obliczu i w cieniu kosciola katolickiego. *
~ 26-03-2013 16:08
15.42- no ten sam temat, tylko księdzu naprotechnika nie w ta strona poszła i to jest dowód na to , że z kościelnych metod tylko szklanka wody jest skuteczna w kwestii nie zachodzenia, pod warunkiem , oczywiście,że tylko szklanka wody była stosowana, a poniewqż ta cała naprotechnika oparta jest na kalendarzyku małżeńskim ( małżeńskim , proszę księży ) to już widać jak może być skuteczna w obie strony, jak TRZA dzidziusia to technika nie zadziała, jak NIE TRZA, to jak najbardziej...dzidziuś będzie, a jakże... Parom , które chcą mieć małeństwo, sugeruję aby szeptały przed ,w czasie i po: nie zajdziemy w ciążę, nie zajdziemy... to zajdą !
~ 26-03-2013 16:11
przepraszam ,naprotechnologia
~ 26-03-2013 16:23
Smiesznym jest tez to, ze ze wszystkich narodow sie nasmiewamy: Cyganie brudni, Ruscy no to wiadomo, czarni sa leniwi, Niemcy morduja, Francuzi jedza zaby,Rumuni tez tam jacys nie tacy...A Polacy najfajniejsi, Polki przepiekne, polska kuchnia palce lizac, wszystko super! Nie widzicie, ze Polska to chyba jedyny kraj na tej ziemi, gdzie kosciol rzadzi, a ludzie siedza cicho? tu trzeba sie smiac! Smiac do rozpuku i klepac po kolanach. Niezadlugo bedzie wam kler wydawal pozwolenie na stosunki seksualne i ich przebieg oraz proponowal fryzury u fryzjera oraz narzucal buty, jakie bedziecie nosic. A wszystko to w imie Boga. To czy ja sie zaplodnie in vitro, czy nie, TO MOJA SPRAWA. Moj tylek, moja macica, moje jajniki.A kleruchowi wara.
~ 26-03-2013 16:44
Jednym z (nieprawdziwych) argumentow przeciw in vitro jest opinia, ze dziecko moze urodzic sie chore. To jest bzdura, medycyna tego nie potwierdza. A jak ma sie to do pijanych kobiet w ciazy, ktore pala, nie dbaja o siebie itp? Jakie dzieci beda one rodzic? Widzialam w Cieplicach taki obrazek: kobieta w zaawansowanej ciazy stoi pod Chata ?(tym spozywczym w centrum) i pali peta. Przechodzi kolo niej grubasny ksiadz (czy to ten z Cieplic?). Widze, ze spostrzegl zjawisko palacej przyszlej matki... Poszedl dalej. Czemu nie powiedzial tej kobiecie: niedobrze robisz? To byloby jego zadanie, porozmawiac, naprowadzic na dobra droge...ech katolicyzm jest taki chory......
~ 26-03-2013 16:58
"Kabaret Limo, o którym głośno zrobiło się ostatnio za sprawą żartów z papieża, traci zlecenia. Urząd Miasta Skierniewice odmówił kabareciarzom udziału w corocznej imprezie". Ha! a jak to sie ma do wyszydzania przez Rydzyka czarnego pielgrzyma-ksiedza? ("patrzcie! czarny on sie nie umyl!")....Czy Rydzyk tez straci zlecenia? JEMU WOLNO! bo sa rowni i rowniejsi. A wierny narod przytakuje.Amen, Polsko....
~pumpernikiel 26-03-2013 22:47
do autora o ip 81 210 płaczesz bo w niemczech pobierają automatycznie z pensji na kościół pieniądze więc kilkadziesiąt euraków miesięcznie ubywa.
~masakra 26-03-2013 23:05
Ta baba pisząca z Niemiec, to jakiś samonakręcający się messerschmitt... Oczywiście, że każdy może mieć swoje zdanie, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale nikt nikogo nie zmuszał, aby na tę konferencję przychodzić, a ta zmusza mnie bez przerwy, żebym patrzył na ip, czy to znowu ona napierdziela bez ładu i składu, czy już ktoś się od niej zaraził. Normalnie won do piekła babo wściekła!
~*TurQs 26-03-2013 23:15
ZNOWU ONI PATOLOGIA
~ 27-03-2013 8:20
Pocaluj mnie gdzies jeden z drugim...o placeniu podatkow w Niemczech wiecie wielkie göwwienko...ten, kto nie jest zadeklarowanym katolikiem nie placi. Chyba nie myslisz, ze ja dalabym zlamany grosz na tych obwiesiow???? Nikt nikogo nie zmusza? co ty wypisujesz? mieszanie sie KrK do sprawy in vitro moze miec powazne konsekwencje dla bezdzietnych par! jakt to: NIKT NIE ZMUSZA????? Glupota ludzka jednak nie ma granic....zegnam oziebnle i amen, katolicy.PS piekla nie ma...to wymysl KrK....
~ 27-03-2013 8:22
"W Niemczech, aby formalnie wystąpić z Kościoła, wystarczy złożyć odpowiedni formularz w urzędzie stanu cywilnego, gminie czy sądzie. Dla wielu osób, które decydują się na taki krok, motywem mogą byc względy finansowe. Nie chcą bowiem uiszczać podatku kościelnego w wysokości 9 bądź 8 proc. podatku dochodowego." Poczytaj, baranku bozy.......
~do osła 27-03-2013 8:43
„Pomimo tego, że Kościół rzymskokatolicki nie pozwala swoim wiernym na stosowanie tej kontrowersyjnej metody poczęcia, wielu jego członków – pomimo zakazu – korzysta z niej. Podkreślają oni, że ważniejsza od tego co mówi Kościół jest dla nich wiara w Boga. Kiedyś ktoś mądry powiedział o in vitro: "Bóg zamknął drzwi, ale uchylił okno". To indywidualnie sprawa każdego. Nie ma w tym nic złego, a na pewno tego co biskupi mówią o tej metodzie. Jak reagują przedstawiciele samego Kościoła? Z relacji wynika, że naprawdę niedobrze.... Magda, która powiedziała o metodzie in vitro księżom ze swojej parafii, nie ma w tym momencie z nimi najlepszych relacji. - Ksiądz z mojej parafii nie chciał ochrzcić małego…“I TY PISZESZ OSIOLKU, ZE NIKT NIE ZMUSZA???????????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Groźna kolizja na Wolności

Paczki od Mikołajów z powiatu

Z Mikołajem na pediatrii

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
793
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%