MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Było granie na Polanie

Wiadomości: Janowice Wielkie
Środa, 1 sierpnia 2018, 7:06
Aktualizacja: Czwartek, 2 sierpnia 2018, 19:44
Autor: WAC
Fot. Użyczone
W ostatni weekend lipca, w pięknym plenerze, w miejscu po starym kamieniołomie, na zboczu wzgórza Popiel w Górach Ołowianych spotkali się miłośnicy piosenki z kręgu krainy łagodności na Wędrownym Przeglądzie Piosenki „Polana”.

Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana” w Janowicach Wielkich to czas spotkań z muzyką, ludźmi, przyrodą, górami. Organizator imprezy - Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości wspólnie z partnerami – Gminą Janowice Wielkie oraz schroniskiem PTTK „Szwajcarka” przygotowali dla widzów muzyczną ucztę – wiele godzin koncertów wykonawców znanych z tzw. krainy łagodności.

Wystąpili: Cztery Pory Miłowania, A Gdyby Tak, Marzena Nowakowska, Piotr Pieńkowski –Anna Maćkowiak - Wojtek Lachowski, Grupa Na Swoim, Tyle w Temacie, Aleksandra Daraż, Irena Salwowska, Pod Fryzjerką, Marek Andrzejewski, Leniwiec. Ten ostatni przede wszystkim z piosenkami Edwarda Stachury.

Gościom „Polany”, którzy przybyli do gminy Janowice Wielkie z całej Polski, zapewniono wielogodzinne muzyczne spotkania z poetami – pieśniarzami i zespołami. Artyści oczarowali publiczność swoimi autorskimi utworami, a przez cały dzień, między koncertami i po ich zakończeniu słychać było brzmienie gitar przy polanowym ognisku, przy bufetowych stolikach, na polu namiotowym. Od świtu do nocy organizację imprezy wspierało 27 wolontariuszy

Dodatkową atrakcją były warsztaty malowania farbami w sprayu, poprowadzone w ramach akcji „Auto w sprayu”, odbywał się też kiermasz książek, loteria fantowa, a dzięki manufakturze można było wyjechać z Polany z ciekawą pamiątką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Groźnie na szlakach

Udany Piknik Strzelecki

Trwa remont Krakowskiej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~tak 1-08-2018 10:18
i super,bo w Borowicach to już zagościła komercja
~Iksik 1-08-2018 11:53
Fajna akcja, czekam na kolejne edycje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lwowiacy uczcili Święto Niepodległości

Koperty życia już w Mysłakowicach

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Mają w nosie pieszych

O rozpadających się górach

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
984
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%