MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Było po angielsku

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 marca 2019, 6:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 marca 2019, 6:20
Autor: Arkadiusz Kubala
Fot. Marta Jarosz
W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. S. Wyspiańskiego w Jeleniej Górze odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego "Have Fun with Poetry", zainicjowanego przez Renatę Sigrist.

Uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjum z Jeleniej Góry rywalizowali ze sobą, recytując utwory poetyckie w języku angielskim. W tym roku motywem przewodnim była "Fantazja", a uczniowie w większości wybrali utwory J.R.R. Tolkiena, pochodzące z książki "Hobbit".

Konkurs, mający na celu rozwijanie zamiłowania do poezji i kultury anglojęzycznej, otworzyła dyrektor Anna Szydłowska-Robak, a nad całością czuwał główny organizator tegorocznej edycji Łukasz Gradkowski.

Przed zasadniczą częścią konkursu głos zabrał inny anglista z naszej szkoły - Arkadiusz Kubala, który opowiedział o swojej długoletniej przygodzie z fantastyką i światem Tolkiena. Pokazał też uczestnikom część swojej kolekcji książek, komiksów i filmów związanych z tematem konkursu, m.in. książkę swojego autorstwa. W tym czasie wszyscy uczestnicy konkursu wraz ze swoimi opiekunami mogli rozkoszować się pysznościami, przygotowanymi przez Magdalenę Baniewską i jej uczniów.

Konkurs okazał się bardzo wyrównany, a jury składające się z nauczycieli-opiekunów z poszczególnych szkół, chwaliło wysoki poziom. Ostatecznie zwyciężczynią okazała się Martyna Mutkowska ze Szkoły Podstawowej nr 5, drugie miejsce przypadło Michałowi Tustirze z Gimnazjum nr 3, a na trzecim stopniu podium stanął Jakub Jurecki z Gimnazjum przy LO nr 1. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy - pamiątkowe dyplomy. Wszyscy zwiedzili bogato wyposażone pracownie zawodowe i artystyczne szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

„Bezpieczne wakacje” – zajęcia plastyczne

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 3-03-2019 8:10
Gratulacje dla Martyny !
~Kodi 3-03-2019 21:54
👍

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Projekt "Zdalna Szkoła +"

Spór o szkołę w Sosnówce się zaostrza  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Remont w Elektroniku

Parking na... przejściu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
696
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%